Кімнатні рослини для високих горщиків

20 березня 2020

Домашні рослини поліпшують повітря у квартирі, створюють затишну атмосферу, що розслаблює, пожвавлюють інтер’єр. Для кожного виду кімнатних квітів - своя форма горщика. Усе залежить від будови кореневої системи: в одних вона слабка, тоді потрібний низький, в інших корінь довгий і потрібна глибина ґрунту. Про другий випадок і піде мова.

ТРАДЕСКАНЦІЯ

Ампельна рослина, мешканка тропіків і помірних широт Америки, улюблена квіткарями за пишну крону зі строкатих біло-зелених або рожево-зелених листів. Гілки добре йдуть нагору, їх прищипують, щоб формувалася пишна крона. Під вагою гілки починають звисати й виходить пишний кущ.

Якщо ставите традесканцію на підлогу, не використовуючи підвісне кашпо, вибирайте для неї високий горщик - для розвитку традесканції потрібно багато живильного ґрунту й вологи. Поливають її відразу після просихання верхнього шару ґрунту.

ПАЛЬМИ

Великий вид кімнатних рослин, з різною формою й розміром листів. Характерна ознака - довге стебло й пишна крона зверху. Батьківщина більшості - тропіки Америки, Африки, кам’янисті ґрунти біля водойм.

Причини, по яких для пальм підходять високі ємності:

- Коріння пальми довге й швидко розбудовуються, щоб добувати вологу із шарів ґрунту.

- Ґрунт люблять піщаний, з гарним дренажем, щоб вода не застоювалася біля коріння, тому нижню чверть горщика заповнюйте керамзитом.

- Пальми ростуть повільно й не люблять пересадження.

У деяких видів пальм із землі піднімається коріння, це ще одна причина для вибору високого горщика, щоб прикривати їх мохами або дрібним керамзитом.

ДРАЦЕНА

Батьківщина драцени - Південна Америка, Центральна й Східна Африка. Вона схожа на пальму, хоча такою не є - довге стебло й пишне крона тонких листів, зелених або з темно-червоною облямівкою. Зовнішній вигляд і невибагливість зробили її популярною домашньою рослиною.

Драцена вимагає гарну освітленість і помірний полив - ближче до вікна, але не на прямі промені, і поливати в міру просихання ґрунту. Коріння драцени поверхневі, але ємність беріть відразу більшу, тому що розростається вона швидко. Щоб підкреслити красу драцени, форму горщика вибирайте високу й вузьку.

АГЛАОНЕМА

Батьківщина аглаонеми - тропічні вологі ліси Південно-Східної Азії. Рослина являє собою кущ із довгих широких строкатих листів, які бувають від зеленого до пурпурного кольору. Ефектна квітка, якою люблять прикрашати приміщення, використовуючи види з різним кольором і малюнком фарбування.

Аглаонема вимагає багато вологи й харчування із ґрунту. Коренева система в неї розвинена, заповнює весь об’єм ґрунту, щоб не тривожити частим пересадженням, відразу саджайте в більшу ємність.

Аглаонема через форму крони краще виглядає у високих і вузьких ємностях. У широких вона буде виглядати приплющеною. Тому друга причина для вибору такої форми - декоративна.

АНТУРІУМ

Розкішна рослина із Центральної й Південної Америки, ефектно виглядає й квітучою, і в декоративно-листяному вигляді. Листи серцеподібної форми. Квіти - білі, червоні, але обов’язково у вигляді качана, обгорненого покривалом.

Молодий антуріум висаджують у неглибоку ємність, а дорослому підберіть високий горщик циліндричної форми. Це потрібно, щоб стимулювати цвітіння. У широкому квітка буде видавати відростки, а не бутони.

ФІКУС

Самий численний вид домашніх рослин. Зовні можуть сильно відрізнятися, але догляд за ними однаковий, тому що батьківщина - один кліматичний пояс - тропіки й субтропіки різних континентів. Гарна освітленість, полив в міру просихання - особливих вимог по догляду за фікусами немає.

Більшість фікусів високі, тому і ємність їм потрібна відповідна. Ще фікусу потрібен дренаж, тому нижню чверть заповніть керамзитом. Також, розміром горщика можна сповільнити швидкість зростання квітки. Тому для дорослих фікусів краще підходить циліндричний високий горщик, у якому рослина буде потроху додавати вгору.

ШЕФЛЕРА

Шефлеру можна зустріти в тропіках будь-якої частини планети. У природі вона виростає до розмірів дерева, декоративні види компактніше, досягають 2 метрів у висоту.

Люблять її квіткарі за форму листів - зібрані разом вони схожі на розкриту долоню або парасольку. Можуть бути темно-зеленого кольору або з жовтими, білими смугами. Вирощують шефлеру в якості невеликого прямостоячого деревця або формують пишний кущик. У кожному разі, це велика рослина й горщик їй потрібний високий. Досвідчені квіткарі радять пересаджувати шефлеру щораз у горщик набагато більше по розміру. Для пишної крони потрібно багато харчування й вологи, тому ґрунту повинно бути багато.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2903 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс