Як правильно клеїти пробку на стіни

22 січня 2014

Коркове покриття володіє відмінними тепло- і звукоізоляційними властивостями, високою стійкістю до механічних ушкоджень, не підтримує горіння, не боїться вологи й не піддається гниттю.

Усі сучасні коркові покриття мають воскове або лакове просочення, що поліпшує їхні водовідштовхувальні властивості й довговічність.

ВИБІР МАТЕРІАЛУ Й ІНСТРУМЕНТА

Зараз у будівельних магазинах представлений найширший вибір пробки. Можна легко підібрати матеріал потрібного розміру й бажаного кольору. У рулонах коркове покриття коштує дешевше, ніж пробка у вигляді нарізаних пластин. Але потрібно розуміти, що якість матеріалу в рулонах значно нижча, зустрічається більше браку і з ним важче працювати.

Для поклейки коркового покриття використовують два види клею: акриловий або поліхлоропреновий. Кожний з них має свої переваги й недоліки. Акриловий не має неприємного запаху, зручніший в роботі, безпечніший для організму людини. Однак має більш низьку швидкість затвердіння й менш міцний зв'язок з поверхнею.

Поліхлоропреновий клей має стійкий їдкий запах. Його пари більш небезпечні для організму людини, але при цьому він має відмінні властивості склеювання. Майстри часто використовують під час роботи ці два клеї одночасно. При оклеюванні рівних поверхонь застосовують акриловий, а там, де зовнішні кути або краї пробки задираються - наносять універсальний поліхлоропреновий клей.

Для поклейки пробки знадобляться інструменти й матеріали: універсальний акриловий або поліхлоропреновий клей, ґрунт глибокого просочення, малярська щітка, макловиця, ніж для гіпсокартону, кельма, шпатель, рулетка, олівець, шпалерний валик для швів, шпатель-гребінка, лінійка й волога губка.

ПІДГОТОВКА СТІН

Перед поклейкою коркового покриття потрібно оглянути стіну. На ній не повинно бути видимих вад у вигляді великих відколів або налиплого сміття. Необхідно уважно оглянути всі зовнішні й внутрішні кути. На них часто бувають напливи шпаклівки, які потрібно усунути.

Після ґрунтовки стіни потрібно почекати приблизно дві години, щоб вона висохла. Ґрунтувати стіну можна макловицею або валиком. У приміщенні, де виконується робота, температура повітря має бути не нижче позначки +15°С.

ПОКЛЕЙКА КОРКОВОГО ПОКРИТТЯ

На стіні на відстані 31-32 сантиметри, або 61-62 сантиметри від підлоги (залежно від того, як ви клеїте плитку на стіну - вертикально або горизонтально) потрібно провести рівну горизонтальну лінію. Далі на всю задню поверхню плитки наноситься акриловий клей.

Після нанесення клею по плитці потрібно провести гребінкою для її кращого зчеплення з поверхнею стіни. Після цього пробка прикладається до стіни. Починати потрібно від внутрішнього кута, так, щоб верхній край плитки торкався накресленої горизонтальної лінії. Наступна плитка клеїться впритул збоку, і так до протилежного кута. Якщо ряд також кінчається на внутрішньому куті, то плитка підрізається по ширині на 1,5-2 мм. Підрізування плитки виконується на рівній твердій поверхні за допомогою металевої лінійки й ножа для гіпсокартону.

Поліхлоропреновий клей наноситься на поверхню пробки за допомогою малярської щітки. Зазвичай клей наносять тільки на пробку.

Наступний ряд плитки клеїться з розходженням швів до нижнього ряду, тому що розміри плиток можуть відрізнятися між собою на 1-2 міліметри й одержати ідеальний збіг швів у такому випадку буде проблематично.

Тому наступний ряд необхідно змістити від попереднього на половину або на третину плитки. При такому розташуванні пробки швів практично не буде видно.

При поклейці плитки, на стиках може проступати клей, його потрібно прибирати вологою ганчіркою або губкою. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не забруднити клеєм поверхню плитки, тому що після повного висихання він може залишити сліди й білі розводи.

Щоб цього уникнути, по периметру плитки 2-3 міліметри залишають сухими, особливо якщо використовується акриловий клей. При зіткненні зі стіною клей розійдеться під плиткою й заповнить цю поверхню. Зовнішні кути можна обклеїти корковими або дерев'яними декоративними куточками. Їх без проблем можна знайти в магазинах будівельних і оздоблювальних матеріалів. Клеїти їх бажано після повного висихання клею на стіні.

Час висихання поліхлоропренового клею - від чотирьох до шести годин. Акриловий клей сохне близько дванадцяти годин. Коркове покриття відмінно виглядає з натуральними матеріалами на зразок дерева або каменю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7183 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс