Починаємо передсвяткові приготування

11 грудня 2013

Оскільки генеральне прибирання квартири вимагає чимало часу та сил, ми зазвичай намагаємося відкласти його «на потім». Але час невблаганно наближає нас до свят, і рано чи  пізно наступить день, коли всі домашні справи наваляться всі разом, і відступати далі вже буде нікуди.

Щоб напередодні новорічної ночі не звалитися без сил від втоми, почнемо готуватися до неї заздалегідь. Тим більше, що навіть таке малоприємне заняття, як прибирання квартири, можна провести з мінімальними витратами сил і нервів. Найголовніше - раціонально розподілити свої можливості та час.

Якщо в час, що залишився до свят, робити прибирання щотижня: частково в суботу і частково в неділю, у цілому можна впоратися максимум за три години. По-перше, ваша квартира буде підтримуватися у свіжому стані, а, по-друге, залишиться достатньо часу на дітей, на відпочинок і на себе особисто. 

Одна важлива порада: якщо у вас серйозне прибирання - відключіть всі засоби зв'язку, особливо мобільний телефон. Після години роботи можна та навіть потрібно попити чайку і відпочити хвилин десять.

Перший день прибирання краще почати з прання штор і фіранок. При наявності пральної машини у вас звільниться хвилин сорок - година. За цей час можна вимити вікна. На щастя, ті часи, коли мили скло крейдовим розчином, давно вже в минулому. Оптимально для миття вікон використовувати спеціальний засіб у флаконі-розпилювачі, зараз є з чого вибрати, а ще краще придбати спеціальну серветку. Її достатньо намочити, ретельно віджати і протерти все, що є в будинку: скло, дзеркала, порцелянові дрібнички, кахель тощо. Вона відмінно, а найголовніше - швидко наводить дзеркальний блиск і не залишає запаху. 

Для плазми та комп'ютера теж є в продажі відмінні серветки для ЖК-моніторів. З роботою справляються швидко, моментально стирають відбитки пальців і пил, не залишають розводів. 

Купивши один раз гарні засоби, ви витратите 200-250 гривень, але будете користуватися ними, як мінімум, півроку. Та й прибирання піде набагато швидше, і з меншими витратами сил.

Закінчивши зі склом, можна переходити до шаф і диванів. Дерев'яні меблі достатньо протерти вологою ганчірочкою або розчином поліролі, а от з м'якою доведеться повозитися. Якщо є пилосос - добре, частину роботи він візьме на себе. Якщо пилососа немає, нічого страшного. Волога щітка, трохи зусиль - і оббивка стане як нова! 

Після цього загляньте в шафи, які все-таки не бажано набивати. Якщо час від часу займатися «інвентаризацією» їхнього вмісту, у будинку звільниться чимало місця. 

Шафи в порядку, штори випрасувані та повішені. Більша та трудомістка частина прибирання пройдена. Залишилося витерти пил і вимити підлогу, а також протерти стіни на кухні й у ванній кімнаті. 

Радимо не заощаджувати на засобах, що чистять і миють. Краще заплатити трохи більше і одержати швидкий та ідеальний результат, ніж півдня віддраювати ванну кімнату порошком, який чистить, що до того ж погано змивається. Єдиний нюанс - працювати з цими засобами потрібно обов'язково в рукавичках.

Миття стін і підлоги можна залишити на ранок неділі, і найкраще починати з кухні. Саме тут знаходиться плита, від якої летять бризи, що осідають на стінах. А якщо ще є витяжка, то це помітно подовжує процес. Взагалі, можна взяти за правило, коли миєш плиту після чергового готування, протирати і витяжку. Краще витрачати по 2 хвилини на день, ніж потім годину відтирати жирні бризи, які намертво в’їлися. 

На прибирання кухні піде найбільше часу - трохи більше години. Після цього можна переходити у ванну. Тут теж доведеться помити або хоча б протерти стіни та відчистити крани від вапняного нальоту. На це піде близько 20 хвилин. 

Ну й, нарешті, останній етап прибирання - підлога. Якщо є швабра, звичайно здорово, але з плінтусів і кутів зібрати пил шваброю важко. Тому раз на тиждень все-таки краще протирати підлогу ганчіркою, пересуваючись на колінах, до речі, лікарі дуже радять для здоров'я.

ПОРАДА  В ТЕМУ

Вікна нашої квартири виходять на дорогу і скло швидко покривається шаром пилу та кіптяви? Як їх позбутися?

Для цього краще використати масляні розчини. Спочатку вимийте вікно вовняною ганчіркою, змоченою в лляній олії, а потім витріть папером. Можна використати спеціальний склоочисник на масляній основі (не аерозольний).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6410 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс