Клеродендрум - «дерево долі»
Клеродендрум – це вічнозелена рослина, що виростає в тропічному кліматі африканських, азіатських і південноамериканських країн.
Ця рослина має й інші назви – наприклад, «дерево долі» або «безневинна любов». Листя у рослини великого розміру, серцеподібної форми й насиченого темно-зеленого кольору. Квітки схожі на напівзакриті дзвіночки.
Серед великої різноманітності видів і сортів можна зустріти кучеряві дерева й напівчагарники. Одні з них радують своєю красою протягом усього року, а інші – скидають листя на зиму й перебувають якийсь час у періоді спокою.
Місце розташування й освітлення. Місце для вирощування цієї рослини потрібно вибирати світле, але не сонячне. Прямі сонячні промені негативно впливають на розвиток клеродендрума, як і повне затінення. Підвіконня на східному або західному вікні буде ідеальним місцем для цієї квітки, тому що здатні створювати півтінь.
Температурні умови утримування клеродендрума різняться в зимовий і інші сезони. У період з березня по листопад рослині необхідна температура в межах вісімнадцяти – двадцяти п’яти градусів. Узимку рослина перебуває в стані спокою, і тому бажано в цей час підтримувати температурний режим від п’ятнадцяти до вісімнадцяти градусів тепла.
Полив. Частота поливів залежить від пори року й періоду розвитку рослини. Навесні й улітку клеродендрум потрібно поливати рясно, але тільки після висихання поверхні ґрунту. По закінченню періоду цвітіння обсяги поливів скорочуються. А поливи рослин, які перебувають у стані зимового спокою взагалі мінімальні за обсягом і рідкі по частоті. Головне, щоб земляний ком залишався завжди злегка вологим.
Вологість повітря в приміщенні, де утримується клеродендрум, повинна бути завжди в нормі, тому що сухе повітря шкідливе для рослини. Якщо такої можливості нема, то варто проводити регулярні обприскування профільтрованою водою кімнатної температури. Крім цього, для підтримки вологості можна розміщати квіткові горщики на піддонах з керамзитом або галькою (обов’язково у вологому стані). У холодну пору року не включайте електричні обігрівальні прилади поблизу рослин.
Ґрунт для посадки клеродендрума повинен складатися з однакових частин річкового піску, перегною, листяної й дернової землі. Бажано використовувати слабо кислий ґрунт для вирощування клеродендрума.
Пересадження. Проводити пересадження бажано провесною, коли рослина виходить зі стану спокою. Рекомендується пересадження сполучити з невеликою обрізкою пагонів (приблизно на 30% їх довжини). Це буде сприяти рясному утворенню бічних пагонів і більш активному цвітінню.
Підгодівлі й добрива. Використовувати добрива, призначені тільки для кімнатних квітучих рослин. Такі рідкі підгодівлі вносять через кожні п’ятнадцять днів.
Хвороби й шкідники. Усілякі проблеми із клеродендрумом виникають при неправильному догляді або через шкідників.
Наприклад, пожовтіння й обпадання листів, поява плям – це неправильний полив, сухе повітря, протяги, перепади температури або наслідки прямого сонячного світла.
Боротися зі шкідниками (павутинний кліщ, попелиці, білокрилка) необхідно за допомогою обприскувань спеціальними хімічними препаратами або народними засобами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2716 |
|
© Газета Домовик 2012-2023