Як зберігати хризантеми взимку

31 жовтня 2020

Садові хризантеми – невибагливі й неймовірно вишукані квіти, що радують нас своїм цвітінням до самої пізньої осені. Недарма хризантему називають «царицею саду, що в’яне» – коли навколо вже давно все перецвіло й готуються гримнути перші морози, сонячно-жовті, червоні, бузкові, яскраво-рожеві живі квіти горять у різних куточках саду, нагадуючи про давно минуле літо.

РІЗНОВИДИ ХРИЗАНТЕМ

Багаторічні хризантеми, які найчастіше вирощують на ділянках, можна умовно розділити на дві великі групи.

Крупноквіткові (індійські, оранжерейні) хризантеми – ефектні квіти з великою голівкою, розводити які можна тільки в самих м’яких кліматичних умовах або в теплицях – вони вкрай нестійкі до холодів.

Дрібноквіткові хризантеми (їх ще називають корейськими) легко вирощувати у відкритому ґрунті, вони стійкі до заморозку й хворобам, і цвітуть від середини літа до кінця жовтня. Число їх сортів нараховує багато сотень: компактні й розкидисті, високорослі й приосадкуваті, усіх кольорів веселки, або навіть багатобарвні – підібрати сорт за своїм смаком не важко буде навіть самому причепливому квіткареві.

Цвітіння хризантем закінчується глибокою осінню, і перед садівником відразу встає питання: як зберігати хризантеми взимку, щоб не допустити загибелі рослини й щоб у наступному році воно продовжувало радувати своїми яскравими сполохами?

Незадовго до настання першого заморозку хризантеми слід підрізати, залишаючи невеликий відросток, довжиною не більш 10-12 см.

Далі хризантеми можна зберігати всю зиму прямо на ділянці або викопати їх і перенести в приміщення: усе залежить від того, наскільки суворі у вашій місцевості зими. Поцікавтеся також, як конкретно ваш сорт переносить холоду у відкритому ґрунті. У кожному разі, крупноквіткові хризантеми зиму в землі або навіть у теплиці не перенесуть – їх слід захищати від холодів у приміщенні.

ЗБЕРІГАННЯ ХРИЗАНТЕМ НА ДІЛЯНЦІ

Якщо ви залишаєте кущ зимувати на його постійному місці, підсапайте його (можна додати небагато перегною), засипте землею, торфом. При настанні холодів гарненько вкрийте кущ тирсою, ялиновим гіллям, але не листами й не плівкою – це приведе до випрівання.

Деякі садівники, показуючи, як зберігати хризантеми взимку, для підстрахування викопують невелику яму – приблизно в метр і поміщають туди грудку землі з коріннями. Зверху засинають усе землею й ошурками, закидають ялиновим гіллям. Навесні розкопують яму й пересаджують хризантему на колишнє місце.

ЗБЕРІГАННЯ ХРИЗАНТЕМ У ПРИМІЩЕННІ

Оптимальна температура для зберігання корінь хризантем у приміщенні – від нуля до 5-7 градусів, тоді вони не перемерзають і не йдуть у ріст. Краще місце для цього – льох, підвал. Воложити грудку з коріннями не потрібно або воложити його мінімально. Не давайте пагонам витягатися, кущ не повинен рости!

Деякі садівники віддають перевагу іншому способу: не обрізаючи, викопувати хризантеми, пересаджувати їх у горщики й давати їм цвісти в будинку до зими. Тільки тоді кущ обрізають й разом з горщиком переміщають в прохолодне місце.

Викопане коріння хризантем можна укласти в ящики з піском, торфом, засипати їх так, щоб на поверхні залишалися тільки відводки й зберігати в підвалі.

Обмірковуючи, як зберегти вашу улюблену хризантему взимку, ураховуйте всі фактори: зимові температури у вашій місцевості, стійкість сорту до холодів. Якщо маєте сумнів що до того, чи зможе ваш кущ пережити морози, краще викопуйте його й зберігаєте під своїм доглядом – і яскрава «сонячна квітка» порадує вас ще не одну осінь.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3388 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс