Новорічна ялинка у вашому саду

21 березня 2017

Новий рік - чудове свято, із приходом якого забуваються всі турботи. Свято, що приносить подарунки, і яке ніколи не обходиться без ялинки.

Ялина колюча Hoopsii.
Ялина колюча Hoopsii.

Щоб не купувати щорічно штучну або зрубану ялину, можна посадити її в саду. Вам не доведеться щороку замислюватися про покупку ялини і ландшафтний дизайн вашого саду стане різноманітнішим, якщо в ньому з'являться хвойні дерева.

Посадка ялини дуже вигідна тим, що вона вічнозелена і буде радувати своєю зеленню та красою в будь-який час року. Замість ялини можна посадити кедр, сосну, ялицю. Головне, щоб дерева були зимостійкими і довголітніми. Дерево повинно мати вигляд традиційної новорічної ялинки, а саме крона дерева повинна мати правильну конічну форму, пухнату хвою і не лису верхівку.

Варто нагадати, що в дорослому стані видові (природні, дикі) ялини, сосни і ялиці - дуже великі та масивні дерева. Так, ялина колюча виростає до 25-30 м у висоту і 4-6 м у діаметрі, а ялина європейська - 35-50 м у висоту. Тому висаджуйте такий саджанець тільки на великій ділянці і не ближче 4-5 м від будинку та 2-2,5 м від доріжки або паркана.

Хвойних дерев, що підходять на роль новорічної ялини безліч. Для цієї ролі підійде багато хвойників, починаючи від карликових декоративних і закінчуючи крупномірами.

КАРЛИКОВІ ЯЛИНИ

Ялини такого плану виростають максимально до 2-2,5 м. Дані хвойники мають конічну пухнату, густу хвою. Серед таких ялинок можна виділити основні форми Cinderella і форма Tufty. У ялини Cinderella синій відтінок хвої. Улітку в її хвої присутній золотаво-жовтий колір молодих пагонів. Незвичайний варіант і дуже оригінально для новорічної ялини. Є багато інших подібних за декоративністю ялин - Emsland, Burryi, Frohburg, Petra, Remontii, Will's Zwerg, які так само прекрасно вписуються в ландшафтний дизайн будь-якої ділянки.

Є й інші види ялин. Вони мають зелене офарблення і силует конуса. Крім своєї привабливості вони дуже стійкі до нашого клімату. До них належать форми Freya, Nana, Snowkist, Picea omorica.

НАПІВКАРЛИКИ

Ці рослини досягають висоти 10-15 м. Приріст хвойників цього виду йде швидше, ніж у карликових - приблизно по 20-30 см на рік. З боку такі дерева виглядають величезними, і здається, що вони не пристосовані для посадки на невеликих територіях. Діаметр крон цих дерев складає близько 3-4 м, отже, ці габарити дозволяють робити посадку дерев на невеликих ділянках. 

Ялина звичайна має цікаві різновиди форм Cupressina, Will's Zwerg, у ялини колючої - Koster, Hoopsii і Oldenburg, у ялини сизої - Gnome. Декоративні ялини мають різноманітне забарвлення. Колірна гама хвої ялин може мати синє, яскраво-блакитне, сизе офарблення.

Замінити різдвяне дерево можуть також невисокі плакучі форми, що мають висоту до 3-4 м. Представниками цих декоративних форм є: Pendula Bruns, Inversa, Pendula, Glauca Pendula. Казковий зовнішній вигляд цих дерев облагороджує ландшафтний дизайн ділянки.

Гарною альтернативою ялини  на ділянці може бути ялиця.

Дуже часто в ландшафтному дизайні використовується ялиця Compacta. У віці 30 років вона досягає висоти 3 м. Хвоя має сріблисто-блакитний відті-нок. Це один з найкрасивіших сортів карликових дерев. 

Ялиця Abies concolor у віці 30 років досягає висоти 10-12 м. Голки довгі, блакитнувато-зелені. 

Ялиця Abies koreana так само є непоганою знахідкою в сфері ландшафтного дизайну. Вона має висоту 4 м, форма її хвої правильна, голки короткі, вигнуті. Прикрасою цього дерева є численні синьо-фіолетові шишки.

Саджаючи такі рослини, необхідно враховувати, що ґрунт не повинен бути занадто вдобреним і сухим, тому що дані рослини важко переносять посуху. При посадці необхідно вибирати добре освітлене і відкрите місце - простір для хороводів. 

Наприкінці зими початку весни відбувається процес відбиття сонячних променів від снігу, перепад температури повітря може привести до опіків на хвої та бруньках, через що рослина тимчасово може втратити свою декоративність або загинути. Щоб запобігти даним неприємностям крона ялини обгортається мішковиною, тим самим захищається від опіків у січні-лютому. Укриття обов'язково має бути тканим, щоб дерево могло дихати, і температура під укриттям не підвищувалася. Укриття знімають у квітні. 

Щоб не вкривати рослини, їх необхідно саджати з північного боку відносно високих будівель або крупномірів із щільною кроною. 

Для того, щоб узимку танцювати поруч із ялинкою, необхідно організувати підхід до неї у вигляді доріжки з каменю. Вона створить захист корінням дерева. 

Кожна ялина має індивідуальну форму - конусоподібну, кулясту, плакучу. Головне, вибираючи ялину, пам'ятати, що її стиль має відповідати загальному стилю ландшафтного дизайну ділянки.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7356 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс