Як доглядати за квітучою орхідеєю, щоб довше нею любуватися
Орхідея не повинна цвісти цілий рік. Але іноді так хочеться хоча б на небагато продовжити життя бутонам, що розпустилися, щоб встигнути намилуватися ними. Довідайтеся про той, як доглядати за квітучим фаленопсисом, щоб квіти на ньому залишалися як найдовше без шкоди для всієї рослини.
ОПОРА
Як тільки орхідея починає цвісти, її стрілки відчувають сильну напругу. Через вагу квітів квітконос може зламатися, і тоді ви не зможете довгий час насолоджуватися красою бутонів орхідеї.
Щоб уникнути неприємностей, установіть опору. Причому робити це потрібно відразу ж після появи бутонів. Фіксують стрілку спеціальним затиском, крабом або прищіпкою. У міру росту квітконосу затиски переміщають.
Якщо стрілка рослини висока, вона однаково буде гнутися під вагою квітів, але вже тільки зверху. При встановленій опорі цього боятися не потрібно - край квітконоса гнучкий, він зможе витримати таке навантаження.
ПОЛИВ
Під час цвітіння орхідею поливають тільки після повного висихання ґрунту. Визначити стан субстрату можна по корі. Якщо вона темна, виходить, ще мокра. Суха кора буде світлою. Але це добре видно тільки в прозорих вазонах. Якщо ж горщик виконаний з кераміки або непрозорого пластику, ґрунт перевіряють рукою.
Досвідчені квіткарі рекомендують використовувати для зволоження орхідеї нижній полив. Для цього рослину ставлять у ємність із водою й залишають на півгодини. Після цього витягають горщик з води й дають зайвій воді стекти. Квіти, посаджені в керамічні або скляні ємності, поливають зверху за допомогою лійки.
ВОЛОГІСТЬ
Не забувайте, що фаленопсиси прийшли до нас із тропіків, які відрізняються високим рівнем вологості. Тому для тривалого цвітіння орхідеї у квартирі потрібно підтримувати вологість повітря на оптимальному рівні. Особливо це актуально в холодний період, коли включаються опалювальні прилади, що сильно пересушують повітря.
Для збереження бутонів, що розпустилися, зовнішнє коріння фаленопсису щодня обприскують. Також дуже акуратно можна обприскати і листи рослини. Ще один спосіб підтримки оптимального рівня вологості - поставити поруч із рослиною ємності з водою. При обприскуванні важливо стежити, щоб краплі води не попадали в розетки й пазухи листових пластин.
ОСВІТЛЕННЯ
Орхідея любить гарне освітлення, але воно обов’язково повинне бути тільки розсіяним. З початком цвітіння рослину рекомендується поставити на північну сторону приміщення. Оптимальні умови для бутонів, що розкрилися, - півтінь і прохолода.
Якщо немає можливості прибрати орхідею з південного підвіконня, то хоча б зменште світло за допомогою звичайного білого паперу або світловідбиваючої фольги.
ПІДГОДІВЛЯ
Як і будь-які інші культури, орхідеї потребують підгодівлі. Але проводити її потрібно акуратно, використовуючи для цього добрива, призначені тільки для орхідей. Універсальні добрива для фаленопсисів не підходять. Якщо все-таки вирішили їх застосувати, зменшіть рекомендовану концентрацію в 2 рази.
Надлишок корисних елементів може стати причиною скидання листів. Тому рекомендується підгодовувати орхідею тільки до цвітіння й у період бутонізації. А от безпосередньо під час цвітіння від використання підгодівель рекомендується втриматися.
Ці маленькі прості хитрості допоможуть вам як можна довше любуватися цвітінням орхідей.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2192 |
|
© Газета Домовик 2012-2023