Обрізка герані для пишного цвітіння
Герань - яскрава жива прикраса вашого будинку. Ця рослина є такою популярною через свою красу й невибагливість у догляді.
Герань цвіте яскравим буйством кольорів, тому кожна господарка зможе вибрати для себе підходящий вид і відтінок. На відміну від багатьох квітів пеларгонія, вона ж герань, запросто приживається не тільки на відкритих клумбах, але й у квіткових горщиках. Крім естетичного вигляду, вона має й захисні функції: багато шкідливих комах не переносять квітковий аромат.
Незважаючи на невибагливість цієї рослини, деякі правила по догляду слід дотримувати. Якщо ви прагнете, щоб вона цвіла частіше й більш пишно, не слід пускати ріст рослини на самоплив. Обрізка герані — дуже важлива процедура, що дозволяє сформувати більш густий, об’ємний і симетричний кущ, що випускає великі пишні квіти. Якщо пеларгонія вже багато років живе у вашому будинку, і ви помітили, що квіти стали млявими й маленькими, навчіться правильно доглядати за кущами.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ОБРІЗКИ
Щоб правильно обрізати герань, потрібно враховувати тип квітки. Вона може бути багаторічна й однолітня. Однолітню рослину обрізати не обов’язково. Це слід робити тільки для зміни форми рослини. Багаторічна пеларгонія потребує обрізку 2 рази на рік — навесні й восени. Обрізка не тільки декорує зовнішній вигляд, вона сприяє зародженню великої кількості великих суцвіть і збільшує тривалість їх цвітіння.
Обов’язково враховуйте особливості типу рослини. Герань може мати маленьке основне стебло, розростаючись завширшки низько над землею, може мати спадаючі галузі, а може тягнутися нагору через високе стебло. Ви не зможете кардинально змінити форму крони шляхом обрізки. Спроби зробити це можуть призвести до загибелі рослини. Головна мета обрізки абсолютно будь-якої рослини, як куща, так і дерева — це проріджування крони.
Це приводить до кращої вентиляції, влучення більшої кількості вологи й сонячного світла. Для такого «звільнення» куща від зайвих паростків потрібно видалити всі гілки, спрямовані усередину крони, даючи волю тільки зростаючим назовні. Правильно й вчасно обрізаючи герань, ви можете досягти довгого й пишного цвітіння. Інструмент при обрізці повинен бути гострим і чистим. Ніж або секатор обов’язково потрібно знезаразити окропом, спиртом або спеціальним антибактеріальним засобом. Руки теж повинні бути чистими, щоб інфекції з інших рослин не потрапили у квітку.
Зрізати стебла потрібно біля листового вузлика, а «рану» обов’язково помазати вугіллячком або посипати порошком кориці. Щоб відновити сили рослини після операції, не забудьте про «підгодівлю». Герань любить азотовмісні добрива.
ОБРІЗКА ГЕРАНІ ВОСЕНИ
Пеларгонія цвіте влітку, коли оживають і буйствують зеленню й фарбами всі рослини. Восени вона в’яне, упадаючи в зимовий сон. Після засихання останніх суцвіть і до настання зими потрібно підготувати рослину до майбутнього сну. Осінню обрізку в жодному разі не можна проводити в період із грудня по середину лютого, коли рослина особливо слабка.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3098 |
|
© Газета Домовик 2012-2023