Сім головних рятівних властивостей меду

29 серпня 2018

Його називають еліксиром життя. Він є символом здоров'я, родючості, благополуччя та краси. Як ви вже догадалися, мова в нашій статті піде про мед.

Мед – продукт, який являє собою нектар, частково переварений у зобі медоносної бджоли. Якщо говорити про хімічний склад меду, то отут все складно і не однозначно. По-перше, у ньому міститься близько 300 різних компонентів і тільки 100 з них присутні постійно в будь-якому виді меду. А по-друге, склад його залежить від безлічі факторів: району зростання рослин, часу збору, породи бджіл, зрілості меду і т.д.

У меді міститься 13-22% води, 75-80% цукрів, амінокислот, мінеральних речовин (калій, хлор, фосфор, кальцій, натрій, магній, сірка, хром, залізо, фтор, цинк та ін.), вітаміни C, E, K, H, PP, деякі представники вітамінів групи B, провітамін A та інші немаловажні складові.

Якими властивостями володіє мед і чому вони є рятівними для нас?

ПОТУЖНИЙ АНТИОКСИДАНТ

Погодьтеся, не дивно, що в продукті, який має такий складний і унікальний склад, є присутні безліч антиоксидантів. Під антиокислювальними властивостями меду мається на увазі його здатність перешкоджати старінню, забезпечувати відновлення клітин, виводити токсичні речовини з організму та ін. Відомо навіть, що «медолюби» набагато довше залишаються молодими, так що мед ще й за наше довголіття відповідає.

У результаті спостережень учених за літніми пацюками з'ясувалося, що при додаванні в їхній раціон продукту життєдіяльності бджіл, вони стали набагато рухливішими й енергійнішими в порівнянні з більш молодими особинами й однолітками, «що зневажали» цим продуктом, а також змогли продемонструвати найкращі результати в запам'ятовуванні ходів лабіринту. Завдяки цим дослідженням учені і дійшли висновку, що цінні антиокислювальні властивості меду нарівні з його високою поживністю сприяють довголіттю, а також збереженню здорових судин, серця й удосконалюванню інтелектуальних здібностей.

ПРИРОДНИЙ АНТИБІОТИК

Справжня знахідка – це антибактеріальні властивості меду. Справа в тому, що бджоли виробляють ексклюзивний за своїми якостями білок дефенсин-1, завдяки якому припиняють свою життєдіяльність багато збудників різних інфекцій. У наш час у планах у вчених стоїть виробництво антибіотиків нового покоління на основі цього білка. Ну а поки, через відсутніть інноваційних ліків, користуйтеся рятівною антибактеріальною активністю меду, застосовуючи його в лікуванні респіраторних захворювань.

ЛІКВІДАТОР ЗАПАЛЕНЬ

Запалення – це дуже складний процес, що розвивається у відповідь на будь-яке тканинне ушкодження, що проявляється розвитком порушень кровообігу, а також підвищенням судинної проникності в комбінації зі структурною зміною тканин і розростанням клітин на місці ушкодження тканини або органа.

Отож мед рятує нас і в цій непростій ситуації, тому що має здатність прискорювати місцевий кровотік і лимфотік, поліпшувати живлення тканин, підсилювати процес відновлення клітин і фагоцитоз (поглинання клітиною шкідливого агента). Слід зазначити також, що протизапальні властивості меду випливають із його антиокислювальної і антибактеріальної активності.

Пропонуємо вашій увазі найпростіший варіант лікування запалених мигдалин із застосуванням медяних полоскань горла: розчиніть 1 ч. л. меду в 1 скл. теплої води і ретельно полощіть мигдалини, використовуючи цю класичну пропорцію до повного видужання.

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ІМУНІТЕТ

Завдяки найрізноманітнішому складу цього продукту застосування його природно зміцнює нашу імунну систему.

