Яку ванну краще вибрати
Людина, що сказала фразу: «Ранок починається з кави», - напевно забула, що ранок починається не з кави, а з походу у ванну кімнату. Точно так само і вечір складно уявити без відвідування цієї обителі чистоти - завжди приємно прийняти після важкого робочого дня ванну, найкраще з піною, а після цього випити чашку чаю і відправитися спати.
Задоволення від прийняття ванни прямо пропорційне тому, що це за ванна, тим більше що термін служби її складає, як мінімум, років п'ятнадцять. Щоб не вибрати першу, що трапилася, а потім мучитися з її некомфортністю та складністю догляду, варто заздалегідь знати про основні переваги та можливі недоліки різних типів ванн.
ЧАВУННІ ВАННИ
Найбільш популярними ще з давніх часів вважаються чавунні ванні, які цілком справедливо є одними з найбільш довговічних і міцних. Також до плюсів такого типу ванн можна віднести їхню стійкість, що досягається за рахунок великої ваги (що є вже скоріше мінусом). Крім того, чавунна ванна вважається найбільш «тихою»: вона не піддається вібраціям, тому звук води, що ллється на ванну, приглушений.
Якщо говорити про мінуси, то крім великої ваги не варто забувати про покриття чавунної ванни - емаль, що є вразливою для ударів і вимагає дбайливого догляду. Крім того, чавунні ванни не можуть похвастатися різноманіттям форм, адже лиття чавуну - складний процес.
АКРИЛОВІ ВАННИ
Ці ванни з'явилися на українському ринку приблизно у 90-х роках і коштували дорого. Зараз же їхня ціна доступна, і відрізняється залежно від країни та компанії-виробника.
Переваги акрилу, у першу чергу, полягають у тому, що ванни з нього можуть бути будь-якої форми та розміру, крім того, саме вони найчастіше оснащуються гідромасажем. У догляді за акриловою ванною варто відмовитися від агресивних мийних засобів, але в цілому доглядати за акрилом легко. Тим більше, що акрил легко піддається реставрації, так що дрібні подряпини завжди можна просто зашліфувати. Неприємним може стати той факт, що акрил може офарбитися від неякісної води у водопроводі або в тому випадку, якщо ви виллєте у ванну гарячу воду з-під кольорової білизни після прання.
Вода в таку ванну набирається тихо, як і в чугунну, і довше залишається теплою.
Вартість акрилової ванни, як уже було сказано, залежить від виробника. Найбільш популярні компанії, представлені в Україні - російська Triton і польська Aquaform. У середньому, ванна розміром 1600х800 обійдеться до 3500 грн.
СТАЛЕВІ ВАННИ
Такі ванні є найбільш дешевими, що найчастіше і стає вирішальним аргументом при їхньому виборі. Серед інших переваг варто назвати невелику вагу і різноманіття форм у порівнянні з чавунними ваннами, а також більш високу міцність у порівнянні з акриловими.
Проте, є значні мінуси, які варто враховувати, спокушаючись на невисоку ціну сталевої ванни. У першу чергу - висока тепловіддача сталі, що не сприяє довгим вечірнім купанням у пінній воді. Другий значний мінус - сталева ванна є найбільш гучною, тому, все-таки купивши її, варто замислитися про наявність у ній гумових прокладок.
Що стосується вартості, то за пряму сталеву ванну від компанії Kaldewei (Німеччина) розміром 1600х700 потрібно буде заплатити близько 2300 грн. Але якщо вам потрібна ассиметрична ванна аналогічного розміру, то її вартість може дійти і до 6700 грн.
ВАННИ З ЛИТОГО МАРМУРУ
Якщо сталеві ванні вважаються найбільш дешевими, то ванни з литого мармуру можна віднести до так званого класу «люкс». Такі ванни виготовляються шляхом з'єднання мармурової крихти і поліефірних смол, можуть мати різне розцвічення і копіювати будь-яку породу каменю.
Ванни з литого мармуру відмінно втримують температуру і не дають воді остигати, а також вони мають високий ступінь шумопоглинання. При встановленні в них гідромасажних систем такі ванни будуть мати перевагу над акриловими, оскільки прекрасно стримують вібрацію.
Що стосується мінусів, то, у першу чергу, це вага і складність установки. Крім того, при експлуатації ванни з литого мармуру варто остерігатися відколів.
Також при обмеженому бюджеті мінусом може стати ціна на подібну ванну. У цілому, середня вартість ванни розміром 1570х695 складає 11-13 тисяч гривень і коливається залежно від форми виробу.
Найбільш відомими виробниками ванн з литого мармуру, представленими в Україні, є польська компанія Marmorin і шведська Marmite. Проте, висока вартість таких ванн виправдується високою міцністю, якістю й ергономічністю.
Крім того, така ванна в силу свого матеріалу відмінно впишеться в будь-який стиль, доповнить інтер'єр і стане тим самим завершальним штрихом, що буде радувати довгі роки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5357 |
|
© Газета Домовик 2012-2023