Фіалки химери – дивні чудеса природи
Іноді у світі рослин відбуваються справжні чудеса. Наприклад, цвіте собі фіалка, цвіте, і раптом у її організмі відбувається якийсь збій: квіти й листя раптом міняють забарвлення.
Фіалки химери можуть бути смугастими, плямистими. У них може з’явитися облямівка навколо пелюсток. У дуже рідких випадках фіалки можуть поміняти колір листів. Звичайно ж, хочеться зберегти таку красу й розмножити незвичайну фіалку химеру.
Але не даремно химери такі дорогі: вони не розмножуються листиками, як звичайні фіалки. При цьому їхнє незвичайне розцвічення може зникнути.
Розмножують фіалку химеру шляхом «зрізання голови» і вирощування пасинків. Цим способом розмножують тільки достатньо дорослі фіалки химери, у яких уже багато рядів листів.
Тому що, по-перше: голову сенполії химери потрібно зрізати із двома-трьома рядами листів, щоб не ушкодити точку росту химери, тим самим погубивши її. До того ж, голова фіалки химери з достатньою кількістю листів дуже швидко вкорінюється, рушає в ріст і скоро зацвітає.
По-друге, чим більше рядів листів залишиться на пеньку сенполії химери, тим більше пасинків химер він дасть. Іноді трапляється, що при необережній операції зняття верхівки фіалки химери ушкоджуються й відламуються всі або майже всі листи на нижній частині сенполії, т.зв. «пенькові». Це не страшно. Навіть якщо на пеньку сенполії химери не залишилося жодного листа, усе-рівно пасинки виростуть, і навіть у великій кількості.
На фото 3 видно, як з пазух листів фіалки химери пробуджуються сплячі бруньки, з яких виростуть пасинки.
Коли пасинки сенполії химери підростуть достатньо, щоб їх можна було відокремити, не ушкодивши точки росту самого пасинка, гострим скальпелем обережно зрізуємо їх з пенька.
Як правило, пасинки зароджуються й розбудовуються не одночасно, тому, їх знімаємо поступово, у міру росту.
Відділені пасинки сенполій химер вкорінюємо в склянці зі злегка зволоженим субстратом, обов’язково в тепличці (можна накрити прозорими пакетами кожну зі склянок із сенполіями химерами).
Субстрат для вкорінення пасинка сенполії химери повинен бути легким, повітропроникним, краще - на основі верхівкового торфу. Також, для вкорінення сенполії химери можна використовувати мохи сфагнум.
Але кому хочеться псувати гарний кущик, батуючи його ножем? Багато квіткарів роблять більш гуманно. Якщо сильно постаратися, можна виростити химеру зі квітконоса рослини. При цьому її незвичайне розцвічення тільки виграє: фіалка химера стає ще більш виразною.
Квітконоси зрізують чистим гострим ножем. Бутони зрізують майже над найбільшими листками, а під ними залишають приблизно 1 см стебла. Стебла саджають у землю по саме листя. Тепер їм потрібно влаштувати тепличку, накривши горщик поліетиленовим пакетом.
Якщо ваша фіалка дала хоча б одну квітку незвичайного забарвлення, спробуйте вкоренити її. Раптом повезе, і у вас у колекції з’явиться новий сорт фіалок.
Можна спробувати вкоренити й ту частину кущика, на якому розцвіла незвичайна квітка.
Звичайно ж, самі якісні сорти утворюються шляхом вирощування їх у пробірці. На жаль, ми не зможемо цього зробити в домашніх умовах, тому такі фіалки ми зможемо тільки купити.
А от фіалки химери з незвичайним розцвіченням листів розвести дуже важко: вони страждають від недоліку хлорофілу, і тому більше за інших схильні до хвороб фіалок, тому що вони дуже слабкі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3433 |
|
© Газета Домовик 2012-2023