Полив орхідей: ідеальні методи догляду за кімнатною квіткою
Орхідеї - ідеальна рослина, яку можна як подарувати своїм близьким, так і поставити її в себе у квартирі. Так, багато квіткарів стверджують, що догляд за орхідеями - нелегка робота, але володіючи невеликими знаннями, можна помітити, що це не так важко й навіть цікаво. В основному, найстрашніше, що відлякує від покупки цієї квітки - полив орхідей, тому що найпоширеніший спосіб нашкодити квітці - надмірна волога.
То як треба поливати орхідею? Отут потрібно дотримуватися чіткого правила - стежити за тим, щоб орхідея не перебувала постійно у воді й щоб коріння не загнивало. Це була коротка відповідь, а щоб отримати більш детальну інформацію, ми пропонуємо дочитати статтю до кінця.
УСЕ ПРО ПОЛИВ ОРХІДЕЇ
У цьому розділі ми поділимося тонкощами на тему того, як правильно полити орхідею. Але потрібно врахувати, що хоч орхідея вважається тропічною рослиною, її не потрібно інтенсивно поливати в домашніх умовах.
ТОНКОЩІ ПОЛИВУ
Поливати рослину потрібно тоді, коли коріння будуть повністю сухим. Якщо ви не упевнені, що субстрат і коріння сухе, то можна почекати ще декілька днів. Короткочасна посуха не зашкодить вашій рослині.
Взагалі, поливати орхідею потрібно залежно від погоди, тому що субстрат пересихає по-різному: улітку волога випаровується за 1-2 дня, а от узимку рослина залишається вологою тривалий час.
Наприклад, такий вид як фаленопсис вимагає полив у зимовий період один раз на два тижні, а от улітку потрібно поливати кожні 2-3 дня, восени - 1 раз на тиждень.
Важливо! Це були умовні правила, тому що ваша рослина може поводитися трохи по-іншому, так що завжди перевіряйте ґрунт. У випадку якщо у вас у літній період довго не висихає ґрунт, поміняйте субстрат, у якого фракція буде більшою.
ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО СУБСТРАТ І КОРІННЯ СУХЕ
Якщо у вас з’явилася орхідея вперше, то потрібно врахувати, що субстрат висихає нерівномірно: верхній шар підсихає швидко, а от середній - довше. У теплий сезон нижній шар сохне дуже швидко, а в холодний, плюс, якщо орхідея стоїть біля радіатора - висихає навіть раніше середнього шару. Так коли і як поливати орхідею?
Якщо не упевнені у тому, що потрібно полити квітку, то перевірте вагу горщика: якщо паросток вологий, він буде важче, чим сухий.
Є ще один варіант, який допоможе зрозуміти, чи необхідно поливати орхідею: розкопайте верхній шар субстрату й спробуйте його на дотик.
Ось ще один дуже простий спосіб: застроміть у ґрунт довгу дерев’яну паличку, а коли прийде час поливу, дістаньте її. Якщо нижня частина палички буде волога, то поливати орхідею не варто.
Для повної впевненості посадіть квітку в прозорий горщик: у такий спосіб ви зможете візуально зрозуміти, коли потрібно полити рослину. Як правило, вологий ґрунт темного кольору, а коріння зелене.
Користуючись такими правилами, ви зможете визначити, коли саме вам варто полити квітку. Саме таким простим способом можна скласти чіткий графік і надалі не користуватися правилами.
ЯК КРАЩЕ ПОЛИВАТИ ОРХІДЕЮ
Найефективніший спосіб поливати орхідею - метод занурення. Але для цього способу ваша квітка повинна рости у двох горщиках: перший - основний, прозорий пластиковий із дренажними отворами, а другий - ємність, у яку міститься перший. Робити це дуже просто:
- дістаньте орхідею з першого горщика;
- наповните будь-яку ємність водою й додайте добриво;
- занурте орхідею на 15-20 хвилин (узимку 5 хвилин);
- рослину потрібно занурити так, щоб вода не переливалася через горщик.
Ще можна зробити інакше: набрати таз із водою й піднести його до місця, де стоять ваші квіти й прямо на місці зробити занурення. Якщо ви дуже поспішаєте й немає часу, скористайтеся пульверизатором. Піднесіть його близько до субстрату й зробіть приблизно 7-10 натискань.
Ось ще кілька способів поливу орхідей:
- теплий тропічний душ - установіть на душовій лійці помірний напір і полийте рослину теплою водою (близько 40°С);
- класичний спосіб - візьміть звичайну лійку й направте носик на субстрат. Поливайте орхідею, поки із дренажу не поллється вода.
Важливо: стежте, щоб вода не потрапила на пазухи листів.
Варто відзначити, що поливати орхідею краще зранку, щоб паросток встигнув висохнути до кінця дня. Увечері краще не поливати рослину, тому що вона любить пити тільки до обіду.
Сподіваємося, що ця інформація була вам корисна й ви зможете скористатися цими підказками, щоб виростити гарну й квітучу орхідею.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3607 |
|
© Газета Домовик 2012-2023