Народне квітництво: що використовували наші бабусі при вирощуванні кімнатних квітів

7 листопада 2019

У кімнатних квітів жовтіють листи? Допоможе оцет

Часто причиною пожовтіння листів і навіть засихання квітів, таких як гортензія й азалія, стає надлишок солей кальцію. Це актуально, якщо для поливу використовується вода з водопроводу. При власному водопостачанні таке теж можливо, якщо вода в свердловині або колодязі занадто жорстка.

У цій ситуації допоможе звичайний оцет. Хімічна реакція, яка відбувається між водою й оцтом допоможе відокремити солі кальцію, що присутні у воді. Додайте одну столову ложку на кожні три літри води, залишіть на ніч, а ранком полийте цією водою рослини. Оскільки солі осядуть на дно ємності, частину води з осадом не використовуйте.

Важливо! Поливом такого роду зловживати не варто. Причиною пожовтіння листів у кімнатних рослин можуть бути не тільки надлишок кальцію в ґрунті, але, наприклад, неправильний полив, погане освітлення або ураження яким-небудь захворюванням. Оцініть стан рослини повною мірою, а потім дійте.

НЕ ПОСПІШАЄТЕ ВИЛИВАТИ ОСАД ЧЕРВОНОГО ВИНА

Серед речовин, які містяться в червоному вині є мінерали, що володіють дезінфікуючім впливом. Також у ньому міститься безліч інших компонентів, що працюють як гарна підгодівля. Тому замість утилізації осаду із пляшки вина, влийте в пляшку половину склянки води й вилийте розчин у ґрунт. Ця рідина — гарна заміна багатьом штучним добривам. Вона прискорить ріст і стимулює цвітіння рослин.

ЗДОЛАТИ ШКІДНИКІВ ДОПОМОЖЕ ЧАСНИК

Часник — ворог багатьох шкідників рослин. Зокрема, його дуже не люблять попелиця, павутинний кліщ і совки. У боротьбі з ворогом використовуються всі частини часнику: м’якоть, лушпайка, зелене бадилля. Це й не дивно, адже в часникові багато речовин з антибактеріальними, протигрибковими й антивірусними властивостями.

Саме цікаве, що корисна як обробка кімнатних рослин часниковими настоями, так і проста присутність часнику поруч. Так, посадивши в горщик із квіткою пару зубчиків часнику, можна захистити рослину від хвороб і шкідників.

Ефективна дія такого методу пов’язана з тим, що в часникові міститься дуже багато сірки. Коли підсаджений до квітки часник починає рости, він починає ділитися сіркою й іншими корисними речовинами із ґрунтом. Сусідня рослина поглинає все корисне коріннями й перестає бути такою апетитною для паразитів.

Однак підсадження часнику може бути лише профілактикою. А побороти попелицю, клопів, павутинного кліща й совку допоможе часниковий настій. Візьміть склянку здрібненого разом з лушпайкою часнику на половину літра води й настоюйте 5 діб. Потім процідіть настій і зберігайте в прохолодному місці. При необхідності обробки рослин, візьміть 25 грамів настою на літр води, проливайте ґрунт і уражену шкідником рослину.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2447 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс