Фінік канарський
Фінік канарський (канарська фінікова пальма, Phoenix canariensis) належить до сімейства пальмові (Palmaceae), а його рід - фінік. Місце проживання - кам’янисті райони Канарських островів.
У природі пальма здатна досягти 18-ти метрової висоти, а її стовбур становить завширшки 1 метр. Сам стовбур є прямим і нерозгалуженим, а також відрізняється високою міцністю. Його поверхня покрита пеньками, що представляють собою залишки листочків, які обпали або відмерли. Листи в кількості 150-200 штук прикрашають тільки верхівку фікуса. Довжина листочків з короткими черешками варіюється в межах 4-6 метрів. На складноперистих листах зеленувато-сірого кольору розташовані вузькі й тверді листочки, кількість яких коливається від 80 до 100 екземплярів.
Квітки кремового відтінку виступають у якості чоловічих, а жовто-жовтогарячого - у якості жіночих. Усі вони є частиною пазушних суцвіть, досить великих і розгалужених. Жовтогарячі плоди, довжина яких близько двох сантиметрів, мають овальну форму, кожен плід має невеличке насіннячко.
Кілька корисних рекомендацій з догляду за фініком канарським допоможе виростити здорову пальму.
• Місце розташування й освітлення. Квітка цілий рік потребує сонячного світла, при цьому промені, що попадають на неї, повинні бути прямими. Рослину необхідно розміщати на вікнах, що виходять на південну сторону. Улітку рослина буде відмінно себе почувати на відкритому повітрі. В осінньо-зимовий період слід забезпечити пальмі додаткове підсвічування за допомогою фітоламп. Тривалість світлового дня повинна становити не менш 10-ти годин. Періодично перевертайте ємність із фініком - тоді його крона буде рости рівно.
• Температура. Поки рослина посилено розбудовується, для неї буде оптимальною температура в межах 22-25°С. Якщо вона підніметься вище, квітку доведеться частіше обприскувати - інакше кінці листів почнуть засихати. Узимку її буде потрібно розмістити в більш прохолодному місці, температура в якому буде досягати 16-18°С.
• Полив. Якщо фінік канарський перебуває в стадії інтенсивного зростання, його знадобиться поливати якнайбільше. Як тільки верхня частина ґрунту просохне, можна робити наступний полив. Пальма однаково погано переносить як занадто сухий, так і надмірно зволожений ґрунт. У першому випадку листочки поникнуть і назавжди залишаться в такому положенні. У другому молоді листи розм’якнуть і стануть блідими.
Поливати рослину необхідно м’якою відстояною водою, вміст калію в якій мінімальний. Узимку частоту поливів буде потрібно скоротити.
• Вологість повітря. Повітря повинно бути зволожене достатньо сильно (на 50 %). Щоб добитися цього, канарський фінік необхідно регулярно обприскувати. У зимовий час це особливо актуально, адже повітря навколо рослини висушується батареями. Розташувавши поруч із ним акваріум або фонтанчик, ви зможете поліпшити самопочуття квітки.
• Ґрунт. У квіткових магазинах продається готова землесуміш для пальм. Засипаючи такий ґрунт у горщик, додайте до нього невелику жменю крупного розпушувача. Якщо ж ви вирішили приготувати ґрунт самостійно, змішайте однакову кількість дернової, перегнійної, компостної землі й грубозернистого піску. На дно ємності слід прокласти товстий шар дренажу, наприклад, керамзиту.
• Внесення добрив. Поки у фініка йде активний ріст, його треба підгодовувати з періодичністю 1 раз в 14 днів. Узимку його можна вдобрювати рідше - десь 1 раз на місяць. При цьому мінеральні комплексні добрива слід чергувати з органічними.
• Пересадження. Молоді рослини пересаджують 1 раз у рік. Зрілі екземпляри пересаджують 1 рази в 3-4 роки. У випадку досягнення фініком значних розмірів, буде потрібна заміна верхнього шару землесуміші (здійснюється 1 раз на рік).
• Розмноження. Свіже насіння прекрасно підійде для розмноження й вирощування нової рослини. Також виростити канарський фінік можна з кісточки (за умови, що плід не піддавався тепловій обробці). Появу сіянців слід чекати через 2-3 місяця після посіву. Сіянці ростуть дуже повільно: тільки через 4-5 років життя на пальмі виростуть молоді складноперисті листочки.
• Хвороби й шкідники. Фінік є улюбленим місцем паразитування щитівок, борошнистих червців і павутинних кліщів. Виявивши їх на рослині, обробіть листи призначеним для цього хімічним розчином.
Помилки у догляді:
- листя жовтіє - це говорить про вбогий полив;
- поверхня листів покривається плямами - до цього приводить або різкий температурний стрибок, або рясний полив;
- нижні листи темніють і обпадають - такий процес природній і свідчить про ріст і розвиток фініка;
- кінчики листів засихають - таке трапляється через пересушене повітря;
- листи стемніли й почали гнити - це трапляється через перелив. Якщо коріння теж почало чорніти, пальма незабаром помре.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2362 |
|
© Газета Домовик 2012-2023