Кімнатна хризантема: деякі хитрості догляду

29 серпня 2018

Хризантема дуже популярна у квіткарів. Її, як і деякі садові квіти, можна вирощувати як у саду, так і в домашніх умовах, як кімнатну рослину. У вигляді горщикової квітки вона має багато різновидів. Хризантема повністю пристосована до життя в домашніх умовах.

Домашня хризантема відрізняється невеликими розмірами. Це пов'язане з тим, що вона вирощується штучним шляхом в оранжереях, де за допомогою спеціальних препаратів припиняють її ріст для додання їй декоративного вигляду.

Дехто стикався з тим, що купуючи живець і намагаючись виростити домашню хризантему, він одержував квітку габаритних розмірів, порівнянних із садовим. Це саме і пов'язане з незнанням способу вирощування такої декоративної рослини. Давайте розберемося, як слід вибирати хризантему при покупці.

У першу чергу її потрібно уважно оглянути, переконатися, що рослина міцна, щільна, листя добре розвинене, по стовбуру не плазують комахи. Як і будь-якій рослині, хризантемі, принесши її додому, слід улаштувати карантин на пару днів. Це допоможе їй адаптуватися до ваших домашніх умов. Не заразитися від інших рослин і не вплинути самій на розвиток ваших квітів, що вже прижилися.

ТЕМПЕРАТУРА

Хризантема віддає перевагу прохолодній температурі і короткому сонячному дню. Ідеальною температурою для більшого збереження суцвіття є 15°С. Прийнятною, але максимальною вважається 18°С.

Якщо температура буде вище, то нерідким є прояв пожовтіння листя, засихання бутона, швидкого закінчення періоду цвітіння. Більш піддані таким негативним наслідкам підвищення температури недавно куплені, що ще не прижилися рослини.

Незважаючи на те, що хризантемі потрібний короткий світловий день, порядку 8 годин, вона є світлолюбною рослиною. Тому не варто її ховати в тінь. Але й бережіть її від прямих сонячних променів.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Хризантема любить вологість, тому не допускайте пересихання ґрунту, і отже, кореневої системи. Підтримуйте постійну вологу. Іноді обприскуйте її зверху. Під час цвітіння її слід удобрювати спеціальним прикормом для квітучих рослин.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Як і будь-яку іншу рослину, хризантему варто пересаджувати за традиційною схемою. Якщо квітка молода ще, то раз на рік, якщо доросла, то через рік. Особливих переваг до землі, у принципі немає, головне, щоб вона була кислою. Можна використовувати звичайний садовий ґрунт, а щоб він став більш м'яким і пухким, додайте в нього торфу і перегною.

РОЗМНОЖЕННЯ

Розмножувати хризантему можна живцюванням, діленням куща, насінням.

Простіше за все рослину розмножити діленням куща. До цього способу можна приступати в період вегетації. Один кущ після зимівлі дає близько 6 молодих пагонів. Їх висаджують у горщики з родючим ґрунтом, рясно поливають. Хризантема буде квітувати в рік посадки.

На розмноження живцюванням піде більше часу. Для цієї мети підходять живці довжиною 10 см. Їх вкорінюють у легкому ґрунті. Живці висаджують на 1,5 см, прикривають плівкою або склом. Не слід забувати їх регулярно провітрювати, підтримуючи постійну температуру в межах 20 градусів. Приблизно 5-6 укорінених живців висаджують у горщик. Коли вони досягнуться розміру 15 см, їх обов'язково прищипують, щоб правильно сформувати кущ.

ДОГЛЯД ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ

Після цвітіння хризантеми, її слід обрізати й улаштувати їй зимівлю при зниженій температурі від +2 до -3°С. Де знайти таке місце? Все просто - для цього може підійти звичайний льох.

З приходом весни, коли хризантема почне пускати пагони, її необхідно пересадити у свіжу землю. Якщо квітка вже не молода, то це не обов'язкова вимога, а бажана. Коли рослина буде добре розвинена, можна зібрати з неї живці для наступного розмноження.

ОБРІЗКА І ПРИЩИПУВАННЯ

Для того, щоб ваша хризантема була пишною, її необхідно обрізати і прищипувати. Це робиться протягом усього періоду активного росту. Якщо зневажати цим, а обрізати тільки навесні, то ви одержите квітку на подовженому стеблі, відсутність пишності й малопривабливий вигляд.

Якщо ви хочете, щоб рослина довше квітувала, необхідно прибирати пожовтілі листочки та зрізати вже віджилі своє суцвіття. Коли на вулиці стане зовсім тепло, хризантему рекомендується винести на свіже повітря.

Крім того, ви можете висадити квітку в садовий ґрунт і залишити там рости до настання холодів, потім пересадити назад у горщик із грудкою того ґрунту, у якому вона росла. Так роблять квіткарі з геранню. Ця ж процедура благотворно впливає і на хризантему.

При бажанні можна садову хризантему на зиму пересадити в горщик, щоб вона протягом холодів радувала вдома вас своїм цвітінням.

ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ

При неправильному догляді хризантема може занедужати сірою гниллю, борошнистою росою, септоріозом. З комах особливу небезпеку представляють трипси, павутинний кліщ і попелиця.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3352 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс