Листяний кактус перескія
Перескія - кактусова рослина, яка поширена в Центральній і Південній Америці. У минулому кактуси складалися з листя, а при занадто сухому кліматі в пустелях, вони стали перетворюватися на колючки. А центральна частина рослини здатна виконати всі функції листя.
Перескія являє собою великий кущ або низьке дерево, стебла якого є колючими, а листя має зелене або пурпурне офарблення. У пазушних ділянках листя розташовуються острівці з колючками, вони можуть бути в одиночному виді або пучками. При рості, у природі перескія за допомогою колючок причіпляється до стовбурів різних дерев. Після закінчення часу, листя тьмяніє, висихає, а в момент спокою обсипається.
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ОСВІТЛЕННЯ
Важливо дотримувати правильного режиму освітлення: перескія любить світло, тому краще розташувати її на південному підвіконні. Щоб не обпалити листя, при занадто активному сонці, рослину необхідна притінити. У літню пору перескію можна виносити на вулицю, але ємкість з рослиною повинна бути розташована так, щоб на неї не потрапляли опади. Її можна поставити під навісом або на іншому накритому місці.
При відсутності такої можливості, необхідно активно провітрювати кімнату в літню пору, щоб рослина одержувала більше повітря. Узимку або восени перескії також необхідно забезпечити гарне освітлення. У весняний період світла стає більше, до цього рослину потрібно привчати поступово, щоб не обпалити листя.
ТЕМПЕРАТУРА
Перескія сприятливо себе почуває при температурі 22-23 градуси, при цьому бажано, щоб кактус одержував свіже повітря. В осінній час цей показник необхідно знизити до 15 градусів, перескія підготовляється до стану спокою, у зимовий період дотримують прохолоді, від 12 до 16 градусів, але не нижче 10 градусів. Приміщення має регулярно провітрюватися і добре освітлюватися.
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ Й ПОЛИВ
Перескія здатна переносити сухе повітря, але листя здобуває гарний і здоровий вигляд тільки при періодичному обприскуванні, для цього використовують м'яку воду.
Навесні й улітку полив здійснюється в міру висихання поверхні ґрунту. З осіннього часу скорочується кількість поливів, а взимку рослину поливають украй рідко, щоб запобігти опаданню листя.
ҐРУНТ
Для вирощування перескії використовують ґрунт родючого й пухкого виду, у нього можна додавати перегній. Звичайно комбінують кілька видів ґрунту: листяний, глинясто-дерновий, перегній і пісок, останнього має бути на одну частину менше (2:2:2:1).
ПІДЖИВЛЕННЯ І ДОБРИВА
Починаючи з весни, проводять підживлення рослини двічі на місяць. Для цього використовують спеціальні добрива для кактусів, тільки концентрацію роблять наполовину. Щоб запобігти небажаному розвитку й ріст у зимовий час, підживлення не роблять. При використанні підживлень мінерального виду, азоту має бути в мінімальній кількості, а якщо ні, то коріння почне загнивати.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Пересадження здійснюють у міру розвитку рослини, звичайно це роблять декілька разів на рік. Коріння перескії є потужним, тому щоразу вибираються більші ємкості. На дно необхідно укладати дренаж. Після того як рослина пересаджується, вона починає активно рости.
РОЗМНОЖЕННЯ ПЕРЕСКІЇ
Перескія здатна розмножуватися за допомогою насіння або живців. Насіння висаджують у ємкості у весняний період, при цьому дотримують температури в межах 20-22 градусів. Живці стеблового виду зрізуються у весняний або літній період, їх занурюють у вологий перлітовий або торф'яний склад, а потім накривають плівкою. Щоб укорінення відбулося швидко, дотримують температури 25-28 градусів. Коріння може з'явитися й розвиватися у воді, для цього знадобитися близько 3 тижнів. Після чого роблять розсадження по невеликих ємкостях.
ХВОРОБИ ТА ШКІДНИКИ
При надмірній кількості рідини, особливо в холодний час, шийка та коріння починає загнивати. Таке може відбуватися при відсутності дренажу або недостатній його кількості. Щоб запобігти такій проблемі, необхідно уважно стежити за здійсненням поливу, щоб він не був надмірним.
На окремих ділянках стебла може з'явитися цвіль розм'якшеного виду, ця хвороба називається сірою гниллю. Таке захворювання виникає від підвищеної вологості повітря й коли циркуляція не відбувається. Для боротьби із хворобою необхідно змінити умови мікроклімату, а також виконати обробку рослини спеціальними сумішами.
Червці борошнистого виду витягають сік з листя і всіх стебел рослини, у підсумку вона гине. Щоб боротися з такими шкідниками, їх знімають за допомогою пензлика твердого виду. Якщо рослин багато, то необхідно зробити додаткову обробку спеціальними засобами, які здатні запобігти розвитку коконів.
Також існують шкідники іншого виду, наприклад, кліщі або трипси, вони здатні вражати всі органі рослини, квіти, листя, стебло. Для боротьби з такою проблемою, перескія обробляється спеціальними засобами.
ПОПУЛЯРНІ ВИДИ
Великоквіткова перескія відрізняється блискучим шкірястим листям, воно обсипається при температурі менше 10 градусів, тобто в зимовий час. Стебло покрите шипами, які мають довжину до 3 сантиметрів. Суцвіття мають гарне рожеве офарблення.
Жовтогаряча перескія має велике листя з наявністю прожилок, які добре виділяються. Офарблення квітів червоно-жовтогаряче, а розміри відповідають невеликим трояндам, тобто до 6 сантиметрів, вони відкриваються у вечірній період. Така рослина має плоди, запах яких подібний до ананаса, колір жовтий яскравий, але вони не є їстівними. Щоб рослина придбала акуратний вигляд, її необхідно регулярно обрізати.
Шипувата перескія має вигляд кучерявого куща, стебло є м'ясистим і рясно гілкується, його діаметр може досягати 1,5 сантиметри. Офарблення листя темно-зелене, його форма овальна, довжина до 9 сантиметрів, а ширина до 4. Після закінчення часу внизу рослини листя обсипається, а ділянки з колючками залишаються, до 3 штук на кожному колишньому листкі. При цьому колір ареоли стає коричневим, а в нижній її частині розташовуються дві колючки вигнутого виду. Наприкінці літнього періоду, і до початку осені, на відростках молодого виду розпускається цвіт, що має запашний запах, чашоподібну форму, і біло-жовтий з рожевим відтінком офарблення. Діаметр квітки може досягати 4,5 сантиметри. Така рослина має плоди, жовтого кольору, довжина яких становить 2 сантиметри, вони є їстівними.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2980 |
|
© Газета Домовик 2012-2023