Білий наліт у квіткових горщиках: що це й чи потрібно позбавлятися його
Білий наліт у квіткових горщиках може виглядати по-різному й з’явитися там з самих різних причин. Для того щоб знати, як позбутися нальоту й чи потрібно взагалі це робити, спочатку давайте розберемося в тому, що саме з’явилося його причиною.
Якщо об’єднати всі причини воєдино, то можна сказати, що білий наліт з’явився в горщиках у результаті неправильного догляду за рослинами. Залежно від того, що саме було зроблено не так, способи боротьби з наслідками у вигляді білого нальоту теж будуть відрізнятися.
Іноді такий наліт може бути не тільки білим, але жовтуватим і навіть коричневим.
ПОЛИВ ЖОРСТКОЮ ВОДОЮ
Вода для поливу кімнатних рослин обов’язково повинна бути м’якою й відстояною, найкраще – дощовою або сніговою, зігрітою до кімнатної температури. Однак у міських умовах зібрати дощову й снігову воду значно складніше, чим на дачі, тим більше якщо мова йде про зиму. Відсутність природних джерел води в місті змушує квіткарів використовувати воду з-під крана, тому що іншого вибору в них немає. У результаті цього рослини одержують рідину, у якій містяться вапно й хлор, згодом їх листи починають жовтіти або сохнути, кінчики – відмирати, а на ґрунті з’являється той самий білий наліт. Якщо вчасно не вжити заходів, рослина й зовсім може загинути. Що ж робити?
Для того щоб пом’якшити дію водопровідної води, потрібно за добу до поливу наповнити нею ємність, з якої ви будете поливати квіти й залишити при кімнатній температурі, нічим не закриваючи. За цей час хлор з води випарується, а вапно осяде на дно. Використовуючи цю хитрість, ви максимально знизите шкоду, яку може нанести рослині неправильний полив.
НА ЗАМІТКУ! Для поліпшення ефекту додайте у воду столовий або яблучний оцет ( з розрахунку 10 крапель на 1 л). Допомагає й верховий торф, поміщений у поліетиленовий пакет. Останній проколюють голкою й кладуть у воду, якою потім поливають рослини. Також можна використовувати магнітний нейтралізатор для обробки води або просто скип’ятити й остудити воду до кімнатної температури. Ще один варіант – заморозити воду, а потім зігріти при кімнатній температурі.
«ПЕРЕГОДОВУВАННЯ»
Кімнатні рослини, безумовно, потребують внесення мінеральних добрив. Але питання в тому, як часто й у якому обсязі ви їх вносите. Якщо ви перестаралися, то будьте готові побачити на верхньому шарі землі все той же білий наліт. У цьому випадку він не так страшний, як при неправильному поливі, але все-таки буде краще якийсь час не вдобрювати ваші рослини.
ВАЖЛИВО! Квіти потрібно підгодовувати винятково в період їх вегетації, а він, як відомо, у кожної рослини свій. Так, деякі з них продовжують цвісти й узимку. Тому вносити мінеральні добрива потрібно винятково виходячи із прикладеної до них інструкції, а вибирати їх відповідно до того, для яких саме рослин вони підходять. У спеціалізованих магазинах продавці, як правило, завжди знають відповіді на ці питання.
ІНШІ ПОРУШЕННЯ УМОВ ДОГЛЯДУ
Догляд за рослиною потрібно починати вже в той момент, коли ви тільки принесли її із квіткового магазину. Якщо рекомендовані пересадження або перевалка, то зробити це потрібно відразу ж – інакше цілком можливо, що білий наліт – це усе ще результат неправильного догляду, але в цьому випадку – не вашого. Обов’язково уточніть у продавця, коли востаннє рослину підживлювали й обробляли від шкідників. Отримавши методичні рекомендації, уже вдома оцініть вологість ґрунту: якщо вона висока, то рослину краще якийсь час не поливати.
Якщо ж ви обновили ґрунт і пересадили рослину, полийте її при пересадженні й залишіть на тиждень-два, залежно від пори року й температури в приміщенні. У період вегетації рослину, як правило, підгодовують раз у два тижні й з такою ж частотою обробляють від шкідників. Ці дві маніпуляції потрібно чергувати.
Найстрашнішим різновидом білого нальоту може бути цвіль. Вона з’являється в результаті комбінації декількох причин невірного догляду, починаючи від частого поливу й надмірного внесення добрив і закінчуючи відсутністю провітрювання приміщення, у якому перебувають квіти. Тому якщо білий наліт у горщиках з рослинами виглядає, як пушок, вони потребують термінової «реанімації». Дістаньте постраждалі рослини з горщиків, оглянете їхнє коріння. місця, що загнили, видаліть й обробіть зрізи товченим деревним або активованим вугіллям. Коріння злегка підсушіть й висадіть рослини у свіжий субстрат, попередньо добре вимивши горщик. Протягом декількох днів забезпечте рослині повний спокій.
НА ЗАМІТКУ! До речі, білий наліт у горщику іноді може з’явитися й при надмірному обприскуванні рослин водою, якщо верхній шар не встигає просихати. Для того щоб цього не трапилося, у приміщенні повинно бути тепло (у літню пору – не нижче 22-24°С, у зимову – не нижче 18-20°С), і його обов’язково потрібно провітрювати.
Буває й так, що білий наліт виявився при пересадженні рослини в новий квітковий горщик. Найчастіше він перебуває в корінні і чимось нагадує дрібні частки пінопласту. У цьому випадку переживати й зовсім не варто: перед вами – саме звичайне добриво, яке додав у горщик хтось із виробників винятково для стимуляції пишного цвітіння рослини. Але при пересадженні коріння квітки потрібно повністю очистити й пересадити його в новий субстрат, що містить усі необхідні для росту речовини.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4106 |
|
© Газета Домовик 2012-2023