Як вибрати сковороду-гриль?
Сковорода-гриль - «дочка» звичайної сковорідки і духової шафи. Тому, взявши від «батьків» тільки краще, вона вдало сполучила у своєму компактному корпусі можливість приготувати продукти над розпеченою поверхнею, не зіпсувавши смаку, і скоротити витрачений на готування їжі час.
Відмітна риса гриля-сковороди, за якою ви її завжди впізнаєте - це нерівна внутрішня поверхня дна, що імітує решітку. Таким чином забезпечується мінімальний контакт продуктів з розпеченою поверхнею сковороди, і злив зайвого жиру в жолобки.
Будь-який продукт - будь то овочі або м'ясо - дійде до готовності досить швидко за рахунок сильного жару, що йде від стін сковороди (ефект духової шафи). Тому для готування немає необхідності використовувати олію: їжа не прилипне до ребристої поверхні сковорідки. Такий спосіб готування чимось нагадує барбекю на відкритих вугіллях, а страви виходять дуже смачними і корисними.
На сковороді-гриль можна смажити практично все - м'ясо, рибу, креветки, кальмари, овочі, фрукти, сир і тости. При цьому їжа на ній готується швидше, ніж на звичайній сковороді, майже не підгоряє і виходить більш здоровою. Зовсім без олії, напевно, не обійтися, але перед смаженням достатньо розпорошити або акуратно розподілити олію по поверхні (наприклад, силіконовою лопаточкою або пензликом для гриля) - за тим же принципом, що й при готуванні млинців.
Овочі потрібно смажити з двох боків протягом 5-10 хвилин, попередньо посоливши і приправивши. За бажанням на сковорідку можна налити трохи води. З рибою варто бути акуратніше, щоб вона не розвалилася в процесі смаження. Ідеальними для гриля вважаються лосось і тріска.
Точний розмір. Шматочки продуктів, які ви плануєте готувати на грилі мають бути в розрізі від 1,5 до 2 см товщиною.
Продукти кладуть у сковорідку тільки тоді, коли вона добре прогріється й починає дихати жаром.
Перевертати продукти можна тільки після того, як вони покриються апетитною золотавою скоринкою.
ВИБИРАЄМО СКОВОРОДУ-ГРИЛЬ У МАГАЗИНІ
Розмір покупки кожна господарка визначає з потреб своєї родини. Одна справа, якщо ви живете тільки з чоловіком в окремій квартирі і зовсім інша - якщо у вас 3-поверховий котедж з бабусею, дідусем, батьками, дітьми, собакою і п'ятьома кішками.
Зрозуміло, чим більше місткість сковороди, тим більше порцій у неї вміститься для готування обіду. Але це прямопропорційно позначається і на її вазі... Тому подумайте гарненько, чи потрібна вам масивна сковорода-гриль, якщо готувати більш ніж на дві персони ви будете 3 рази на рік.
Що стосується форми, то й у цьому аспекті сучасні сковорідки переплюнули своїх прабабусь. Крім звичних круглих моделей, у магазинах полиці завалені квадратними й овальними посудинами. Навіщо? Давайте розбиратися разом.
Для готування котлет або стейків ідеально підійде кругла. Якщо на вечерю запланована риба, то потрібна овальна. Якщо не знаєте, що вибрати, а родина у вас велика, беріть квадратну - не прогадаєте! У неї ввійде більше продуктів.
Коли визначилися з формою сковороди, загляньте усередину. Мало просто знати, що сковорода-гриль має ребристе дно. При покупці потрібно звертати увагу й на інші особливості її устрою та зовнішнього вигляду.
По-перше, висота ребер має бути істотною. Є несумлінні виробники, які роблять ребристе дно тільки для краси - тоді на котлетах залишаються ідеально-рівні смужки. Але це ніяк не впливає ні на якість їжі, ні на спосіб її готування. Господарці як і раніше знадобиться олія, щоб продукти не прилипли до сковороди. Але називаються такі сковороди теж модним словом «гриль», тому при покупці товару будьте уважними.
По-друге, важливим є той матеріал, з якого сковорода виготовлена. Краще чавуну ніякий інший метал не зможе створити ідеальні умови для томління продуктів під високими температурами. Крім того, за чавунними сковородами дуже легко і просто доглядати, а їхній зовнішній вигляд не псується під впливом часу, олії та вогню.
Для гриля велике значення має й те, що чавун має високу теплопровідність, що дозволяє рівномірно розподілити нагрівання по всій сковороді, і продукти будуть обдаватися належною кількістю жару з усіх боків однаково. Це допоможе уникнути нещастя багатьох неякісних сковорідок, коли їжа до денця пригоряє, а з іншого боку залишається непрожареною.
Мабуть, єдиний мінус чавунного виробу в його вазі, але це природна властивість металу, тому з цим потрібно просто упокоритися і бути готовим віднести додому покупку вагою від 2 до 5 кілограмів! Якщо ви не готові стати важкоатлетом, то вибирайте алюмінієвий посуд.
По-третє, у грилі-сковороді неодмінно мають бути жолобки у вигляді носиків для видалення зайвого жиру. Якщо їх немає, то при зливі через борти посуду жир залишиться на боковинках сковороди, потім він може підгоріти й закапати плиту.
Одним з важливих моментів, на які варто звернути увагу ще в магазині, є ручка гриля.
Якщо ви зупинили свій вибір на чавунній сковороді, то перевірте, щоб ручка була суцільнолитою. Це убезпечить ваші ноги від раптового падіння сковороди, якщо ручка раптом не витримає її ваги.
Якщо покупка буде алюмінієвою, то зверніть увагу, щоб ручка була покрита жароміцним матеріалом: пластиком або силіконом. Це дозволить вам не обпекти руки.
Іноді можна зустріти моделі зі складними ручками. Такий підхід дозволяє заощаджувати місце, відведене під зберігання сковороди-грилю, особливо, якщо врахувати що вона сама по собі крупніша звичайного посуду.
Пам'ятайте, яка у вас плита. Для класичних газових плит підходить будь-яка сковорідка. З електричними справа складається вже трохи складніше - не кожний матеріал витримує ту температуру нагрівання, що здатна видати електроплита.
Якщо у вашому будинку встановлена склокерамічна плита, то для неї необхідно шукати сковороду з ідеально-гладким зовнішнім дном. Що ж стосується чавунних виробів, то під час їхної експлуатації потрібно буде бути максимально обережними, адже їхня вага перевищує вагу звичайного посуду, що використовується на склокерамічних плитах.
Для індукційної плити цілком підійде чавунна або алюмінієва сковорода при наявності залізної вставки в дно, що буде сприяти «намагнічуванню» посуду.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7932 |
|
© Газета Домовик 2012-2023