Як боротися з міллю

4 грудня 2013

Напевно кожна господарка зіштовхувалася з такою неприємністю, як поява молі. У природі є дуже багато видів молі, але розрізняють дві основні групи, це одежна міль і кухонна міль. У будь-якому разі поява цієї напасті в домі не приносить нічого гарного господарям, крім неприємностей і турбот.

Якщо розглядати докладніше ці групи молі, то одежна воліє ласувати вовняними та хутряними речами. Якщо їх у будинку немає, то може вживати те, що є в наявності. Вона любить жити в шафах і шухлядах з одягом, там їй тепло і затишно.

Кухонна міль живе на кухні, про це говорить і її назва. Така міль харчується борошном і крупами. Їй затишно на кухні, особливо якщо там підвищена вологість або погана вентиляція.

Міль, як уже говорилося, не приносить нічого гарного, крім неприємностей, тому придумано безліч різних способів боротьби з цією напастю. Справа в тому, що вбивання вже літаючої молі не дасть особливих результатів в основній боротьбі. Насправді поїдачами одягу і продуктів є личинки. Причому, основними шкідниками є самки, самці абсолютно необразливі.

Учені встановили той факт, що міль дуже живуча комаха, вона здатна переносити як низькі температури, так і період без їжі, навіть протягом місяця. Але боротися з нею можна та навіть потрібно. У молі є два злісних вороги, це прямі сонячні промені та свіже повітря. Ґрунтуючись на цих фактах не важко зробити висновок про те, що після зими, речі потрібно випрати, просушити на свіжому повітрі, під прямим сонцем і впакувати. Найкраще вовняні й хутряні речі зберігати в пакетах або спеціальних мішках, не зайвим буде і застосування спеціальних засобів проти молі.

Якщо міль уже з'явилася та ґрунтовно розселилася на речах, їх обов'язково потрібно гарненько обробити таким випробуваним засобом, як дихлофос.

Що стосується кухонної молі, то її появу можна уникнути, якщо всі крупи й борошно зберігати у спеціальних ємкостях і банках із щільно закритими кришками. Частіше потрібно провітрювати й мити шухляди і полички на кухні. Не забувайте про провітрювання. Ефективними засобами боротьби з міллю вважаються перець і часник. Якщо зберігати їх поруч із сипучими продуктами, то це вбереже вас від появи молі.

Ще наші бабусі в боротьбі з міллю використовували камфорні та нафталінові порошки й таблетки. Варто пам'ятати про те, що ці речовини потрібно розташовувати на верхніх поличках, тому що випари, які виділяють ці речовини, опускаються вниз, при цьому захищають речі від нападу личинок молі. Ці препарати гарні в боротьбі з міллю, але довго користуватися ними не варто, тому що вони небезпечні для здоров'я людини. Багато господарок використовують і народні засоби боротьби з міллю.

Міль не виносить запаху лаванди й тютюну, тому можна зшити спеціальні мішечки і покласти туди висушені трави. Також міль не виносить запаху суничного мила та перцю, їх можна розкласти у шафах, це також буде гарним засобом проти молі.     

Добре підійде цедра апельсина або лимона, розкладена в довільному порядку вона не дасть цій шкідливій комасі ласувати вашим одягом.

Якщо завести на кухні таку квітку як герань, то це врятує ваш будинок не тільки від кухонної молі, але й від інших шкідливих комах. Справа в тому, що специфічний запах цієї рослини виконує відлякуючу дію.

Будь-якій господарці хочеться, щоб у будинку було чисто, комфортно, затишно. Тому не варто запускати ніякі справи, і якщо ви побачили літаючу міль, то це вже сигнал до того, що потрібно провести ревізію в шафах, щоб не запустити ситуацію і дочекатися того, що багато речей можуть бути безповоротно зіпсовані.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 13761 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс