Фатсія японська: догляд у домашніх умовах
У Японії – на батьківщині аралії, цю рослину називають фатсі. У нас вона відома як фатсія японська (Fatsia japonica). Це дерево з великими пальчасто-лопатевими блискучими яскраво зеленими листами. Існують і форми з картатим листям, наприклад, F. Variegata, що має зелені листи із кремовою облямівкою. Виглядає фатсія в інтер’єрі житлового приміщення достатньо ефектно.
Якщо ви вирішили прикрасити свій будинок цим гарним деревцем, вам знадобляться знання про те як доглядати за фатсією японською в умовах звичайного житлового будинку. Це допоможе уникнути проблем з листами, які і є основною прикрасою рослини.
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ
Розміщення. Аралія любить, коли її вільно розташовують перед вікном. Фатсія японська світлолюбна рослина, яка може рости й при деякому затіненні. Прямих сонячних променів аралія не любить.
Ґрунт. Віддає перевагу землі, змішаній із семи частин дернової землі, чотирьох частин листовий і однієї частини піску.
Цвітіння. Квітки в аралії дрібні білі або жовтувато-зелені, зібрані в парасольки. Як правило, цю рослину вирощують заради гарного листя й швидкого росту.
Підгодівлі. Існують рекомендації підгодовувати аралію один раз на місяць рідкими комплексними добривами, в активний період росту – із травня по вересень, підгодівлю проводять раз у тиждень. У зимовий час рослину не підгодовують.
Полив. Полив повинен бути рясний, крім зимового часу, коли кількість поливів слід обмежити.
Формування. Якщо є мета підсилити розгалуження, щоб стебло фатсії дощенту було покрите листами, необхідно раз на рік навесні підрізати кінці пагонів.
Розмноження. Розмножують фатсію живцюванням верхівкових пагонів.
Температура. Аралія добре росте при середній температурі житлових кімнат, у зимовий час зберігає свою декоративність при температурі в межах 10-12°С тепла. Узимку допускається утримування у холодному приміщенні, але не в такому, що промерзає.
МОЖЛИВІ ПРОБЛЕМИ Й ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Основна проблема при вирощуванні аралії — ушкодження листів. Зазвичай квіткарі скаржаться, що листи фатсії японської сохнуть, в’януть, на них з’являються плями. Залежно від характеру ушкоджень і потрібно шукати причину проблеми, як і шлях до її усунення:
Листи в’януть: можливо в приміщенні занадто висока температура. Спробуйте зменшити температуру повітря в кімнаті.
Другою причиною того, чому у фатсії японської в’януть листи може бути надмірний полив. Спробуйте скоротити частоту поливу й поліпшити дренаж у контейнері з рослиною.
Листи фатсії сохнуть: можливо, рослині занадто спекотно. Збільште вологість повітря в приміщенні й частіше обприскуйте листи деревця з пульвелізатора. Також поставте аралію подалі від радіаторів опалення.
На листах фатсії світлі плями: рослина або одержало сонячний опік, або йому не вистачає водички і його треба поливати частіше.
Фатсія повільно росте, офарблення листів стало блідо-зеленим або бурим: рослині не вистачає азоту. Підгодуєте аралію сечовиною або іншими азотними добривами для кімнатних рослин.
Слід мати на увазі, що природніми шкідниками фатсії є попелиця, білокрилки, борошнисті червці, павутинний кліщ. Якщо ви бачите, що з рослиною щось не в порядку, перевірте листи й стебла на наявність ознак ушкодження цими шкідниками.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2976 |
|
© Газета Домовик 2012-2023