Зірка амазонських джунглів
Сімейство амарилісові (Amaryllidaceae) прославилося великою кількістю дивовижно квітучих кімнатних рослин: амариліс, клівія, гіпеаструм, гемантус - це далеко не повний список. Але еухаріс, їхній найближчий родич, скоряє своєю граціозністю та чистотою.
Це цибулева рослина з широкоеліптичним листям на довгих (20-30 см) черешках. Білосніжні квітки з чарівним ароматом зібрані в суцвіття - дрібноквіткову парасольку.
Основи тичиночних ниток, що розрослися, утворюють велику корону, що надає квітці особливо врочистий вигляд. Вільні нитки тичинок над короною короткі, з хитними від найменшого подуву пильовиками. Плід - трилопатева коробочка, містить велике насіння з м'ясистою шкіркою.
Еухаріс у період цвітіння - прекрасна солітерна рослина, що може прикрасити будь-яке приміщення. Під час періодів спокою його соковита темна зелень листя стане прекрасним фоном для композиції з горщикових рослин.
УМОВИ ДЛЯ ЦВІТІННЯ
Щоб отримати пишний, добре облиствлений екземпляр еухаріса, для посадки використовують широкі ємкості з декількома отворами в дні для швидкого стоку води. На дно насипають товстий шар дренажу з керамзиту і черепків, тому що від застою води цибулини загнивають. Поверх дренажу засипають грунтосуміш, складену з дернової, листяної, перегнійної землі, торфу та піску (2:1:2:1:1). У ємкість висаджують по 3-5 цибулин, занурюючи їх у землю на глибину 4-5 см. Групова посадка в порівняно тісному посуді - неодмінна умова гарного цвітіння. Розсаджені поодинці, цибулини не починають квітувати доти, поки не розмножаться в достатній кількості.
У перші 2-3 тижні після посадки еухаріс поливають обережно, у міру підсихання поверхні ґрунту, але обприскують рясно і регулярно. Еухаріс добре росте на східних або західних вікнах, у півтіні та навіть при розсіяному освітленні на північному вікні. Влітку його притінюють від прямих сонячних променів, але взимку йому необхідно максимум світла. Активний ріст листя починається через місяць-півтора після посадки. З цього часу полив збільшують (1 раз на 3-4 дні) і починають підживлення рідкими квітковими добривами (1 раз на 10 днів). Для добрива використовують універсальні рідкі мінеральні підживлення, розводячи їх відповідно до інструкції.
Після дозрівання першої генерації листя закладається квітконіжка. Однак, щоб стимулювати її закладення, рекомендується трохи підсушити рослину, не доводячи листя до засихання. У цей же час припустиме невелике зниження температури повітря - на 3-4° у порівнянні з нормою - 18°С, тому що еухаріс теплолюбний і не виносить низьких температур. При різких перепадах температури мікроклімату квітки дрібніють.
У період цвітіння рослину не обприскують, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд квіток, на яких від води можуть з'явитися бурі плями. Після закінчення цвітіння та засихання квітконіжки піджив-лення припиняють і зменшують полив. Наступає період спокою, що триває 1-1,5 місяці. У цей час поливають рослину тільки при підсиханні поверхні землі в ємкості, доводячи листя до легкого зів'янення, але в жодному разі не до їхнього опадання. Втрата листя послабляє цибулину.
ПОТРІЙНЕ ЗАДОВОЛЕННЯ
Цілеспрямовано чергуючи періоди активного росту та відпочинку, еухаріс можна змусити квітувати 2 рази на рік або навіть 3 рази: у травні, наприкінці серпня та взимку. Якщо, наприклад, бажано отримати квітучу рослину восени або на початку зими, потрібно в серпні зменшити полив, залишаючи рослину на світлі, а починаючи з жовтня, поливати теплою водою, що приведе до появлення квітконіжки.
Пересаджують еухаріс не частіше, ніж 1 раз на 3-4 роки. З часом горщик стає буквально набитий цибулинами, площі живлення не вистачає, і рослина може загинути. Обережно паличкою розпушують земляну грудку і розправляють м'ясисті корені. Найбільш заплутані частини коренів можна промити водою, щоб не поранити.
При пересадженні відокремлюють дочірні цибулини, якими і розмножують еухаріс. Після відділення цибулинок материнська рослина відновлюється повільно. Відділені цибулини починають квітувати через 3-5 років.
Можливі шкідники: борошнистий червець, трипси, павутинний кліщ.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3439 |
|
© Газета Домовик 2012-2023