Під час застуд можна приготувати загальнозміцнювальний напій з додаванням меду: додайте 1 ч. л. цілющого продукту в чай або молоко, коли температура рідини не буде перевищувати 60 градусів (так мед збереже все найкорисніше, що в ньому є) і вживайте цілющий напій до моменту видужання.

У профілактичних цілях медовий напій можна приймати протягом 2 місяців, роблячи перерви на 4 – 6 місяців, а потім знову вертаючись до курсу.

ПРИБОРКУВАЧ НЕРВІВ

Один із найбільш нешкідливих седативних і снодійних засобів – це мед. Його заспокійливі властивості пов'язані, насамперед, з наявністю великої кількості глюкози та фруктози, а також інших речовин, що надходять з медом та беруть участь у регулюванні нервової діяльності. Продукт оптимізує нервово-психічний тонус, прискорює процес засинання й поліпшує якість сну.

При порушеннях сну, у т.ч. безсонні, прекрасно виручає наступний спосіб прийому меду: розведіть 1 ст. л. меду в 1 скл. теплої води і випийте за півгодини до сну. Для досягнення позитивного ефекту використовуйте цей засіб щодня.

РЕГУЛЯТОР ТРАВЛЕННЯ

У малих дозах мед має властивості нормалізації травлення. На підставі результатів досліджень вітчизняних учених зроблені висновки про ефективність цього продукту в лікуванні гастритів, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, хвороб печінки й жовчних шляхів, колітів і закрепів. Прийом меду регулює кислотність, виділення шлункового соку, усуває печію й відрижку, усуває болі, а також знижує збудливість нервових закінчень слизової шлунка.

У наш час у центрі уваги вчених і лікарів перебуває застосування натурального бджолиного меду для профілактики й лікування гепатитів, тому що в цьому продукті бджільництва є високий вміст глюкози та фруктози, які легко засвоюються печінкою. У зв'язку із цим його вживання може бути рекомендоване в якості повної заміни цукру-рафінаду в дієті для людей, що страждають гепатитами.

ПОМІЧНИК ШКІРІ

Вважається, що мед має ранозагоювальні властивості, але будь-яке його зовнішнє застосування, пов'язане із загоєнням ран, вимагає консультації лікаря. А от використання продукту бджільництва в косметології є дуже популярним та ефективним. Наприклад, якщо ви хочете злегка омолодити, освіжити й поліпшити колір обличчя, можна приготувати маску, що підходить для нормального типу шкіри: візьміть 1 яблуко і натріть його на дрібній тертці. Після цього змішайте натерте яблуко з 2-а ст. л. меду, підігрітими на парі. Суміш, що вийшла, нанесіть на обличчя. Залишіть на 15 хвилин. Після закінчення цього часу очистіть обличчя ватяним тампоном і обполощіть її прохолодною водою.

ЗАСТОСУВАННЯ

У лікувальних цілях приймання меду здійснюється лише за рекомендацією лікаря.

Бажано вживати мед невеликими порціями окремо від іншої їжі (за 2 години до їжі або через 2 години після неї).

У розчиненому виді він засвоюється набагато краще, тому додавайте по 1 ст. л. або 1 ч. л. цього рятівного продукту у воду, чай або молоко і випивайте повільно, поступово, невеликими ковтками.

Через високий ризик виникнення алергійних реакцій продукт слід з обережністю вживати дорослим і не допускати його застосування дітьми у віці до 3-х років.

Через високий вміст глюкози мед досить часто потрапляє під заборону при складанні раціону діабетиків і людей, що мають надлишок ваги.

ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ

Купуючи мед, обов'язково зверніть увагу на тару, у якій він зберігається. Мед слід зберігати в герметично закритій затемненій скляній або дерев'яній тарі. Бажане також, щоб температура зберігання не перевищувала 25°С. Аналогічним чином продукт зберігається в домашніх умовах.

Небажано зберігати мед разом із продуктами, що володіють сильним запахом (оселедець, квашена капуста тощо), інакше він буде поглинати ці запахи, внаслідок чого відбудеться зниження якості продукту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4200 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс