Зимова яскрава квітка декабрист

16 грудня 2016

Декабрист - кактус без колючок -  незвичайна, але досить популярна рослина . Як тільки не називають цього красеня - "різдвяний кактус", зигокактус Шлюмбергера або взагалі - "Варварина коса" (а що, членисті зелені пагони, що звисають з кашпо на зразок фонтана, дуже схожі на коси, прикрашені яскравими "бантами"-квітками!). А відрізняється дана рослина тим, що квітує в період зимових морозів - саме на новорічні свята. Так, так - декабрист - це один з тих кактусів, які мало того, що не мають колючок, та ще й дуже красиво квітують!  

Особливо гарний зигокактус на тлі оздобленого морозами вікна. Улітку - це простий зелений кущик, а взимку - розкішна, ошатна рослина. Дуже часто його розташовують у підвісних або підлогових кашпо, щоб пагони могли вільно звисати з горщика. Найбільш звичні розцвічення квіток декабриста - червоне і біле, але зустрічаються й гібридні види: жовтогарячі, бузкові, жовті та ін.

ПЕРЕВАГИ ДЕКАБРИСТА ДО УМОВ ЗРОСТАННЯ

Батьківщина декабриста - південноамериканські тропіки, у яких цей кактус живе на інших рослинах, пускаючи коріння в ущелини кори великих дерев і ховаючись під їхніми кронами від палючого сонця. Якщо ви хочете радуватися яскравим квіткам у домашніх умовах, то маєте створити зигокактусу умови, схожі на його природне місце перебування, тобто:

- підвищена вологість повітря (у спекотливу пору року або сухому приміщенні частіше обприскуйте квітку);

- приглушене світло, півтінь (наприклад місце біля вікна, прикритого легкою шторою, але ніяк не на яскраво освітленому підвіконні!);

- температура повітря 18-25°С (декабрист буде рости і при інших показниках термометра, але не дуже добре);

- помірна вологість коренів - незважаючи на те, що декабрист любить вологе повітря, його корені зовсім не виносять вогкості й можуть загнити! Стежте за станом земляної грудки! Уникнути перезволоження допоможе гарний дренаж (на 1/3 горщика).

ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА КВІТКОЮ ДЕКАБРИСТОМ

Полив: часто поливайте декабрист під час цвітіння й улітку, а в інший період року скоротіть полив.

Посадка і розмноження: пересаджуйте рослину до початку появи бутонів або після цвітіння - у березні. Розмножують декабрист живцями - шматочками стебла, що складаються з 2-3 члеників. Ці живці злегка підв'ялюють протягом доби (на зрізі має утворитися склоподібна плівка), а потім вкорінюють у піску.

Оптимальний ґрунт для квітучого кактуса - це суміш дернової і листяної землі, з додаванням торфу, піску і здрібненого деревного вугілля.

Відщипування: після кожного цвітіння общипуйте свій кактус, відокремлюючи сегменти стебел. Даний прийом дозволяє домогтися наступного рясного цвітіння і зробити форму рослини більш гарною за рахунок одержання густої, пишної крони.

Температура: під час цвітіння краще тримати рослину при оптимальній температурі (18-25°С), а після його завершення можна переставити в більш прохолодне місце (10-15°С).  Хвороби: для боротьби з хворобами - а в декабриста це найчастіше грибки - використовуйте фунгіциди.

Для дотримання названих умов потрібно не так вже і багато праці, а тому декабрист вважається легкою у догляді рослиною. Не забувайте змивати пил з листяних сегментів квітки - це можна зробити теплим душем, попередньо прикривши ґрунт у горщику пакетом або плівкою щоб уникнути намокання. Будьте уважні до свого "різдвяного кактуса", і він обов'язково порадує вас у новорічні свята яскравими ошатними квітками!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3543 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс