Вирощування філодендронів
Філодендрон – це кімнатна рослина, яка не може рости без так званої основи, у якості якої служить дерево. Різновидів цієї кімнатної культури налічується чимало. Ця рослина може досягти величезних розмірів, тому для неї найбільш підходящим стане просторе приміщення, у якому їй буде комфортніше рости, та й мати вигляд вона буде набагато цікавіший.
Найбільш доступним для вирощування у звичайній невеликій квартирі можна вважати такий підвид філодендрона, як повзучий. Його, на відміну від інших, можливо виростити у звичайному горщику, або кошику, він не займе багато місця, та й не відбере багато часу для догляду, тому що досить невибагливий, і прекрасно росте в тіні.
Існує ще кілька видів цієї культури, які теж досить непогано будуть рости в невеликій квартирі. Таким можна вважати філодендрон бородавчастий. Листя у цієї рослини трохи декоративніше, чим в інших видів, але однаково без основи вона не буде рости гарною і здоровішою.
Селло – ще один вид філодендрона, який відрізняється своїм гарним, але досить таки не маленьким листям. Хоч зріст цієї рослини досягає максимум 1,5 метри, і, здавалося б, не принесе незручностей при вирощуванні в тісній квартирі, але завширшки рослина може розростися досить просторо.
Навіть якщо рослини відрізняються розміром, або вони різного виду, то догляд за ними буде зовсім однаковим.
ТЕМПЕРАТУРА
Найбільш комфортна температура повітря для філодендрона вважається +25°С. У зимовий час оптимальна температура не нижче +15°С. Єдиним ворогом для даної рослини вважається протяг, тому не рекомендується вирощувати культуру на вулиці.
ОСВІТЛЕННЯ
Практично всі види філодендронів воліють рости при досить яскравому освітленні, незважаючи на те, що вони досить тіньовитривалі. Є всього кілька видів даної культури, які добре ростуть у повній тіні без світла, такими вважаються повзучий, а також червоніючий філодендрон. Не варто забувати, що прямі промені сонця не повинні потрапляти на рослину.
ПОЛИВ
Філодендрон – культура, яка воліє рости при досить великій кількості вологи, тому одним з головних факторів для гарного росту є постійний ретельний полив. Особливо це важливо в літні дні, коли земля моментально просихає. Після поливу, коли земля повністю просочилася, воду, що стекла, необхідно злити з підставки. А от у зимовий час потрібно обережно поливати рослину. Якщо температура повітря досить низька, то надмірна волога може виявити згубну дію на рослину. Для рослини стане згубним як сильне перезволоження, так і пересихання, тому потрібно уважно стежити як за температурою повітря, так і за станом ґрунту.
Одним важливим моментом у поливі є саме вода – вапна в ній бути не повинно. Тому, вода з-під крана менш небезпечна для культури, чим вода з колодязя, до складу якої обов'язково входить певний відсоток вапна.
ВОЛОГІСТЬ
Для філодендрона дуже важлива висока вологість самого повітря. Коли на вулиці зима, і в будинках включене опалення, повітря сухе, тому бажано щодня обприскувати листочки водою або робити так званий душ. Іноді опорою такій рослині служить спеціальна труба з волокон мохів, або кокоса. Змочивши її, можна також добре зволожити філодендрон. Потрібно пам'ятати, що як для поливу, так і для змочування трубки вода має бути теплою. Протирання мокрою ганчіркою всього листя додасть рослині не тільки сил, але зробить її більш яскравою і гарною.
ПІДЖИВЛЕННЯ
Філодендрон активно росте з березня по вересень. У цей період рослина особливо потребує постійного підживлення. Пару разів на місяць, протягом активного росту, необхідно підживлювати культуру. Найкраще для цього підійдуть спеціальні добрива, які наповнюють рослини всіма необхідними компонентами й речовинами.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Філодендрон, як і всі інші рослини, потребує періодичного пересадження. Молода рослина пересаджується кожної весни, а з третього року життя можна пересаджувати рослину з періодичністю у два роки. Тому що культура з кожним роком збільшується в розмірах, то горщик має бути з кожним роком більш просторий, чим попередній.
Для вже вирослих рослин достатньо просто міняти зверху ґрунт, пересаджувати вже не обов'язково. Тільки горщик має відповідати розміру культури, тому що в тісноті рослина просто гине. Є кілька варіантів складу землі, але найкращою вважається суміш дернової, торф'яної і перегнійної землі, і слід додати піску. Для дорослих рослин підійде суміш торф'яної, хвойної і листяної землі з піском.
РОЗМНОЖЕННЯ
Філодендрон може розмножуватися практично кожною своєю частиною. Для розмноження можна взяти частину стовбура, верхівку рослини, безпосередньо коріння, листя, насіння. Верхівковим живцем розмножувати філодендрон звичніше за все.
Найголовнішою умовою для того, щоб усе пройшло успішно, є температура до +30°С і досить висока вологість. Отже, розмножувати філодендрон краще в літню пору. Для того, щоб створити необхідну вологість, можна взяти звичайну банку. Для того, щоб живці добре росли, необхідно постійно їх провітрювати. Робити це потрібно раз на два дні, а можна й частіше.
Філодендрон потрібно періодично обрізати, це дозволить йому краще рости, зробить його більш омолодженим.
ШКІДНИКИ
Найнебезпечнішою вважається щитівка. Небезпечна вона тим, що її появу дуже важко помітити, настільки вона мізерна. Але поселившись на листях рослини, щитівка починає смоктати сік, внаслідок чого культура засихає, листя в'яне, і зрештою, рослина просто гине.
Кліщ павутинний і трипси – це ще одні вороги, які також завдають шкоди рослині.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2708 |
|
© Газета Домовик 2012-2023