Що потрібно каланхое для цвітіння
Популярність каланхое зростає з кожним роком, і не тому, що його зустрічаєш на кожному квітковому прилавку, а тому, що сучасні сорти невибагливі й прикрашають зимові підвіконня яскравими букетами квітів.
По тривалості цвітіння, цей сукулент є чемпіоном серед квітів, що розпустилися в цей час.
Насамперед, необхідно забезпечити рослину відповідним живильним ґрунтом. Якщо навіть каланхое куплене квітучим, але є сумніви в складі ґрунту, то краще його замінити на правильний. Ґрунт для кактусів, листяний садовий перегній і торф змішуються в рівних частинах. Додається річковий пісок або вермикуліт і биті мушлі в довільних пропорціях, що б на вид приготовлений субстрат був легкий, добре пропускав повітря до корінь.
Вікна з півдня будуть ідеальним місцем. Багато сонця для улюбленця не шкідливо, тільки в саму спеку необхідне затінення, щоб квітка поступово звикала до палючих променів.
Навесні й улітку відбувається активний ріст вихованця й вологи повинна бути достатня кількість, хоча невеликі перерви в поливі йому не ушкодять. У цей же період слід давати підгодівлі добривом для кактусів і сукулентів, приблизно два рази на місяць.
Усі ці процедури проводяться до середини осіни, а далі, поступово скорочують полив, залишаючи сухими по кілька тижнів, і підгодівлі припиняють зовсім.
Добре б помістити каланхое в більш прохолодне місце, хоча б з різницею на два-три градуси. Тоді цвітіння, яке наступає до січня, буде набагато довшим й інтенсивнішим.
Щоб рослина радувала цвітінням, потрібне зменшення світлового дня до десяти годин і менше. У цей час формуються квіткові бруньки й після 10-12 тижнів з’являються бутони. У нашій кліматичній зоні це приблизно кінець осіни.
Знаючи таку особливість каланхое, «змусити» його зацвісти можна в будь-які строки, тобто надати короткий день за 17-18 тижнів до бажаного дня. Це можна легко проробити в домашніх умовах.
Дорослішаючи, рослина втрачає привабливість, і перешкоджати цьому можуть щорічні «короткі стрижки». До весни, по закінченню цвітіння, кущ безжалісно обрізають, залишаючи пеньки 3-5 сантиметрів, а далі формують, прищипуючи пагони, що виростають.
Каланхое легко розмножується невеликими нарізаними пагонами. Їх для початку трохи підсушують, а потім висаджують у вологий пісок. Накривати або забирати в тепличку немає необхідності. Молоденькі відростки, що вкоренилися, по кілька штук відправляють в один горщик, так виходить пухнатий кущик. А зацвітають вони в перший рік життя, приблизно через вісім місяців готові порадувати квітами.
Зараз можна придбати сорти неймовірної краси, з махровими квітами різного забарвлення й групи Розалина, мініатюрними, у формі троянди.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2782 |
|
© Газета Домовик 2012-2023