Як вибрати настільну led лампу

25 вересня 2020

Настільна лампа – оптимальний вибір для організації правильного освітлення робочого місця. Причому, такий прилад необхідний як дітям (для занять малюванням, читанням і інших дитячих турбот), так і дорослим для освітлення письмового або робочого стола. Настільні лампи з Led джерелами світла – ще більш кращий вибір, адже таке обладнання економічне й безпечне.

ЩО ЗНАЧИТЬ LED?

Це скорочена назва технології Light Emitting Diode (LED); LED або світлодіод – це напівпровідниковий прилад, який перетворює електричну напругу у світло. Від хімічного складу напівпровідника залежить спектральний діапазон випромінюваного світла. LED лампа - практично звичайна на вид лампа з безліччю вбудованих світлодіодів, а також напівпровідниковим кристалом на підложці й оптичною системою.

У LED ламп низьке енергоспоживання; щоб освітити те саме приміщення, світлодіодній лампі потрібно тільки 10 Вт, а старій добрій лампі розжарювання - 100 Вт.

LEDи служать дуже довго, більшість виробників світлодіодів оцінює їхню роботу в 40 000-50 000 годин. Тобто, якщо щодня користуватися лампою по 5 годин, то термін служби закінчиться більш ніж через 10 років.

Ще у LEDів немає ультрафіолетового випромінювання.

КОНСТРУКЦІЯ НАСТІЛЬНОЇ ЛАМПИ

Вибирайте виріб з максимально простою конструкцією й мінімумом складових частин – такий прилад навряд чи скоро вийде з ладу, навіть при не самому акуратному поводженні. Чим складніше лампа – тим вище ризики її поломок. До того ж, лампи з нестандартним, сильно витонченим дизайном сильніше переломлюють світло, що може стати перешкодою для комфортної роботи.

БЕЗПЕКА ПРИЛАДУ

Як правило, настільна лампа в процесі роботи оточена самими різними предметами, у тому числі папером, пластиком, іншими електроприладами. Зверніть увагу на захищеність конструкції – усі частини, що нагріваються, повинні бути закриті, корпус – міцний, підставка – стійка. Лед лампи не нагріваються при роботі, але падіння приладу може викликати небажані наслідки.

МОБІЛЬНІСТЬ ОБЛАДНАННЯ

Віддайте перевагу моделям, які дозволять легко й швидко направити потік світла в потрібну область. Такі лампи, найчастіше, мають гнучку або шарнірну «ніжку», завдяки чому змінити кут падіння світла можна за лічені секунди.

РЕГУЛЮВАННЯ ЯСКРАВОСТІ

Багато світлодіодних настільних ламп дають можливість регулювати яскравість освітлення. Це відмінна здатність, адже використовувати такий світильник можна й для роботи, і в якості каганця або денного освітлювального приладу.

ВИБІР ПЛАФОНА

Кращий вибір – плафон, що розсіює світло на відстані витягнутої руки. Переконайтеся в тому, що конструкція лампи забезпечує оптимальну відстань від плафона до столу (55-65 см).

КОЛІРНЕ ОФОРМЛЕННЯ

Гарна настільна LED лампа не повинна відволікати увагу. Віддайте перевагу моделям, корпус яких виконаний у спокійних пастельних тонах або ж у класичному оформленні. Чорні, білі, сірі, блакитні, зелені лампи – оптимальне вирішення.

ЯКІСТЬ МАТЕРІАЛУ

Настільна лампа повинна бути міцної й надійної, тому найкраще купити прилад з корпусом із пластику, кераміки, металу. Скляні лампи виглядають вишукано, але в умовах зосередженості власника на роботі можуть постраждати й розбитися.

СПЕКТР СВІТЛА

Офтальмологи рекомендують для роботи вибирати лампи з білим теплим світлом. Він не перевантажує органи зору, забезпечує гарну передачу кольору, максимально відповідає природньому сонячному світлу.

Світлова температура виміряється в кельвінах (К). Показник кольоровості лампи, тобто того відтінку, який ми бачимо, і найчастіше ділимо на:

- «як звичайна лампа» (приблизно 2700-3300 К), ще можуть називати теплим кольором. Таку температуру має небо на заході;

- денний (4000-4200 К), ще називають природним кольором; Це колір неяскравого, розсіяного неба;

- холодний (близько 5000 К).

ПОТУЖНІСТЬ ЛАМПИ

Для організації якісного освітлення робочого столу виберіть джерело світла потужністю 5-10 Вт (мова йде про світлодіодні світильники). Такі параметри оптимальні для роботи з паперами або за комп’ютером.

ЕКОНОМІЧНІСТЬ 

У приміщеннях з недостатнім природнім освітленням настільна лампа працює протягом декількох годин підряд, а іноді – і весь світловий день і вечір. Якщо використовувати прилад як каганець, то «горіти» він може ще довше. Зверніть увагу на якість обраного світильника, а точніше – установленого в ньому джерела світла. Віддайте перевагу брендовій, перевіреній споживачами продукції. Вона й витрати скоротить на оплату електроенергії, і прослужить набагато довше.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7796 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс