Як правильно вибирати полуницю
В полуниці містяться вітаміни C, B1 і B2, каротин, калій, кальцій, фосфор і навіть залізо, щоправда, у невеликій кількості, розповідають Vesti.
Згідно з дослідженнями, полуниця має антиоксидантну, протизапальну, нейропротекторну дію. Антиоксиданти запобігають окисненню ліпопротеїнів крові й стінок судин, тому полуниця знижує ризик серцево-судинних захворювань. Її компоненти також підвищують чутливість клітин до інсуліну, поліпшують стан пацієнтів з метаболічним синдромом і навіть знижують ризик раку ротової порожнини, стравоходу й простати.
Ягоди полуниці обов’язково потрібно мити, навіть якщо на вид вони здаються чистими. Смачні й улюблені ягоди можуть ховати в собі навіть кишкову паличку (та й інших паразитів теж) і пилок, який так не подобається алергікам (навіть небезпечна для них), тому все це потрібно з ягід прибрати. А робиться це так: спочатку ягоди промиваються в проточній воді, потім ошпарюються окропом, а потім замочуються в прохолодній воді на 5-10 хвилин. Таке миття зберігає як смак, так і корисні властивості ягідок.
Що потрібно знати при виборі полуниці, щоб після її вживання не виявитися на лікарняному ліжку:
Хвостик - відмінний індикатор якості полуниці. Листики на хвостику повинні бути зелені й м’ясисті - це означає, що ягоди недавно зібрали із грядки. А от пожухлі хвостики свідчать про те, що полуниця несвіжа.
Зверніть увагу на колір: гарні спілі ягоди яскраво-червоного кольору, темно-червоний колір свідчить про те, що полуниця росла на нітратах або ягоди вже почали псуватися. Якщо в полуниці білий кінчик - вона попросту не дозріла.
Звертайте увагу на аромат - у спілої натуральної ягоди яскраво виражений полуничний аромат.
Ягоди повинні бути міцними й не пом’ятими, а внизу піддона, у якому вони перебувають, не було соку - разом із соком полуниця втрачає вітаміни й смакові якості.
Ягоди полуниці не повинні бути дуже великими. Великий розмір свідчить про те, що полуниця росла в зайвій волозі, а це псує смак ягоди.
Зверніть увагу на темні плями й блиск ягід — блиск і плями свідчать про те, що ягоди росли на нітратах.
Звертайте увагу на насіннячка на ягодах - якщо вони опуклі - ягода не дозріла, якщо ж перебувають у поглибленні - ягода максимально спіла.
Спробуйте ягоду (обов’язково помивши) перед покупкою - присмак металу свідчить про те, що полуниця містить нітрати.
Купуйте полуницю на легальних ринках, де всі товари проходять обов’язкову перевірку.
Полуницю не можна довго зберігати в холодильнику. Якщо її вирощували за допомогою нітратів, то в холодильнику вони перетворяться в нітрити — канцерогенні речовини. Купуйте полуницю в невеликих кількостях, щоб можна було відразу з’їсти. Якщо ж все-таки довелося покласти її в холодильник – у жодному разі не мийте її. Інакше ягоди пустять сік і перетворяться в «кашу».
Турецька полуниця не гірше нашої. Там її вирощують цілий рік по налагодженому процесу. Наявність нітратів перевіряється спеціальними службами. У нас же, з метою добре заробити на ранній полуниці, не соромляться обробляти ягоди шкідливими хімікатами для більш швидкого дозрівання.
Полуницю не можна вживати людям з алергією на цю ягоду, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту під час загострення хвороби (виразкова хвороба, гастрит та ін.). Якщо загострення немає, то можна в невеликих кількостях.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2365 |
|
© Газета Домовик 2012-2023