Звідки в ношеному одязі формальдегід?
Насамперед нагадаємо, звідки беруть одяг для секонд-хенду. Б/в одяг збирається за кордоном, переважно в країнах Західної Європи і США, у пунктах прийому при церквах.
Також представники всесвітньої організації «Червоний хрест» роздають спеціальні пакети, у які свідомі громадяни складають поношений одяг. У «секонди» потрапляють не тільки речі звичайних громадян, але й надлишки з виробництва одягу, товар, що залежався в магазині, і т.п. Саме тому в магазині зустрічається зовсім новий одяг з бирками.
На виручені від продажу «секонд-хенду» гроші «Червоний хрест» закуповує ліки та їжу для нужденних. А поношені речі за допомогою фірм-посередників розлітаються по усьому світі. Частина з них потрапляє в Україну.
Зібрані речі сортують, дезінфікують і продають оптовим фірмам. На кожну партію товару видають спеціальний сертифікат, у якому вказують, що речі оброблені формальдегідом і впаковані в тюки, які після дезінфекції не відкривалися. Крім того, сертифікат обов'язково повинен містити інформацію про те, що під час зберігання цієї партії товару на складах не виявлено інфекційних захворювань, а в місті, де збирали одяг, не було випадків чуми, холери, віспи, тифу та інших небезпечних хвороб.
Дезінфекцію ношеного одягу виконують за допомогою хімічних речовин, зокрема формальдегідом. Він токсичний і негативно впливає на генетичний матеріал, репродуктивні органи, дихальні шляхи, очі, шкірний покрив. Сильний вплив здійснює на центральну нервову систему. Формальдегід внесений у список канцерогенних речовин. Основним шляхом влучення формальдегіду в організм є інгаляційний, тобто через вдихання.
Розчини для дезінфекції, якими обробляють поношені речі, також можуть викликати алергію.
Пароформаліновій дезінфекції в камерах піддають шкіряний і хутряний одяг, одяг зі шкіряною підкладкою, шкіряне та гумове взуття, бавовняні й вовняні вироби, облямовані хутром, вироби з хімічних волокон та інші предмети одягу.
Також за даними дослідження, проведеного Інститутом мікробіології та вірусології й Інститутом екогігієни й токсикології, дезінфекція зменшує кількість мікроорганізмів до прийнятного рівня, але повністю може їх і не знищити.
Після дезінфекції за правилами обов'язково має проводитися нейтралізація формальдегіду 25-відсотковим нашатирним спиртом. Однак визначення остаточного вмісту формальдегіду після обробки секонд-хенду в Україні зараз не робиться, у той час як високий вміст формальдегіду є переконливим доказом неякісного процесу дезінфекції.
Лікарі рекомендують відразу після покупки речі в секонд-хенді випрати і відпрасувати.
Деякі фахівці радять верхній одяг віддати в хімчистку або продезінфікувати на морозі. Такі запобіжні заходи допоможуть уникнути корости і демодекозу (підшкірного кліща), які найчастіше переносяться через одяг.
Що стосується «ношеного» взуття, то його необхідно зсередини протерти спиртом або обробити антибактеріальним спреєм, щоб уникнути зараження грибковими захворюваннями.
Якщо вам здається, що речі несуть у собі енергетику колишнього власника, то є вихід і на цей випадок: " Куплену річ я замочую у воді з додаванням солі. Існує думка, що сіль поглинає погану енергетику" , - говорить продавець одного із секондів.
«Вікіпедія» розділяє весь одяг із секонд - хенду на різновиди:
«Стік» - зовсім новий одяг або взуття.
«Екстра», «Люкс» - мінімально зношені речі.
1-я категорія - не забруднені, не порвані, з незначним відсотком зношування.
2-я категорія - значна частина речей, непридатна для продажу.
3-я категорія - це речі дуже низької якості, просте ганчір'я.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6589 |
|
© Газета Домовик 2012-2023