Драцена запашна – тропічна гостя
Драцена запашна (Dracaena fragrans) – це висока трав'яниста рослина, яка зростає у вигляді чагарнику й належить до роду Спаржевих. Місце її зростання – спекотливі тропічні країни західної Африки, де вона зберігає своє листя цілий рік. У дикій природі кущі драцени досягають висоти порядку 6 метрів, від товстого здеревілого стовбура відходять усього кілька окремих гілок. На верхівці крони росте густе вузьке листя. Його довжина може становити до 1 метра, а ширина – усього 1 см.
Листя драцени міцне, має глянсову поверхню й утворює щільне зелене кільце навколо стовбура. Воно розміщається на ньому за принципом черговості. Офарблення може бути всіх відтінків зеленого або жовтого кольору. Існують сорти драцени, у яких зустрічається подвійне фарбування листяної пластини. На них будуть чітко помітні білі або темно-зелені прожилки. У старих рослин нижній шар листя є практично відсутнім, тому стовбур має оголений вигляд.
Білі або жовті квітки виливають приємний аромат. Вони збираються в кулясті пишні суцвіття й розташовуються уздовж довгастої квітконіжки, що визирає з розетки листя.
Драцена запашна користується популярністю серед квіткарів і нерідко вирощується на садових ділянках. У кімнатних умовах вона не буде квітувати. Рослина є невибагливою у догляді, відрізняється спокійним ростом.
Завдяки унікальному зовнішньому вигляду та значним розмірам драцена буде відмінною живою прикрасою для офісів і будь-яких інших просторих приміщень не гірше пальмових сортів рослин.
ДОГЛЯД ЗА ДРАЦЕНОЮ
Щоб виростити здорову і привабливу рослину, необхідно дотримуватися певних правил.
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ОСВІТЛЕННЯ
Освітлення для запашної драцени слід вибирати яскраве, але уникати прямого влучення сонця на листя. Строкаті сорти воліють одержувати багато світла, а традиційні види драцени вибирають півтінь.
ТЕМПЕРАТУРА
Найбільш сприятливий клімат для вирощування чагарнику драцени – це температура від 18 до 25 градусів. У літню посуху краще регулярно провітрювати приміщення, де розташований горщик. Узимку стежити за тим, щоб температура не опускалася нижче позначки 13 градусів.
ПОЛИВ
Режим поливу драцени запашної має бути помірним, не можна сильно воложити ґрунт. Інакше може відбутися загнивання коренів. Наступний полив потрібно виконувати тільки після висихання верхнього шару землі в горщику. Час від часу драцена потребує розпушування ґрунту.
Вода для поливу має бути вистояною й містити мінімальну кількість фтору. Не можна використовувати холодну воду прямо з-під крана.
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ
Важливо забезпечувати параметри високої вологості повітря, щоб не допустити скручування й висихання листя. З цією метою необхідно щодня проводити обприскування драцени, протирати листя від пилу. Вазони розміщають на піддони, на поверхню яких викладають керамзит, гальку. Щоб рослина завжди мала доступ до джерела вологи, у піддони регулярно підливається вода.
ҐРУНТ
У якості ґрунту для вирощування драцени запашної використовують готову суміш для драцен або пальм. Можна зробити підходящий ґрунт самому: для цього з'єднують 3 частини садової землі, 1 частину торфу й 1 частину піску. Щоб забезпечити гарний дренажний ефект, у горщик додають деревне вугілля, а також здрібнену цегельну крихту.
ПІДЖИВЛЕННЯ І ДОБРИВА
Навесні й восени кожні два тижні рослину необхідно підживлювати комплексними добривами, а взимку робити це тільки раз на місяць. Намагайтеся уникати добрив, що містять у своєму складі фосфор.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Молоді кущі запашної драцени пересаджуються навесні кожні 2-3 роки способом перевалки. Ґрунт у горщиках дорослих екземплярів важливо щорічно обновляти.
ОБРІЗКА
Проведення обрізки здійс-нюють у тому випадку, якщо пагони драцени сильно витягнулися і втратили листя. Верхівка обрізається таким чином, щоб унизу стовбура залишилися 4 листики. Місця зрізів обгортаються поліетиленом для ефективного формування бічних бруньок. Коли з'являться перші пагони, захисний матеріал можна прибрати.
ХВОРОБИ ТА ШКІДНИКИ
Небезпеку для чагарнику представляє павутинний кліщ, щитівка, трипси й попелиця. У боротьбі з ними допомагає впоратися обробка листя хімічними препаратами, які мають інсектицидні властивості.
ТРУДНОЩІ ПРИ ВИРОЩУВАННІ
При неправильному догляді за рослиною драцена запашна піддається ряду серйозних захворювань, що приводять до можливої загибелі всього чагарнику:
- Загнивання стебел, внаслідок втрати в них тургорного тиску, зів'янення листя, поява темних плям. У більшості випадків це відбувається через перезволоження ґрунту через частий і рясний полив.
- Якщо рослина тривалий час перебуває на світлі, листя починає жовтіти й висихає. І, навпаки, при недостатньому освітленні вона стає блідою і тьмяною.
- Низька температура несприятливо впливає на розвиток рослини. Горщики з драценою не можна залишати надовго на холоді. Кінчики листя починають чорніти і згодом швидко в'януть. Характерними симптомами обмороження вважаються темні коричневі плями, які є початком загнивання всієї листяної пластинки.
- Недолік живлення ґрунту позначається на росту чагарнику. Нові прирости мають ознаки деформації.
- Неякісна і жорстка вода може стати причиною виникнення плямистості листя, тому її потрібно відстоювати або піддавати кип'ятінню.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3440 |
|
© Газета Домовик 2012-2023