Чому не цвіте зефірантес
Зефірантес – гарна ніжна рослина сімейства Амарилісових. Батьківщиною зефірантеса вважається Центральна й Південна Америка, де його ще називають маленьким гіпеаструмом.
Зефірантес - декоративна квітка середнього росту, що цвіте щорічно єдиним бутоном. Невибагливий, але при регулярному догляді здатний довго радувати швидким розмноженням і гарним цвітінням.
При грамотному догляді зефірантес цвіте 4-5 місяців у році, залежно від виду, восени, навесні або навіть узимку. Однак багато квіткарів зустрічаються із проблемою, коли зефірантес не цвіте.
Існує ряд причин по яких зефірантеси не цвітуть і не радують своїх хазяїнів витонченими квітами:
1. МАЛА КІЛЬКІСТЬ ЦИБУЛИН В ОДНОМУ ГОРЩИКУ
Зефірантес не цвіте на самоті. Найпоширенішою проблемою рідкого цвітіння зефірантесів є мала кількість цибулин, висаджених в одному горщику. Замічено, що 5-6 цибулин, посаджених разом, дають регулярне й більш рясне цвітіння.
2. НЕПРАВИЛЬНА ПІДГОДІВЛЯ ДОБРИВАМИ
Неправильна підгодівля добривами так само може стати причиною того, що зефірантеси не цвітуть. Оптимально використовувати тільки мінеральні добрива й не більш 2-х разів на місяць. Для підгодівлі підійдуть добрива для квітучих рослин.
3. ВІДСУТНІСТЬ ПЕРІОДУ СПОКОЮ
Неправильне утримування квітки під час спокою, швидше за все в теплому і вологому приміщенні, теж може привести до того, що зефірантес так і не зацвіте.
Ідеальними умовами для «зимівлі» є сухе й прохолодне приміщення з температурним режимом +8-+10°С. Під час періоду спокою йде визрівання квіткової бруньки.
Зефірантес здатний втрачати своє листя в період спокою. У цьому випадку цибулинки необхідно тримати в сухості, а якщо листи все-таки залишаються на рослині, то поливати його необхідно рідко – як правило, досить 1-2 рази на місяць.
4. ЗАНАДТО ВЕЛИКИЙ ГОРЩИК
Пересаджують зефірантес рідко – тільки при повному заповненні посуду бічними відростками-дитинками. Новий горщик не повинен бути занадто просторим.
5. ГЛИБОКА ПОСАДКА
Цибулини необхідно висаджувати так, щоб шийка рослини була на поверхні.
6. НЕДОСТАТНЄ ОСВІТЛЕННЯ
Квітка краще себе почуває на південних, західних і східних вікнах. Може рости й на північному вікні, але добитися цвітіння буває складно.
Щоб змусити вискочку цвісти, необхідно влаштувати йому період посухи, а потім полити - це може спровокувати появу квіткових стрілок.
Якщо в теплі сезони у вас є можливість помістити зефірантес на балкон, веранду або навіть у відкритий ґрунт, то це піде йому на користь. Він може цвісти й на вулиці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2734 |
|
© Газета Домовик 2012-2023