Полум'яна квітка: правила догляду за іксорою
Іксора - досить унікальна рослина для нашого клімату, зими для неї у нас занадто суворі, але ось у домашніх умовах можна створити всі необхідні умови для розведення цієї квітки. Як же доглядати за іксорою і як добитися її цвітіння в домашніх умовах?
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ
Іксора - сонцелюбна рослина, але й півтінь вона прекрасно переносить. Якщо ви вирішите поставити вазон з цією квіткою біля вікна, потрібно пам'ятати, що від прямих сонячних променів дану рослину потрібно притіняти, щоб обійтися без опіків на листях.
При виборі місця також ураховуйте наявність протягів, будь-які холодні потоки повітря не бажані для іксори, під час провітрювання дану квітку краще ховати.
ОПТИМАЛЬНИЙ ПОЛИВ
Крім достатньої кількості сонячних променів, для іксори дуже важливий полив, він має бути таким, щоб земляна грудка не пересихала, для цього квітку потрібно поливати два-три рази на тиждень, залежно від температури в кімнаті. Чим вище піднімається стовпчик термометра, тим більшої кількості вологи потребує рослина.
Перша ознака того, що іксора відчуває дефіцит води - опале нижнє листя рослини, оскільки відновлюється ця квітка досить складно, то краще постійно стежити за рівнем вологості землі й не допускати зневоднювання ґрунту.
Для поливу використовуйте м'яку вистояну воду кімнатної температури.
ТЕМПЕРАТУРА І ВОЛОГІСТЬ
Середня кімнатна температура прекрасно підходить для вирощування іксори, дана квітка зовсім спокійно переносить температуру +18...+30 градусів, єдине, про що слід пам'ятати, це різких перепадів температури слід уникати. Іксора чудово адаптується і до спеки, і до прохолоді, але перехід має бути плавним, ніяких стрибків, на батьківщині даної рослини діапазон температур літо-зима й день-ніч не великий, тому постарайтеся створити у квартирі умови близькі до рідних.
А от вологість потрібно підтримувати постійно на рівні 60-70%, для цього гарні всі засоби: регулярні обприскування, зволожувач у кімнаті, ємкості з водою. У зимовий період, коли у квартирі включається центральне опалення, постарайтеся підтримувати вологість на такому ж рівні і переставити квітку подалі від джерела обігріву.
ПІДЖИВЛЕННЯ
Для регулярного та рясного цвітіння іксора потребує постійних підживлень, у середньому добрива потрібно вносити раз на два тижні, але взимку всі підживлення краще припинити й дати можливість рослині відпочити. У квіткових магазинах можна знайти добрива для орхідей, отож вони прекрасно підійдуть для підживленя іксори.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Перші 5-6 років рослину іксори потрібно пересаджувати щороку, а після того, як квітка розростеться, буде достатньо обновляти верхній шар землі. При пересадженні потрібно брати горщик трохи більший за попередній, з отвором для стоку зайвої води. На дно ємкості викладається дренажний шар, а корінь присипається свіжою земляною сумішшю, яка має складатися з листяної землі, дернової, піску й невеликої кількості торфу.
Після пересадження рослину потрібно рясно полити, квітці знадобиться кілька тижнів на звикання, після чого іксора продовжить ріст.
РОЗМНОЖЕННЯ
Розмножують іксору живцями. Для цього після цвітіння зрізуються кілька живців, на яких не було квітконіжок. Після цього матеріал для посадки або підсушують і вкорінюють у міні тепличці, або ставлять свіжий живець у воду й чекають появи корінців.
Якщо ви вирішили розмножити іксору першим способом, то постарайтеся придбати заздалегідь торф'яну суміш для цих цілей, у ній шанси живця прорости збільшуються у двоє. Для другого методу можна використовувати прискорювач росту, яким потрібно помазати нижню частину живця, де очікуються корінці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2661 |
|
© Газета Домовик 2012-2023