Купуємо праску з парогенератором

9 жовтня 2014

Практично будь-яка сучасна праска є паровою, за рідкісним винятком, наприклад моделі дорожніх прасок. Пара від нагрітої води подається на тканину через отвори, які можуть розташовуватися рівномірно по всій поверхні підошви або тільки на початку підошви, на вістрі.

Звичайно ж, чим їх більше, тим більше пари, і краще пропрасовується тканина, але для нагрівання великої кількості води потрібна підвищена потужність тена, а відповідно буде й вищою ціна праски. Власне, потужність і обсяг пари праски - це два головних параметри, за якими потрібно вибирати парову праску, але одночасно, від них залежить і ціна праски. 

Чим відрізняється парова праска від праски з парогенератором. Для домашнього використання зазвичай використовують парові праски середньої потужності, оскільки обсягу парової камери праски цілком вистачає, щоб погладити одяг або постільну білизну. А ось професійна праска, звичайно ж, вимагає наявності рясної пари та відповідно великої потужності тена. 

Великий обсяг пари і води потрібен іноді й у побуті, наприклад, при прасуванні великої кількості постільної білизни, штор, тюлю або верхнього одягу. Доводиться постійно "заправляти" праску, що не занадто зручно. Тому були придумані праски з парогенератором - гладильні системи або парові станції, до складу яких, крім праски, окремо входить бойлер для створення пари. 

Бойлер парогенератора такої системи, наприклад як Philips, Tefal має ємкість від 1 л, що дає можливість прасувати безупинно 1,5 години. Тиск у бойлері дозволяє забезпечити його тривалу подачу з витратою 70 г/хв. Подавана під таким тиском пара повністю проникає в тканину, видаляючи навіть найбільш стійкі складки на верхньому одязі. 

Незважаючи на ціну вище звичайної парової праски, праска з парогенератором вигідніша та зручніша, оскільки скорочує час на прасування вдвічі, завдяки підвищеній ефективності та швидкості процесу. І якщо врахувати, що на прасування кожна жінка витрачає до 2,5 тижні щорічно, то економія істотна. 

Переваги праски з парогенератором. Праска з парогенератором або паровою станцією працює швидко і якісно. Крім звичайного прасування можна скористатися функцією "вертикальної пари", без використання гладильної дошки. Одяг просто вішається на плічка, і потужна пара зволожить і розгладить будь-які недоступні складки одягу. 

Вертикальною паровою праскою можна прасувати штори, тюль, не знімаючи їх з карниза. Можна навіть освіжити оббивку старих меблів, за допомогою спеціальної насадки у вигляді щітки. 

Постільну білизну не потрібно більше пропрасовувати цілком, за допомогою парової праски її можна прасувати складеною учетверо і тільки з одного боку. 

У комплекті до парогенератора додається м'яка щітка для видалення плям з делікатних тканин і жорстка - для чищення забруднень на грубих тканинах.

Є також насадка для видалення запаху з оббивних тканин і важкодоступних складок на верхньому одязі. 

Крім того, у наборі є насадка для видалення ворсу і спеціальна щітка для очищення "липучок". Усі ці насадки кріпляться до парового пістолета. 

Яку праску вибрати. Вибираючи будь-яку праску, парову або з парогенератором, зверніть увагу не тільки на матеріал підошви, її потужність, ємність парогенератора, але й вагу самої праски. Іноді доводитися прасувати досить багато, а зайва вага сильно стомлює руки. 

Дуже важливий момент, що знижує утому руки - форма рукоятки, бажано щоб вона повторювала форму руки і сама ручка була із прогумованими вставками, щоб не вислизала ручка. 

Праска з гострим носом добре пропрасовує проміжки між ґудзиками, і сама форма більш звична, чим тупоноса модель, але зате праска з тупим носом майже не заминає тканину, і не утворює ненавмисно запрасованих складок. При прасуванні великої кількості постільної білизни така форма праски теж більш зручна, оскільки ніс праски не чіпляється за складки, а розпрямляє їх. 

Для тих, хто багато шиє або для міні-ательє, зазвичай потрібно вибирати праску більш важку, оскільки верхній одяг, щільну та товсту тканину все-таки ефективніше прасувати важкою праскою, чим легкою. Інакше доведеться додатково тиснути на праску і вам буде потрібно набагато більше зусиль. Але, як правило, у тих, хто професійно займається пошиттям одягу завжди є кілька прасок. 

Для ательє частіше вибирають підошву з нержавіючої сталі, оскільки металева підошва більш довговічна і легше контролювати її стан. На керамічній (тефлоновій) підошві після тривалого і постійного використання не завжди можна побачити забруднення та ненавмисно можна пропрасувати білосніжну блузку з дорогої тканини. Але для домашнього використання більше підійде праска, що має підошву з тефлоновим або керамічним покриттям, оскільки таке покриття не залишає ласи на тканині. 

Що стосується потужності тена, то зазвичай побутові праски економ класу мають градацію потужності тенів 1500-1700 Вт і 1800 - 2200 Вт. Звісно ж, чим потужніший ТЕН, тим праска швидше буде нагріватися, швидкість нагрівання води для утворення пари теж буде вищою. А головне, такою потужною праскою можна прасувати навіть товсті, пальтові тканини.

Крім підвищеної витрати електроенергії та більшої вартості, інших недоліків у потужних прасок немає. 

Яку парову праску вибрати залежить у першу чергу від інтенсивності її використання, тканин які ви збираєтеся постійно прасувати та ваших фінансових можливостей.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5173 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс