Глоксинії з насіння: основні хитрості вирощування

9 лютого 2019

Глоксинія – досить популярна рослина. Сьогодні її можна виростити самому. Процес вирощування глоксинії з насіння надзвичайно цікавий.

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ ГЛОКСИНІЯ?

Багато хто бачили цю кімнатну рослину і її гарні, досить великі квіти. У цей час існує величезна кількість найрізноманітніших сортів. Привезли рослину до нас із Південної й Центральної Америки. У цих місцевостях воно виростає на гірських схилах.

Якщо ви прагнете стати власником даної кімнатної рослини, то зовсім не обов’язково відправлятися в спеціалізований магазин. Можна спробувати зробити посадку глоксинії насінням. У цьому випадку, проявивши небагато терпіння, ви неодмінно досягнете своєї мети.

РОЗМНОЖЕННЯ НАСІННЯМИ

Садівники-початківці найчастіше задаються питанням, як виростити глоксинію з насіння. Часом їм здається, що це надзвичайно складне й кропітке заняття. Можливо, більш-менш це твердження вірне. Але повірте, якщо спробувати, то даний процес може захопити вас надовго. Озброївшись необхідним реманентом і докладною інструкцією досвідченого наставника, ви неодмінно доб’єтеся успіху.

Для початку необхідно підготувати посадковий матеріал. Можна запастися насінням, купленим в магазині. Але найчастіше досвідчені садівники воліють вирощувати власний матеріал.

Коли насіння вже є в наявності, можна приступати до підготовки ґрунту. Для того щоб рослина прижилася, необхідно виготовити пухку, легку землю. Із цією метою беремо в рівних пропорціях дерновий, листовий й торф’яний ґрунти, додаємо пісок. Тепер ставимо отриману суміш у мікрохвильову піч на 10 хвилин, потужність при цьому повинна бути встановлена найвища. Обробляти землю краще, насипавши її в пакет, у якому проколоті дірки.

На запитання, як посадити глоксинію насінням, деякі садівники відповідають, що головне – правильно підготувати ґрунт. Якщо ви прагнете обійтися без застосування мікрохвильової печі, то слід неодмінно добре пролити її слабким розчином марганцівки.

Коли ґрунт буде готовий, можна висівати рослини. Насіння глоксинії дуже маленькі, тому їх просто розсипають по поверхні землі, не вдавлюючи. Тепер важливо створити найбільш сприятливі умови, які будуть сприяти схожості рослини. Для цього прикриваємо ємність плівкою або, якщо використовувалися пластикові стаканчики, таким же стаканом, тільки наполовину зрізаним.

Як правило, на 10-15 добу з’являються перші паростки. Дуже важливо дотримувати температурного режиму. Рекомендується підтримувати 20-26 градусів. Це допоможе збільшити схожість рослин.

КОЛИ СІЯТИ ГЛОКСИНІЮ? 

Якщо ви бажаєте побачити перші квіти вже цього року, то почати процес доречно вже в січні або лютому. Не забудьте створити сприятливі умови для росту й розвитку рослини. Глоксинія дуже любить світло, тому, особливо в зимовий період, доцільно використовувати додаткове освітлення у вигляді люмінесцентних ламп. Якщо забезпечити теплом і світлом немає можливості, то необхідно відкласти посадку до весни.

З появою перших паростків починайте щодня провітрювати рослини, тому що волога, що накопичується під плівкою, може загубити їх. Достатньо звільняти від теплички на півгодини. Не заливайте квітку!

Коли з’явилися два перші справжні листочки, глоксинії рекомендується розсадити в окремі ємності. Спочатку підійдуть і пластикові стакани, а потім більш просторі горщики.

Пересаджуючи, не ушкодьте кореневу систему паростка. Для цього доцільно брати його з невеликим шматком землі.

При правильному догляді глоксинії, які вирощувалися з насіння, починають цвітіння вже через чотири-п’ять місяців.

ПІКІРОВКА РОСЛИНИ

Досвідчені рослинники відзначають, що для досягнення найкращого результату, робити пікіровку глоксиній необхідно цілих 4 рази. Перший – після появи двох листочків. Як правило, це збігається з місяцем життя квітки. Пересаджувати його в цей період необхідно вкрай обережно, тому що рослина ще надзвичайна ніжна й не терпить механічних ушкоджень.

У цьому випадку необхідно поглибити глоксинію до сім’ядольного листка. Допускається легке ущільнення ґрунту. Коли пересадження закінчене, потрібно полити рослину зі шприца.

Уже на другому місяці життя глоксинії можна відмовитися від теплички. Але робити це потрібно поступово, щоб зрозуміти, чи готові саджанці до нових атмосферних умов. Для того щоб рослина почувала себе комфортно, необхідно ретельним образом стежити за поливом. Глоксинія не любить надмірного поливу й сухої землі. Важливо знайти золоту середину.

Якщо дотримуватися цих простих порад і не поспішати, то успіх у вирощуванні квітки з насіння вам забезпечений.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5801 Подобається: 1 | Не подобається: 1  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс