Ехмея - тропічна гостя

28 лютого 2018

Ехмея смугаста або ехмея фасциата трав'яниста рослина, що квітує, є однією із представниць сімейства «бромелієві». 

У природньому середовищі бромелії можна зустріти в лісах тропічного клімату, ростуть вони в порожнечах, що утворилися в деревах, і як нитки павутинок звисають з гілок. У домашніх умовах догляд за ехмеєю не дуже складний, але для успішного росту цієї рослини слід дотримувати деякі правила.

Коренева система ехмеї слабко розвинена, і є скоріше кріпленням, а не органом для одержання живильних речовин. Усі необхідні для росту й розвитку речовини ехмея одержує через листя з повітря. Листя цієї рослини має специфічну форму, біля основи воно скручується, збираючи, таким чином, воду під час дощу.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИРОЩУВАТИ ЕХМЕЮ ВДОМА

У спекотливу пору року рослині потрібен частий полив, вода має потрапляти в лійку, утворену листям, а в осіннє – зимовий період краще повністю виключити влучення води всередину рослини, надлишок вологи може викликати гниття кореневої системи. Ця особливість пов'язана з різницею в кліматичних умовах, адже на батьківщині ехмей в осінній час температурний режим практично не змінюється, а в наших умовах рослина поринає в стан спокою. З початком осені й до встановлення пекучої погоди рясний полив припиняється, достатньо поливати ґрунт один раз на два тижні, якщо температура повітря в приміщенні вище 20°С – потрібно щодня обприскувати рослину м'якою водою.

МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ОСВІТЛЕННЯ

Ехмея потребує яскравого світла, зранку і ввечері допускається влучення на рослину прямого сонячного світла, при цьому для рослин із жорстким листям притінення застосовується в найбільший пік сонячного освітлення. У зимовий час бажано застосовувати додаткове освітлення.

ТЕМПЕРАТУРА

У теплу пору року для рослини повинен дотримуватися температурний режим, у рамках 20-25°С, а в зимовий час – допускається температура від 18 до 20°С. Протягом трьох днів рослина може розташовуватися в приміщеннях, де температура повітря досягає 16°С, і підтримується середня вологість повітря.

ПОЛИВ

Субстрат має бути трохи вологим, навесні й улітку полив здійснюється в розетку рослини. Потрібно уважно стежити за рівнем води в розетці, і приблизно раз на місяць повністю зливати наявну воду, розетку ретельно промивати. У жодному разі не можна наливати воду в розетки відростків, що не досягли необхідного розміру.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Ехмеї комфортно почувають себе в дуже вологому повітрі, підтримувати яке можна частими обприскуваннями, використовуючи дрібний розпилювач і теплу м'яку воду.

ПІДЖИВЛЕННЯ І ДОБРИВА

Удобрювати бромелієві краще в теплу пору року, застосовуючи для цього спеціалізовані добрива. Можливим є використання препаратів, призначених для квітучих рослин, але їх концентрація має бути у два рази менше, чим зазначена в інструкції. Приблизно один раз на три тижні збагачену воду можна використовувати для поливу або обприскувати листя. У зимовий час ґрунт необхідно вдобрювати приблизно 1 раз на місяць, при цьому на одну частину добрива води необхідно використовувати в 4 рази більше, чим зазначено в інструкції.

ҐРУНТ

Для посадки можна використовувати готовий ґрунт, призначений для орхідей і бромелій, або зробити посадковий матеріал самостійно. Приготувати посадковий матеріал можна з узятих у рівній кількості сфагнуму, соснової кори, перегною і піску.

РОЗМНОЖЕННЯ ЕХМЕЇ

Розмножувати ехмею можна декількома способами – відростками й насінням. Живці відокремлюють від дорослої рослини після закінчення періоду цвітіння, і висаджують у ґрунт. Рослини, вирощені з живців, починають квітувати швидше, чим отримані з насіння. Відростки, що утворилися на дорослій рослині, відокремлювати необов'язково, у цьому випадку стара рослина поступово буде відмирати, а відростки розростуться. Така рослина буде виглядати як кущ, і квітувати безліччю суцвіть.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2837 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс