Як урятувати залиту рослину

2 травня 2018

Надлишковий обсяг води при поливах плюс їх невиправдана частота може привести до того, що рослина буде перебувати немов у болоті. Її коренева система почне загнивати, на поверхні ґрунту та на рослині з'явиться цвіль. Усе це призведе до загибелі квітки.

Необхідно вчасно помітити ознаки переливу. Спочатку з'являються жовтизна на листяній масі, потім відбувається зів'янення стебел, а потім і цвіль із неприємним затхлим запахом. Спробуйте допомогти своїм рослинам за допомогою декількох порад від досвідчених квіткарів.

ЗАХОДИ ЩОДО ПОРЯТУНКУ 

Залиту рослину потрібно якомога швидше витягти з ємкості й перевірити стан коренів. Якщо вони не уражені гниллю й виглядають здоровими, то спробуйте позбавити квітку надлишків вологи. Для цього підійдуть паперові серветки або рушники, а також тонка й добре вбираюча вологу тканина. За допомогою одного із цих матеріалів промокніть зайву вологу на коріннях кілька разів. Після цього квітку можна висаджувати в горщик, але потрібно додати нову ґрунтову суміш. Поливати рослину – тільки після просихання ґрунту приблизно на два сантиметри.

Якщо при вийманні рослини з ємкості ви виявили проблеми з кореневою системою (коріння підгниле, м'яке, темно-коричневого кольору), то спробуйте видалити ушкоджені частини за допомогою звичайних ножиць. Рослину з корінцями, що залишилися, можна знову посадити у квітковий горщик.

Необхідно перевірити стан ґрунту. При наявності цвілі та гнильного запаху ґрунт доведеться повністю замінити на новий. Нічого страшного, якщо після переливу ґрунту рослина скине кілька листків.

Щоб не допускати надалі надлишку вологи в ґрунті, необхідно вивчити вимоги до вологи кожної квітки.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2421 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс