Що потрібно знати, купуючи новий холодильник
Перше, що необхідно зробити – це видалити з холодильної та морозильної камер приладу всі непотрібні для експлуатації предмети. А такі предмети обов'язково є в будь-якому новому холодильнику. Ними є всілякі пакувальні матеріали: пінопластові розпірки, прокладки з якого-небудь виду плівки та інше. Видаляємо!
ПЕРШЕ ВКЛЮЧЕННЯ ХОЛОДИЛЬНИКА
Другим етапом можна назвати купання. Тобто необхідно просто помити всі внутрішні поверхні холодильника. Відразу обмовимося, що до безпосередньої експлуатації холодильника купання не належить і він прекрасно буде працювати й без цієї процедури. Але ви ж купуєте холодильник для себе, а не для «дядька» і тому турбота про гігієну точно буде не зайвою. Крім того, специфічний запахом пластмаси камер нового холодильника безсумнівно наситяться всі негерметично впаковані продукти.
Відкрийте свій новий холодильник, понюхайте! До речі, мити його найкраще водою з невеликим додаванням оцтової кислоти, що вбиває сторонні запахи.
Етап третій – установка холодильника. Це та сама процедура за яку деякі продавці беруть гроші, продаючи як додаткову послугу разом з багатьма побутовими приладами.
Полягає установка холодильника в тому, що його потрібно правильно виставити на потрібному місці. Правильно - значить так, щоб він стояв твердо, монолітно, не бовтався. Для цього у кожного холодильника передбачені регульовані ніжки. Як правило такими ніжками бувають дві передні. Регулюються вони за допомогою нарізного сполучення, за допомогою ключа, а іноді навіть і вручну. Описувати даний процес докладно не будемо, оскільки це дуже проста процедура.
Зупинимося на одному питанні: чи так необхідно вирівнювати холодильник за рівнем? У цьому питанні існують різні думки: одні майстри говорять, що необхідно і це навіть часто написано в інструкції для експлуатації, інші стверджують, що нічого страшного від невеликого нахилу назад не трапиться. До речі, у нас холодильник стоїть саме так - з нахилом, тому що це зручно. Штовхнув злегка двері, вони самі закрилися. І працює вже без малого 20 років. Установлюйте!
Етап четвертий - підключення холодильника до електромережі. І знову тут існує кілька думок. Багато хто стверджує, що підключати холодильник через подовжувач не можна. А в магазинах продавці консультанти неодмінно намагаються продати разом з холодильником мережний фільтр, що у більшості випадків виконаний саме у вигляді подовжувача. Як бути?
Наша особиста думка - дане питання не має сильно великого значення. Якщо ви підключите свій новий холодильник через якісний подовжувач (мережний фільтр), нічого страшного з ним не трапиться. Буде вірою і правдою служити довгі роки.
А якщо говорити саме про мережний фільтр, то він ще й охоронить від великих стрибків напруги, що теж не так вже і погано.
І ще про розетку, у яку підключаємо наш холодильник. За інструкцією виготовлювача прилад повинен підключатися до розетки, що має робочий заземлюючий контакт. Однак де взяти таку розетку, коли в більшості наших квартир електричне розведення двохпровідне, тобто без заземлюючого проводу? Про це виробник не говорить. Тому нічого не залишається крім як користуватися тими розетками, які є в наявності. Підключайте!
Увага! Новий холодильник, який тільки-но доставили вам у квартиру, не можна відразу включати в мережу. Він повинен відстоятися хоча б 2 години. А якщо на вулиці негативна температура, то не менше 4 годин. Втім, якщо ви, як покладено, будете його спочатку «купати», той час саме й пройде.
Етап останній – завантаження продуктів. Саме тут і криється основна помилка більшості покупців.
У жодному разі не наповнюйте холодильник продуктами відразу після включення! Почекайте! Дайте холодильнику час набрати робочу температуру. У різних холодильників цей час теж різний. Один набере температуру за 5 годин, а іншому на цей процес може знадобитися й 8-10 годин. І тільки після цього можна приступитися до завантаження продуктів. Знову ж не відразу!
Не потрібно намагатися заповнити морозильну камеру під зав'язку теплим м'ясом. Це може привести до надмірного навантаження на компресор, що не є добре.
Наповнюйте холодильник поступово, порціями, так сказати. Тоді ви не зіткнетеся з такою ситуацією, як мої родичі. Вони саме зробили все навпаки. Купили холодильник, а заодно й кілька десятків кілограмів свіжого м'яса, приїхали додому, завантажили м'ясо в морозильну камеру і включили. Як результат одержали безперервну роботу компресора протягом майже двох діб. У купленій ними моделі холодильника Samsung випарник убудований у бічні стінки, і їхній новий прилад нагрівся, як гарна батарея, що доторкнутися страшно. Не робіть так! Не потрібно гробити холодильник з перших годин експлуатації!
А тепер трохи поговоримо про експлуатацію холодильника в процесі подальшої його роботи. Адже даний прилад ми купуємо не на один місяць, і навіть не на один рік.
ПРАВИЛЬНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ХОЛОДИЛЬНИКА
Перше, про що хочеться сказати: холодильник така штучка, котра має працювати при температурі навколишнього середовища не нижче 10 градусів. Це значить, що не можна залишати працюючий холодильник на балконах або верандах де температура в холодний період опускається нижче зазначеної межі.
Не відключайте холодильник з мережі менше ніж на 1 хвилину. Роблячи так, ви можете домогтися того, що серце приладу - компресор - заклинить, що приведе до неможливості подальшої експлуатації.
Не варто зайвий раз відкривати двері холодильника, щоб просто із замисленим виглядом подивитися «чого б поїсти». Особливо це стосується морозильної камери, котру взагалі не рекомендується відкривати частіше, чим один раз на кілька годин. До речі, можете спробувати відкрити кілька разів підряд морозилку. Якщо герметичність камери не порушена, то навряд чи у вас це вийде, тому що через різницю температур двері начебто присмоктуються, і відкрити їх дуже складно. Докладаючи зусилля, можна запросто ушкодити ущільнювальну гумку, розташовану по контурі дверей. А це приведе до того, що герметичність порушиться, і в морозильній камері буде дуже швидко утворюватися багато льоду.
Так само як і першому включенні, не варто сильно навантажувати ваш холодильник, додаючи в морозильну камеру великий обсяг теплих продуктів одноразово. Робіть це поступово невеликими партіями.
І останнє. Будь-який холодильник, навіть якщо він оснащений системою No Frost, має потребу в періодичному прибиранні. Хоча б один раз на півроку його потрібно відключати від мережі, розморожувати і мити. А з холодильниками, що працюють за краплинним принципом, дану процедуру доведеться робити й частіше. Краще це дійство виконувати в міру необхідності, орієнтуючись на кількість «снігу» у морозильній камері. Улітку це робити доведеться частіше, узимку - рідше.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8196 |
|
© Газета Домовик 2012-2023