Як продовжити життя новорічній ялинці
Чим пахне для вас Новий рік? Мандаринами, цукерками, смаженою в духовці індичкою і, звичайно ж, хвоєю! Свіжозрізаною красунею-ялинкою, яка розкинула свої пухнаті гілки на найпочеснішому місці в кімнаті! Саме вона - головний атрибут Нового року та Різдва.
Але погано те, що лісова гостя зовсім не привчена жити в нашій квартирі. Їй пекуче від опалення, її мучить спрага від сухого повітря, вона перестає одержувати необхідне живлення і скидає голки ще до початку святкування... Що ж робити?
Звичайно, ідеальним варіантом буде покупка дерева прямо в контейнері з корінням і землею. Деякі новорічні базари пропонують навіть такі ялинки напрокат. Після святкування ялинку можна буде повернути назад, зберігши їй життя. Напевно, це найпростіше і гуманне рішення. До того ж таке дерево майже не скидає голки.
Але якщо купити таке деревце немає можливості, ми поділимося з вами порадами, як продовжити життя зрізаному дереву.
Вибираючи ялинку, зверніть увагу на колір голок. Вони мають бути темно-зеленими без жовтизни. Стовбур, як і всі гілки, повинен бути густо покритий голками. Спробуйте зігнути одну гілочку. Якщо вона відразу ж зламалася, то деревце вже почало засихати. Свіжозрізане дерево має гнучкі гілки, що легко гнуться.
Після покупки не вносьте дерево відразу в тепло. Потримайте його якийсь час на "проміжній" температурі: у коридорі або на балконі. Ідеально - майже до самого святкування. Потім обстругайте стовбур під кутом 45 градусів і зніміть кору внизу рівно на стільки, на скільки стовбур буде занурений у відро з водою або піском.
Якщо ви ставите дерево на підставку, обмотайте зріз у кілька шарів змоченою у воді марлею або повстю, які потрібно буде потім постійно змочувати. Можна помазати його гліцерином.
Поливати дерево необхідно водою, що не містить хлору. Це значить, що воду потрібно буде попередньо відстоювати.
Якщо ви ставите ялину у відро, ідеальним наповнювачем буде суміш піску й води.
Правильне живлення теж може значно продовжити ялинці життя: таблетка аспірину, щіпка солі й ложка цукру розводиться у воді, у якій буде стояти ялинка... Аспірин не дасть розвинутися гнильним бактеріям, а сіль і цукор забезпечать достатнє живлення.
Такими простими діями ви зможете продовжити життя новорічній ялинці, зробивши свято незабутнім!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6602 |
|
© Газета Домовик 2012-2023