Гливи на пеньках

11 грудня 2013

У саду можуть принести користь навіть дерева, що відслужили своє. Наприклад, для вирощування грибів гливи.

Гливи - дуже смачні гриби. Іноді вони самі заселяють свіжоспиляні дерева. Але частіше їм доводиться допомагати, заражаючи міцелієм цурки. Для зараження підходять пеньки діаметром не менше 15 см і не коротше 40 см. 

Пеньки мають бути свіжоспиляними. Хоча можна заражати й сухі, попередньо замочивши їх на 5-7 днів у воді. Найкраще брати сухий міцелій на зернах пшениці. Він зберігається протягом трьох місяців, ним можна заражати пеньки, витрачаючи по 100 г на один пеньок.

Установлювати пеньки необхідно в тінистому, але провітрюваному місці. Найбільш оптимальний час посадки міцелію навесні - квітень-травень і восени - серпень-вересень. Проростає міцелій зазвичай три місяці, потім плодоносить всю весну або осінь.

Оптимальна температура для проростання – близько 20°С. Якщо температура повітря на ділянці недостатня, то можна накрити пеньки білим агроволокном або на час перенести дерев'яні заготівки у приміщення.

Коли пеньки покриються білим нальотом, це означає, що гриб проріс, незабаром почнеться плодоносіння і можна виносити заготівки із приміщення. У цей період оптимально сприятлива температура для гриба – близько 15°С.

Обов'язковою процедурою для гливи під відкритим небом є регулярне зволоження ґрунту навколо пнів.

Небезпечними для гливи є перепади температури. Якщо вище 30°С, то міцелій може загинути. Часті та різкі перепади температури можуть привести до загибелі міцелію або його ослаблення.

Правильно обрана ділянка для посадки гливи, застосування агроволокна і грамотне зволоження - застава високого врожаю.

У принципі можна обійтися і без риття землі, якщо помістити пеньки (колоди) на поверхні землі. У цьому випадку вам доведеться зробити підпірки, щоб ваші колони з пеньків і колод не впали, а також потурбуватися про спосіб зволоження і укриття заготівок.

Дереворуйнуючі властивості гливи можна використовувати для ліквідації пеньків, що залишилися в землі після спилювання старих листяних дерев. Для цього достатньо посадити в нього міцелій і чекати, коли гриб його зруйнує. Кількість сезонів плодоносіння гливи на пнях залежить від того, яку породу дерева ви використовуєте і якого розміру сама заготівка. Чим твердіша деревина та чим більший розмір дерев'яної заготівки, тим більше сезонів вона вам прослужить. 

Збирають зрілі гриби за допомогою ножа, зрізуючи під саму основу весь пучок. Не рекомендується зрізати вибірково з пучка тільки деякі екземпляри - це може несприятливо позначитися на вашому врожаї.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 13859 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс