Кава з підвіконня
Виростити каву на підвіконні зовсім нескладно. Навіть не сортові рослини з насіння швидко ростуть і на п'ятий рік починають плодоносити. Вже тоді можна зібрати та підсмажити каву власного виробництва.
РІДКІСНЕ НАСІННЯ
Набагато складніше дістати насіння кави. Смажене, звісно ж, не підійде, а інше не продається. Та якби і продавалося, то не підійшло б. Адже кавове насіння швидко втрачає схожість: як тільки його дістали із соковитої оболонки.
Але якщо насіння взяти ніде, то саму рослину кави можна купити майже в будь-якому квітковому магазині: кімнатна кава зовсім не рідкість.
РОСТЕ ПОСТІЙНО
Чим же рослина кави приваблює і продавців кімнатних квітів, і любителів озеленювати свої квартири? А тим, що легко мириться із сухим кімнатним повітрям, недостатньою освітленістю та невеликим обсягом ґрунту.
Причому й у таких умовах кава росте дуже швидко, її доводиться щорічно пересаджувати в більші горщики. Товарні саджанці виходять на другий рік, на третій-четвертий сортові рослини зацвітають. На четвертий-п'ятий рік прилавки прикрашають дерева з квітами і ягодами.
Пояснюється така швидкість росту тим, що кава не впадає в зимову сплячку і росте увесь час. Додаткове підсвічування взимку ще більше прискорить кавову плантацію на підвіконні. І дуже скоро виникне проблема - на підвіконні дереву стане тісно.
ЧИ ПОТРІБНІ ПЛОДИ?
Плоди, звичайно ж, потрібні. Квітуче і плодоносне дерево буде мати набагато цікавіший та екзотичніший вигляд. Однак варити свою каву можна лише заради спортивного інтересу. Плоди, вирощені в домашніх умовах, набагато поступаються за якістю привезеним із тропіків. Та й правильно їх підсмажити далеко не так просто.
Ну, а хто їх хоч раз смажив, двічі подумає, чи варто займатися таким процесом у квартирі. Це тільки в рекламі зерна, що паруюють, нюхають. У реальності при підсмажуванні вони «пахнуть» трохи краще смаленої гуми.
ТИМЧАСОВА НЕВИБАГЛИВІСТЬ
Невибагливою кава є, тільки коли росте. Коли дерева починають квітувати і плодоносити, починаються й проблеми: то квітки обпадають, то листя стає коричневим та сохне. Так кавове дерево реагує на незадоволення зрослих апетитів.
Тому перед плодоносінням при перевалці дерева в ґрунт додають перепрілий гній або біогумус, та й потім підживлюють рослини кожні 10 днів. І лише взимку пайок урізують до одного разу на місяць.
І до речі, зі збором урожаю не треба поспішати. Від цвітіння до дозрівання повинен минути рік, не менше. Так що ці прикраси довго будуть висіти на кущиках.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8773 |
|
© Газета Домовик 2012-2023