«Синій птах» на вашому підвіконні

8 березня 2019

Чудова гінура або синій птах виділяється своєю бархатистістю й оригінальністю серед декоративно-листяних рослин. Ця рослина з гарним пурпурним опушенням, яке ефектно підкреслює красу оксамитової поверхні. Дивовижні кольори, незвичайні форми й простота вирощування гінури перетворюють її у фаворита останніх років.

Гінура (Gynura) - це швидкозростаюча багаторічна рослина, що належить до сімейства Айстрові або Складноцвіті  (Asteraceae). У природі гінура поширена в Африці й Азії.

Гінура являє собою напівчагарник або трав’яниста вічнозелена рослина. Стебла в неї рубчасті, прямостоячі або лазячі, що досягають довжину більше 1 метра. Листові пластини мають різну форму й розмір, звичайно зелені зверху, знизу - пурпурні, зубчасті, опушені фіолетовими шерстинками. Мало декоративні дрібні суцвіття жовтого фарбування знаходяться на кінчиках пагонів. Пахнуть вони погано.

ОСВІТЛЕННЯ

Гінура потребує яскравого освітлення протягом всього року. У тіні гінура втрачає лілове фарбування. Найбільше рослині підійдуть вікна, що виходять на захід і схід. Гінурі, яка розташована на південних вікнах, необхідно притінення. У зимовий час рослина потребує підсвічування.

ТЕМПЕРАТУРА

Гінура потребує помірної температури. Улітку найкраще, якщо вона буде коливатися в діапазоні 20-25 градусів. Узимку необхідне більш прохолодне утримання, у межах 12-14 градусів, але не нижче 12 градусів. Гінура не виносить протягів, але потребує провітрювання приміщення.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ Й ПОЛИВ

Гінура абсолютно невимоглива до вологості повітря в приміщенні й прекрасно обійдеться без обприскувань.

У період вегетації гінурі потрібний рівномірний рясний полив, верхній шар субстрату між поливами повинен трохи підсохнути. Узимку полив трохи скорочують. Вода, якою поливають гінуру, повинна бути м’якою й теплою. Якщо вода потрапить на листи, на них залишаться бурі плями.

ҐРУНТ

Для успішного вирощування гінури можна використовувати готовий універсальний ґрунт, а можна приготувати його самостійно. Змішайте в рівних пропорціях перегній, дернову й листову землю, додайте 1/2 частини піску.

ДОБРИВО

У період вегетації, у весняно-літній період, гінуру підгодовують раз на місяць комплексним добривом для декоративно-листяних рослин, узимку підгодівлю припиняють.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Гінуру потрібно пересаджувати в міру необхідності. Проводиться пересадження методом перевалки щовесни в горщик більшого розміру. Необхідно забезпечити гарний дренаж на дні горщика.

ФОРМУВАННЯ КРОНИ

Навесні, перед початком вегетації гінурі потрібна обрізка. Протягом усього сезону пагони треба прищипувати, у такий спосіб формується густа гарна крона. Якщо не робити обрізок і не прищипувати гінуру, пагони витягнуться й оголяться знизу, бічні пагони перестануть утворюватися зовсім або стануть рідкими й слабкими.

Краще не допускати цвітіння гінури, тому бутони обривайте, як тільки вони з’являться.

РОЗМНОЖЕННЯ ГІНУРИ

Гінуру легко можна розмножити верхівковими черешками. Досить відломити гілочку рослини й поставити прямо у воду або суміш піску й торфу. Корінці з’являться через 7-10 днів, після чого молоді рослини розсаджують у маленькі горщики. Гінура швидко переростає і втрачає декоративність, тому кожні 3-4 року укореніть нові черешки, а стару рослину викиньте.

ХВОРОБИ Й ШКІДНИКИ

Гінуру можуть вражати щитівка, павутинний кліщ і борошнистий червець. При ураженні рослини шкідниками обробіть його інсектицидом. До хвороб ця рослина дуже стійка, але перелив і застій води в корінні можуть викликати різні гнилизни.

ТРУДНОЩІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ

Листи гінури втрачають лілове забарвлення - можливо, нестача світла.

Опадання листів - недолік вологи або рослина стара.

Листи стають дрібними - нестача світла або живлення.

Рослина витягається - нестача світла або не зроблена весняна обрізка.

Чорні або бурі плями на листах обумовлені потраплянням на них вологи.

ВИДИ ГІНУРИ

Гінура Помаранчева (Gynura aurantiaca) - напівчагарник, що має лазячі стебла, посипані ліловими шерстинками. Листи ребристой форми, фіолетово-бордового забарвлення. Нижні листи округлі, довжиною до 20 см, верхні більш дрібні, щільно прилягають до стебла. Жовті або жовтогарячі квіти пахнуть неприємно.

Гінура Батогоносна (Gynura sarmentosa) - це багаторічний напівчагарник з ребристими стеблами, , що ледве доростають до 60 см у висоту. Більш дрібні, чим в гінури Помаранчевої листи, м’які й округлі, зелені, вкриті пурпурним ворсом. Жовто-помаранчеві квіти з неприємним запахом.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2568 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс