Як не перетворити свою квартиру на «оселю-вбивцю» у ході модного ремонту
На капітальні ремонти своїх квартир не шкодують ні сил, ні засобів, але не завжди ці вкладення приносять користь і закінчуються благополучно. Духота, цвіль або грибок на стінах, неприємні запахи та хімічні домішки в повітрі - ось неповний перелік неприємностей, які з'являються у квартирі після поганого "євроремонту". Мешканці при цьому отримують поганий сон, алергію, хронічну утому й застуди, що не припиняються. Хвороби житла і нездужання мешканців взаємозалежні, розповідає "Московський комсомолець".
Початковою віхою комунальної облаштованості, як правило, стають вікна: у процесі ремонту старі рами відправляються на смітник, а їхнє місце займають жадані "склопакети". Більш ощадливі господарі вибирають пластикове обрамлення, естети віддають перевагу дерев'яному - вважається, що дерев'яні рами "дихають".
Тим часом будь-який чесний віконний майстер на пальцях пояснить, що дерев'яні рами пропускають повітря приблизно так само, як і штучний пластик, - численні просочення і фарба роблять цей матеріал непроникним.
"ПЛАНОВО ДІРЯВІ" ВІКНА І "РОЗУМНІ" ДВЕРІ ЗІ ЩІЛИНАМИ
Старі радянські вікна з неакуратною, сокирною фурнітурою і грубим склом в 3 мм здаються сьогодні аномальним пережитком - мити незручно, та й кліматично підкачали - пропускають і холод, і вітер.
"Старі вікна у нас дійсно бували збитковими - з поганої, недосушеної деревини, - говорить віконний майстер, - але от міняти їх без усякого проекту й узгодження - це великий ризик. Можна сказати, що "радянські" віконця були "планово дірявими", тобто саме розрахованими на те, щоб підтримувати в помешканнях нормальний повітрообмін".
А от герметичні "склопакети" кардинально перекрили надходження повітря - до 1 кубометра на годину: це те, що в побуті називається "моторошна духота". Випробування, проведені в НДІ будівельної фізики, показали, що повітропроникність таких вікон незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, - не більше 6 кг/м3 на годину.
Інший елемент "евроустрою" - двері до підлоги, "щоб не дуло". Виглядають такі двері ґрунтовно, а от з вентиляцією "не дружать": потік повітря з кімнати в кімнату відбувається тільки в тому випадку, якщо під дверними полотнами залишається зазор в 15-25 мм або у двері убудовані спеціальні вентиляційні жалюзі.
Не сприяє повітрообміну і традиційна витяжка над плитою, котру за допомогою спеціальної гофри виводять у вентиляційну шахту. Звичайна вентиляційна решітка працює 24 години на добу, а фільтр грубого очищення забивається жиром, вентилятор перекриває витяжний отвір.
"Краще в кухонну витяжку над плитою встановити звичайний фільтр, а вентиляційну решітку залишати відкритою, - радять експерти Мосжитлінспекції, - інакше повітря на кухні буде застоюватися. Деякі мешканці встановлюють у вентиляційні короби електровентилятори, що можна робити тільки на верхніх поверхах будинку. У середині будинку вбудовувати електровентилятори не рекомендується, тому що утвориться так званий повітряний підпір, або, інакше кажучи, перекидання тяги".
"СИНДРОМ ХВОРОГО БУДИНКУ": ЯК ЙОГО ПЕРЕМОГТИ
До середини минулого століття вважалося, що повітря в приміщеннях забруднюють люди: вони виділяють вуглекислий газ, вологу та масу інших біологічних елементів. Однак в останні 40 років учені виявили, що крім людського фактора є й інші джерела забруднення - меблі, килими, електронне встаткування, та й самі будівельні матеріали "виділяють" у повітря тисячі хімічних часток. Найпоширеніші з них - формальдегід і радон.
Доктор технічних наук Юрій Табунників вірогідно описав, як шкідливі випари опиняються в наших квартирах: "Основними джерелами формальдегіду в житлових приміщеннях є вироби із ДСП, пінопластова теплоізоляція, килими, фіранки й оббивка меблів. Зазвичай вироби виділяють формальдегід, поки вони ще нові; згодом виділення зменшується. Радіоактивний газ радон у невеликих концентраціях присутній у ґрунтах, у приміщення він надходить через тріщини в основі підлоги та стінах, щілині навколо труб і т.д.".
Очистити квартиру від шкідливих виділень можна єдиним способом - вентилюванням. Якщо вентиляція не працює, то починаються численні проблеми зі здоров'ям - часті головні болі, погана концентрація уваги, погіршення пам'яті, зниження імунітету. "Синдром хворого будинку" проявляється у проживаючих у ньому людей у вигляді проблем з диханням, болю у суглобах, безсоння. Симптоми можуть нагадувати в’ялотекучий "грип", що триває тижнями, місяцями, роками. Погано вентильовані квартири руйнують організм так само тихо та непомітно, як паління, тільки самі "псевдокурильщики" про це й не здогадуються.
Експерти радять: якщо симптоми "герметичної квартири" у наявності і повітрі у квартирі явно не вистачає, викликайте фахівців з вентиляції, прибирайте затички з вентиляційних шахт, установлюйте на вікна спеціальні повітряні клапани, а на двері - жалюзі. Якщо з вікон трохи дує - це нормальне явище. За старим Дст і Санпінам температура в кімнаті має бути 20-22 градуси, припустимі відхилення - 18-24 градуси. Якщо ці показники в нормі - можна жити й радуватися, резюмує "МК".
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5967 |
|
© Газета Домовик 2012-2023