Як вибрати червону ікру
Згідно з результатами дослідження Inmind 2018-го року, в 34% опитаних ікра викликає асоціацію зі святом, а 47% споживачів України віддають перевагу лососевій ікрі іншим її видам, повідомляють «Весті». Саме напередодні Нового року, інтерес до червоної ікри різко зростає, для шахраїв – чудесний час «штовхнути» сурогат. Щоб не купити фальсифікат за ціною вишуканого делікатесу, потрібно знати, як відрізнити підроблену ікру від натуральної.
ЗАПАХ АБО «ДУШОК». Натуральна ікра має ніжний приємний запах, можливий злегка вловимий рибний аромат (що логічно, враховуючи, що ікра це не що інше, як риб’ячі яйця). Штучну ж ароматизують оселедцевим тузлуком (спеціальний розчин повареної солі для засолу) – запах у нього їдкий, різкий і відверто кричущий про походження «делікатесу».
ПРИРОДНА НЕОДНОРІДНІСТЬ АБО ШТУЧНА БЕЗДОГАННІСТЬ. Не буває в природі двох «особин» зовсім однакової форми. І риб’ячі ікринки не виключення – вони завжди будуть різнитися за формою й розміром. Саморобні ж «штампують» під якусь особливу кальку – усі виходять «як під копірку зроблені», в одній вазі й комплекції. У підсумку, виглядають дуже неприродно, а точніше – штучно.
Є ЗАРОДОК ЧИ НЕМАЄ ЗАРОДКА. Темна цятка в ікринці – ознака її натуральності. Це зародок рибки. У підробленій ікрі йому нівідкіля узятися, якщо не бачите – вас однозначно обманюють. Але тут все-таки можна потрапити в халепу: несумлінні вмільці наловчилися видавати за зародок чорну крапку невідомої природи. Її складно відрізнити від «оригіналу», так що краще враховувати також інші відмітні ознаки.
ГАМА ЧЕРВОНОГО АБО УСЕРЕДНЕНИЙ ВІДТІНОК. Колір натуральної червоної ікри варіюється в діапазоні від насиченого червоного до оранжево-рожевуватого – відтінок залежить від сорту лососевих (горбуша, кета, нерка, кіжуч, чавича) і обумовлений винятково генетично. Підроблену ікру підфарбовують стандартно – в «характерний» червонясто-жовтогарячий колір. І добре, якщо морквяним або буряковим соком… А не факт!
ТОРГОВЕЛЬНІ ТОЧКИ. Купувати ікру необхідно винятково в мережних супермаркетах або спеціалізованих рибних магазинах, де точно є всі необхідні документи, що підтверджують походження продукту й сертифікати якості. Деякі схильні купувати ікру «з рук», за рекомендацією знайомих, не особливо замислюючись про надійність «лівих каналів». Можна, звичайно, повірити на слово, що все добре з умовами виробництва, зберігання й транспортування. Але якщо якість вас не влаштує, до кого можна буде звернутися із претензією, маючи на руках товар без чека – документа, що підтверджує покупку? Краще купіть якісну ікру в надійному місці й розповідайте знайомим про вдале придбання.
ІНТЕРНЕТ - ТЕЖ НЕ НАЙКРАЩЕ МІСЦЕ: НА БАГАТЬОХ САЙТАХ ПІД ВИГЛЯДОМ РОСІЙСЬКОЇ ІКРИ РЕАЛІЗУЮТЬ ФАЛЬСИФІКАТ. Справа в тому, що до 2015 року ікра на ринок України поставлялася зі США й Російської Федерації. Після введення заборони на торгівлю вся ікра, зроблена в Росії, попадає в Україну нелегально без яких-небудь супровідних документів. А це значить, що за російську ікру можна видавати що завгодно, і Інтернет – дуже підходящий канал, щоб «замести сліди». У даний момент Україна офіційно закуповує тихоокеанську лососеву ікру в США (штат Аляска) і Канаді.
СКЛАД. На етикетці повинен бути обов’язково зазначений вид риби, якій належить ікра. У складі замороженої ікри – тільки ікра й сіль (2,5 – 3,3%). До складу консервованої ікри в банку входить також рослинна олія (не більш 1%), щоб ікринки не злипалися, і два обов’язкові консерванти – бензоат натрію (Е211) і аскорбінова кислота (до 0,1%), щоб цей швидкопсувний продукт зберігався трохи довше. І щоб ми могли насолоджуватися в новорічну ніч смачним і якісним делікатесом під келих гристого.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2134 |
|
© Газета Домовик 2012-2023