Вічнозелена брахея
Брахея (Brahea) належить до сімейства Пальмових. Чарівність цього дерева в тому, що воно вічнозелене. Пальму відкрив датський астроном Tycho Brahe, тому брахея має його ім’я. В природі даний вид пальми росте в США й Мексиці.
Рослина має стовщений стовбур у основи, з розмірами близько півметра. Коли листи відмирають і обпадають, то на стовбурі брахеї залишаються своєрідні фляки. З вершини стовбура дерева ростуть листи віялового типу. Листи розташовуються на тонких черешках із шипами й мають блакитнувате зі сріблом офарблення, вони досить тверді, що є візитною карткою цього дерева. Цвіте брахея унікальними звисаючими до землі суцвіттями, довжина яких досягає 1 метра. Після того, як брахея перецвіте, утворюється кругле насіння, діаметром до 2-х см, коричневого відтінку.
Брахею найкраще вирощувати в зимових садах або оранжереях.
• Місце розташування й освітлення
Брахея може рости в півтіні, але краще забезпечити їй більш освітлене місце. Якщо на пальму починають попадати прямі промені сонця, особливо при високій сонячній активності, то її краще захистити від такого впливу. Щоб пальма рівномірно росла, її час від часу потрібно повертати. Влітку, коли на вулиці тепло, їй не зашкодить свіже повітря.
• Температура
У період активного росту температура в приміщенні повинна бути в межах +20-25°С. Зимує брахея при температурі повітря +10-15°С, при цьому вона може легко переносити зниження температури до -4°С.
• Вологість повітря
Для підтримки нормальних умов утримування, пальму необхідно час від часу обприскувати, а також витирати пил з листів.
• Полив
Брахея потребує помірний полив протягом усього року.
• Ґрунт
Можна придбати готовий субстрат для пальм або приготувати суміш самому, змішавши разом одну частину піску, по дві частини листової й дернової землі.
• Підгодівлі й добрива
По два рази на місяць, починаючи із квітня місяця й закінчуючи вереснем, брахею необхідно підгодовувати спеціальним добривом для пальм або комплексним добривом для декоративно-листяних рослин.
• Пересадження
Коли рослині виповниться 2-3 роки, брахею пересаджують у більший по розмірах горщик. Щоб не нашкодити рослині, необхідно робити пересадження методом перевалки. Якщо ушкодилася коренева система, то рослина перестає рости, поки не відновиться коріння.
• Розмноження брахеі
Розмноження брахеі здійснюється в основному насіння. Після дозрівання насіння мають максимальну схожість протягом 8-16 тижнів. Щоб активувати схожість насіння, їх потрібно замочити в стимуляторі росту й залишити їх там на якийсь час (до 30 хвилин), після чого залишити в теплій воді з фунгіцидом, де їх витримують12 годин.
Потім насіння висівають у спеціально підготовлений субстрат. Він виготовляється із суміші ошурок, потім додають перегній і торф, після чого накривають простою плівкою. Після цього необхідно підтримувати температуру ґрунту +28-32°С. Протягом чотирьох місяців насіння почнуть проростати. Процес одержання молодого насіння може розтягтися до 3-х років.
• Хвороби й шкідники
Найбільшу небезпеку для брахеі представляють наступні шкідники: павутинний кліщ і борошнистий червець.
При зниженій вологості листи можуть жовтіти, а кінчики починають засихати.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2392 |
|
© Газета Домовик 2012-2023