10 порад, які допоможуть вибрати якісну річ
Коли ми йдемо в магазин за новим платтям, сорочкою або будь-яким іншим одягом, ми прагнемо купити якісну річ, яку можна носити довго і яка збереже свою форму. Але в дійсності одяг сідає й рветься вже після першого прання. Щоб розпізнати річ поганої якості прямо в магазині, скористайтеся порадами експертів, які допоможуть вам не витратити гроші даремно.
1. ПЕРЕВІРТЕ ЯКІСТЬ БАВОВНИ, СТИСНУВШИ ЇЇ В КУЛАКУ
Візьміть ділянку тканини й міцно стисніть її в кулаку на кілька секунд, потім відпустіть. Якщо тканина стала схожа на м’ятий папір, виходить, її обробили спеціальною речовиною, щоб річ тримала форму. Такий одяг втратить свій вид і перетвориться в ганчірочку вже після першого прання.
2. ПОТЯГНІТЬ ШВИ, ЩОБ ПОБАЧИТИ ПРОБІЛИ
Вироби гарної якості мають часті стібки й щільні шви. Спробуйте злегка потягнути зшиті деталі: якщо шов розповзається, то перед вами халтура.
3. УНИКАЙТЕ ВІДКРИТИХ ЗАСТІБОК-БЛИСКАВОК
Намагайтеся купувати одяг з металевими блискавками, закритими планкою: вони самі надійні й довговічні. Відкриті пластмасові блискавки часто ламаються і є ознакою низької якості практично в будь-якому виробі.
4. ПЕРЕВІРТЕ, ЩОБ В ОДЯГУ БУЛО ДОСТАТНЄ ПІДГИНАННЯ
У штанів і спідниць повинно бути велике підгинання, до 4 см. На блузках, сорочках і футболках — трохи менше (близько 2 см). Якщо підгинання немає зовсім або його місце просте прошите стібком, тоді, швидше за все, перед вами виріб низької якості.
5. ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЩО ДОВЖИНА БЛИСКАВОК ЗБІГАЄТЬСЯ
Застібки на платтях, спідницях або будь-якому іншому одязі повинні мати однакову довжину, бути рівними й підходити друг до друга по кольору.
6. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЕТИКЕТКУ
Натуральні тканини, такі як бавовна, шовк і вовна, — міцні й краще протистоять зношуванню, чим синтетичні. Але 100 % бавовна може швидко сідати після прання. Тому варто вибирати одяг з домішкою (5-30 %) штучних тканин (віскоза, поліестер, нейлон і т.п.). Такі речі не витягнуться й прослужать вам набагато довше.
7. ЗЛЕГКА ПОТЯГНІТЬ ТКАНИНУ
Знову ж, якісна тканина завжди тримає форму. Візьміть ділянку плаття або спідниці, що тягнеться, й потягніть її, потім відпустіть. Якщо тканина втратила форму, то перед вами дешевий і неякісний матеріал.
8. ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЩО ШВИ Й НИТКИ ЗБІГАЮТЬСЯ
Уважно огляньте малюнки й колір ниток. Якщо малюнки й візерунки на одязі не збігаються, а шви зроблені нитками іншого кольору, то це явна ознака того, що одяг був зшитий поспіхом. При виробництві такого виробу, швидше за все, думали не про якість, а про кількість.
9. ПЕРЕВІРТЕ ҐУДЗИКА Й ПЕТЛІ ДЛЯ ҐУДЗИКІВ
При виробництві підробки або неякісної речі часто не звертають уваги на дрібні деталі. Тому перед покупкою обов’язково огляньте ґудзики й петлі. Переконайтеся, що ґудзики надійно пришиті, а нитки не стирчать. Отвори повинні бути щільно обметані й акуратно, з рівним швом, прорізані.
10. ПОДИВІТЬСЯ НА ФАРБУ В МІСЦЯХ ВИГИНІВ
Якщо фарба на ручках, ремінцях або застібках виглядає побляклою або залишає відбиток на місцях вигинів, то це ознака низької якості речі. Те ж саме, якщо одна частина виробу виглядає світліше або темніше всього іншого. Така фарба буде поступово линяти й втратить свій колір уже після декількох прань.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2855 |
|
© Газета Домовик 2012-2023