Стевія: корисний замінник цукру на підвіконні

22 лютого 2018

Стевія - це тропічна рослина, яка відмінно росте в умовах середземноморського клімату, але впадає в «сплячку», коли наступає осінньо-зимовий сезон. Стевія є багаторічною рослиною, вона активно росте протягом 4-х або 5 років. Навесні на ній з'являються нові пагони, які ростуть прямо з коренів. Таким чином, з весни й до середини серпня її можна розмножувати живцями, так само, як і герань.

Проте, не всі пагони для цього підходять, слід вибирати ті, на яких немає квітів. А якщо ні, то, вони не дадуть коренів. Крім того, ці квіти не дають життєздатного насіння, так що відтворення цієї рослини здійснюється тільки живцями. 

У результаті, якщо добути живці гарного сорту, ви одержите нескінченне джерело цієї рослини з великою кількістю лікувальних властивостей. І, хоча для багатьох цей факт дотепер невідомий, стевія це потужна зброя проти високого рівня цукру, високого артеріального тиску та різних проблем із травленням. Вважається також, що вона допомагає в лікуванні тривожності і важких захворювань, таких як ожиріння.

ОСОБЛИВОСТІ АГРОТЕХНІКИ

Ви цілком можете вирощувати стевію в саду або на підвіконні, особливо якщо ви зацікавлені у використанні її корисних властивостей для здоров'я.

Для того, щоб робити це успішно, варто враховувати деякі особливості культивації, знати, як доглядати за цією рослиною і правильно збирати її листя.

Вам знадобиться:

- 1 великий горщик;

- 10 см паростка стевії (переконайтеся, що на ньому немає квітів);

- торф (достатньо, щоб заповнити горщик);

- вода для поливу.

Крок 1

Заповніть горщик торфом, який ви можете купити в спеціалізованому магазині. Полийте його невеликою кількістю води, щоб торф став вологим.

Крок 2

Видаліть 2 або 3 листячка з нижньої частини пагона стевії, щоб полегшити його посадку. Застроміть його в землю і не забудьте обтиснути трохи пальцями ґрунт навколо стебла, щоб поліпшити контакт із вологим торфом.

Зверніть увагу, що після того, як ви відокремили пагін і посадили його, не повинно пройти занадто багато часу.

Крок 3

Помістіть горщик у тінь, щоб уникнути прямих сонячних променів. Поливайте його за необхідністю, щоб гарантувати, що торф завжди буде залишатися досить вологим.

Крок 4

Приблизно через 28 або 30 днів ви помітите, що паросток стевії починає рости. Після того, як з'явиться нове листя, ви можете виставити його в місце з більшою кількістю сонця, щоб він продовжував свій ріст.

Улітку можна виставити горщик зі стевією на балкон або висадити зміцнілі рослини у відкритий ґрунт. Вони продовжать давати нове листя, і потрібно буде не забувати поливати їх один раз на день. Але слід пам'ятати, що навесні й восени ви маєте бути обережні з поливом. А взимку поливають тільки якщо буде потреба, тому що надлишок вологи викликає загнивання коренів.

Наприкінці осені, коли ви побачите, що рослина квітує і більше не хоче рости, прийшов час, щоб зрізати її, залишивши 10 см стебла.

Для того, щоб висушити листя, намагайтеся не виставляти його безпосередньо на сонце, інакше його корисні властивості будуть втрачені. У невеликій кількості листя стевії можна сушити вдома, при кімнатній температурі.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2712 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс