Неймовірно гарний кротон: особливості догляду

21 листопада 2019

Строкате офарблення листів кротону нікого не залишить байдужим. Ця квітка може прикрасити будь-який куточок вашої квартири, будь-то кухня, спальня або дитяча. Звичайно, для того, щоб кротон радував вас своїм зовнішнім виглядом, йому необхідний підходящий догляд, але ця квітка настільки не вибаглива, що із цим завданням легко впорається навіть починаючий квіткар.

ВИБИРАЄМО МІСЦЕ

Серед кротонів зустрічаються рослини з найрізноманітнішими розцвіченнями. Тому слід пам’ятати, чим більш барвисте офарблення листів у вашої квітки, тим більшої кількості світла вона потребує.

Це одна з не багатьох рослин, які спокійно витримує в день по 2-3 години прямих променів сонця, так що влітку його притіняти потрібно не на весь день. А от узимку кротону, як правило, сонячних променів бракує, якщо навіть на самому освітлюваному місці у квартирі листя рослини блякнуть, то без додаткових джерел світла - не обійтися.

Ще один важливий аспект, який слід ураховувати при виборі місця для кротону — це наявність обігрівальних приладів, будь-яка батарея сильно сушить повітря, а для такої вологолюбної квітки це проблема.

При виборі відповідного місця враховуйте наявність протягів, кротон боїться холодних потоків повітря, при несприятливих умовах квітка може занедужати й пропасти. Тому навіть у саму спекотну погоду виносити рослину на відкритий балкон або терасу не варто.

ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЛИВ

Полив для кротону - дуже важлива складова правильного догляду, адже батьківщина цієї рослини - тропічні ліси. Для поливу підійде м’яка вистояна вода кімнатної температури. Для цього слід набрати в будь-яку пластикову пляшку води з-під крана й дати їй відстоятися добу.

Чим більш спекотна температура в приміщенні, тим ряснішим повинен бути полив, і, навпаки, у холодну пору року, кількість рідини для поливу краще скоротити. У середньому, улітку потрібно поливати кротон через день, а взимку - раз у тиждень.

ТЕМПЕРАТУРА Й ВОЛОГІСТЬ

Як уже говорилося вище, кротон віддає перевагу високій вологості при помірковано теплій температурі. Якщо у квартирі є кімната зі зволожувачем і достатньою кількістю світла, то кращого місця розташування для даної квітки не знайти. Для тих, у кого немає зволожувача, допоможе нескладний прийом з ємністю з водою, яка допоможе зволожити сухе повітря. Також прекрасним рішенням стане часте обприскування кротону з пульверизатора, такий регулярний «душ» прекрасно відіб’ється на зовнішньому вигляді рослини.

Якщо говорити про температуру, то сама комфортна - +22...25°С, якщо оцінка термометра піднімається вище, те слід збільшити полив, у такий період квітка дуже потребує води. У холодну пору року кротон може переносити температуру +17...18°С, якщо температура опуститься нижче, то рослина скине листя.

ПІДГОДІВЛЯ

Регулярна підгодівля допоможе рослині підтримувати яскраве забарвлення листів і розбудовуватися активніше, тому кожні два тижні слід додавати в ґрунт комплексні мінеральні добрива. Робити це потрібно з березня по жовтень, у решту часу добрива можна не вносити взагалі або скоротити кількість підгодівель до однієї на місяць.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Молоді кротони, яким не здійснилося трьох років, краще пересаджувати раз на рік, у першій половині весни, а представників виду більш старших можна пересаджувати не частіше одного разу в 2-3 роки. При пересадженні слід бути дуже акуратними, дана рослина дуже погано її переносить. Першою справою переконайтеся, що ваша квітка здорова й нічим не ушкоджена, після обережно дістаньте корінь кротону із землі разом із земляною грудкою, безпечніше за все — виконувати перевалку рослини. Після засипте порожнечі в новому горщику свіжою землею й рясно полийте рослину.

Для пересадження слід підготувати ґрунтову суміш, яка складається з дернової й листової землі, а також — річкового піску. Також не забудьте на дно контейнера насипати керамзиту, щоб уникнути застою води в горщику.

СПОСОБИ РОЗМНОЖЕННЯ КРОТОНУ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Розмножують кротон переважно черешками й насінням. У першому випадку зрізується підходящий черешок і ставиться у воду до появи корінців або висаджується в міні тепличку із сумішшю торфу й піску.

Насіння висівають на початку березня в тепличку або контейнер, накритий склом, завдяки регулярному поливу, сонцю й відповідній температурі сходи з’являються досить швидко, до початку літа рослину можна пересаджувати в окремий горщик.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2000 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс