Рослини для екстремальних умов на балконах

8 червня 2019

Барвисті, схожі на ошатні галереї квітів літні балкони й підвіконня – мрія кожного. Але далеко не завжди умови на них підходять для класичних рясно квітучих рослин, які створюють той самий ефект барвистої літньої різноманітності. Балкони, на яких занадто багато тіні або все живе спалює занадто яскраве південне сонце, де панують холодні протяги, зустрічаються практично також часто, як і затишні, комфортні для рослин. В оформленні таких балконів, що мають проблемні зони, потрібний особливий підхід.

Для балконів орієнтація будинку і його оточення – ті фактори, які ми не маємо сил змінити. Але навіть проблемні балкони, для яких не можна застосувати класичну стратегію висадження літників і розміщення барвистих рослин на теплу пору року, можна й потрібно озеленювати. У процесі оформлення балконних садів виділяють 3 найпоширеніші проблеми:

- занадто сильні протяги й вітри;

- сильне притінення;

- сонце, на якому згоряють усі рослини.

Перша проблема звичайно характерна для бічних балконів або будинків, які невдало розташовані, не захищені іншими будівлями й перед якими розташовані великі порожні простори або водні об’єкти. Дві інші проблеми виникають у результаті північної або південної орієнтації стіни будинку, на якій розташований балкон, близькості сусідніх будинків, що й приводить до недоліку освітлення або занадто спекотним умовам.

Рішення усіх трьох проблем вимагає різного підходу до стратегії озеленення.

РОСЛИНИ ДЛЯ БАЛКОНІВ ІЗ СИЛЬНИМ ВІТРОМ

Оформлення балкона, де головною проблемою є сильний вітер і постійні протяги, вимагає, насамперед, продуманого підходу до закріплення ємностей.

Для того щоб рослини не падали на сильному вітрі й були стійкими, можна застосувати два методи:

- На дно ємності укладають важкі камені, які не дадуть їй перевернутися навіть на дуже сильному вітрі.

- Контейнери групують, виставляють у щільній групі, зв’язуючи між собою й прив’язуючи до балконних огороджень.

Але слід ураховувати особливості обстановки й при доборі культур. Літники, які не люблять протягів і опадів, на такому балконі не приживуться. Так що від улюблених петуній, а тим більше від новомодних сурфіній доведеться відмовитися. Але більш скромні й стійкі рослини, які й у саду показують себе досить невибагливими й не бояться протягів, будуть добре себе почувати й на балконних майданчиках.

У першу чергу звертайте увагу на рослини з корзиновими суцвіттями – «рум’янками» (ромашками), а також на культури із щільними шкірястими листами й гнучкими пагонами. Не злякається вітряного балкона плющ, ромен, рудбекії. Із класичних літників варто звернути увагу на агератум мексиканський, низькі сорти хризантем, газанію, календулу, бегонії й вербени.

ОЗЕЛЕНЕННЯ ПРИТІНЕНИХ БАЛКОНІВ

Добір варіантів озеленення для притінених балконів, на яких панує не просто півтінь і навіть не легка тінь, а всі рослини перебувають без сонячного освітлення протягом практично всього дня, вимагає до себе зовсім іншого підходу. Вибирати для таких балконів необхідно тільки ті культури, які належать до числа найбільш витривалих багатолітників, що воліють від природи тінисті умови. Тіньолюбні хости, різноманітні папороті, декоративні злаки, плющі дозволять оформити балкони барвистою зеленню.

Головними зірками оформлення зможуть виступити виноградовник, циссус, традесканція, що й перебралися з кімнат на літо. 

А от про рясно квітучі хмаринки для тінистих балконів можна забути. Але це не значить, що квітучих рослин не знайти зовсім. Можна спробувати виставити на темному балконі незабудки, астильбу, чорнобривці, бегонію, резеду, бальзамін і Анютині вічка, але їм знадобиться розміщення вище (і вибирати краще ампельні сорти).

РОСЛИНИ ДЛЯ СОНЯЧНИХ БАЛКОНІВ

Південні балкони характеризуються тим, що температура на них виходить за рамки будь-якого комфортного для горщикових рослин діапазону. Жара й сонце, що висушує, є нестерпними для більшості літників. Ґрунт при розташуванні на балконі, де занадто багато сонця, висихає буквально в лічені хвилини. І просто рясним поливом раннім ранком або ввечері тут не обійтися.

Південні балкони підійдуть тільки для рослин, які мають суккулентне листя, здатне накопичувати воду, і засухостійких південних рослин. Два кращі кандидати на озеленення такого балкона – кермек (статиця) і портулак. Вони здатні боротися й з жарою, і із пригрівом. Також неочікувано добре на південних балконах проявляють себе садові однолітні ліани, такі як запашний горошок, красоля або екзотичні тунбергії. Із квітучих культур упоратися із пригрівом під силу хіба що пеларгоніям, шавлії блискаючій, агератуму, гвоздикам, флоксу Друммонда, матіолі. Але для збереження привабливості цієї зелені доведеться зробити догляд більш інтенсивним. Можна винести сюди з кімнат кактуси, драцени, лаври, юки, алое й агаву.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2531 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс