Коли господарі у від’їзді: як забезпечити полив рослинам під час своєї відсутності
Важко знайти будинок, у якому немає кімнатних рослин. Але бувають моменти, коли хазяї надовго їдуть з дому й потрібно перекласти догляд за зеленими друзями на когось іншого.
Щоб не просити подругу або сусідку, можна скористатися досить простим способом зволоження земляної грудки. У цьому допоможуть гідрогелеві кулі.
ЯК ВИГЛЯДАЮТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ГІДРОГЕЛЕВІ КУЛІ?
Для виготовлення гідрогелевих кульок використовуються матеріали, які схожі з тими, що застосовуються в дитячих підгузках. Найчастіше капсули мають невеликий розмір – усього 3 міліметра, але можуть бути й більшими.
Гідрогелева кулька гарна тим, що завдяки волозі вона здатна збільшитися в розмірах до 10 або навіть до 30 разів. При цьому вона не тільки вбирає вологу, а також утримує, а потім поступово її віддає.
Особливо примітний той факт, що кульки з гідрогелю можна використовувати не один раз, вони багаторазові. Кожна гідрогелева капсула здатна прослужити своєму власникові вірою й правдою 5 років.
До того ж гідрогелеві кулі прості у догляді. Вони дуже легко миються, досить підставити їх під струмінь води або кинути в друшляк і промити.
ДЕ І ЯК ЗАСТОСОВУЮТЬ ГІДРОГЕЛЕВІ КУЛІ?
Широко поширене застосування цього продукту в жарких країнах для догляду за газонною травою або квітучими клумбами. Гідрогелеві кульки додають у ґрунт, щоб підтримувати його зволоження. Дощі, що пройшли, дозволяють кулькам всотати воду, яка після рівномірно розподіляється в ґрунті. У такий спосіб земля залишається зволоженою до наступних опадів.
Нерідко гідрогелеві кулі виконують декоративну функцію. Квіткарі-аматори додають незначну кількість кульок, розподіляючи їх зверху вазона. Іноді гідрогель застосується замість ґрунту й квітка росте прямо серед наповнених водою кульок. Цей прийом як найкраще розкриває все різноманіття й красу гідрогелевих капсул. Адже вони можуть бути різних розмірів і кольорів.
Природно, що при наявності гідрогелевого продукту, його можна сміло застосовувати для поливу рослин при від’їзді з дому. Завдяки тривалій дії «кулькового зволожувача», господарям квартири не доведеться нікого просити поливати квіти, не переживати із приводу сторонніх осіб у будинку. Гідрогелеві кульки прекрасно впораються зі зволоженням ґрунту й дозволять рослинам залишатися живими до вашого повернення.
ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ГІДРОГЕЛЬ ПРИ ПОЛИВІ ГОРЩИКОВИХ РОСЛИН?
Процедура застосування гідрогелевих капсул зрозуміла й проста. Перед від’їздом вам потрібно буде виконати нескладні маніпуляції.
По-перше, запастися гідрогелевими кульками.
По-друге, опустити капсули в миску з водою.
По-третє, дочекатися набрякання кульок. Вони повинні збільшиться в 10-30 разів.
Залишилося покласти нагодовані вологою кульки в горщики з рослинами.
Кількість капсул необхідно варіювати залежно від розмірів рослини і її вимог до поливу.
Після приїзду кульки можна зібрати й промити у воді.
Гідрогелеві капсули бажано тримати подалі від дітей до трьох років і домашніх вихованців, які запросто можуть з’їсти кольорову кульку. Варто зауважити, що гідрогелеві капсули – це суміш води й речовини, схожої з желатином. Якщо дитина випадково проковтне капсулу, то вона вийде природно, не наносячи шкоди.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3408 |
|
© Газета Домовик 2012-2023