19 серпня православні відзначають Преображення Господнє - Яблучний Спас

14 серпня 2013

Преображення Господнє є одним з найбільш шанованих православних свят, що відзначається 19 серпня та у народі називається Яблучним Спасом. Це свято присвячене згадці про Преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, незадовго до його розп'яття.

Ісус Христос, озарився неземним світлом, одяги його стали біліші снігу, став перед людьми в перетвореному Божественному світлі, тим самим візуально виявляючи царство Боже на землі. Таким чином, Господь представ перед людьми не земним царем, а сином Божим. 

У свято відбувається літургія, читаються паримії, а також співається канон, у якому підкреслюється велич Преображення. Колір богослужбових одягів у це свято - білий, що символізує в цей день божественне нетварне фаворське світло. 

Літургія цього свята проводиться напередодні вночі та містить у собі оспівування таїнства явища Слави Царства Божого на землі, зі згадуванням молитов Пресвятій Богородиці. 

Свято Преображення Господнього несе в собі смисл духовного перетворення людини, за образом Ісуса Христа. 

Молитва, покаяння та духовне вдосконалювання повинні бути основними думками в цей день для кожної людини. Шляхом щирого каяття, сповіді й таїнства Причастя, людина очищається від гріхів і духовно перетворюється. Всіма своїми почуттями, спрямовуючись до Бога, істинний православно віруючий повинен переглянути своє життя, згадати всі неугодні Богу справи, які він чинив і винести з цього певні висновки, які надалі вплинуть на його думки та вчинки. 

У свою ж чергу, Господь, спостерігаючи щире каяття та віру, перетворить життя віруючих у кращий бік, полегшить насущні скорботи, і неодмінно виконає бажання, що походять від чистого серця. 

У народній традиції Преображення називається Другим Спасом або Яблучним Спасом. Народну назву свято придбало через те, що, відповідно до Типікона, у цей день освячується виноград нового врожаю та інші плоди, а там, де його немає, - яблука, після чого їх дозволяється вживати в їжу. Освячення виконується наприкінці святкової літургії і є вираженням дарунка Богу від благословленної Ним природи.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6210 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс