Кімнатні рослини на стражі нашого здоров'я

14 грудня 2016

Вирощувати кімнатні рослини вже давно звичайне заняття. Практично в кожному будинку можна побачити кімнатні рослини, будь то кактуси, квіти та навіть декоративні деревця. Однак серед тисячі рослин можна виділити ті з них, які дарують людині не тільки красу і приємний запах, але й сприяють поліпшенню стану здоров'я. Чи дійсно це так? Чи можуть кімнатні рослини значною мірою впливати на людський організм?

У давній давнині наші предки помітили, як квіти й рослини впливають на їхнє самопочуття. Наприклад, запах таких квітів як лілії або троянди, сприятливо впливали на організм, надаючи йому енергію, силу, а також був корисний при підвищеній нервовій збудливості та перевтомі. Якщо згадати звичаї древніх римлян, індусів та інших східних народів, то можна помітити, що всі їхні пахощі, олії й еліксири були приготовлені на основі таких рослин як м'ята, евкаліпт, мирт, кориця, гвоздика і так далі. До речі, рекомендуємо хоча б зрідка купувати перераховані квіти в будинок. 

У сучасному суспільстві також визнали той факт, що ті або інші кімнатні рослини здатні впливати на самопочуття людини. Так, наприклад, приємний запах листя лимонного дерева заспокоює серце, знижує артеріальний тиск, добре впливає на дихальну систему людини. Якщо ми, втомившись від виснажливого робочого дня, повернемося додому, то аромат евкаліпта, лаврового листя або пачули, переможе утому й додасть бадьорості. Аматори запашної пеларгонії не скаржаться на безсоння. Вона також заспокоїть нерви й поліпшить кровообіг. Гарний настрій нам забезпечить мирт, відмінну пам'ять - розмарин, а побороти стрес нам допоможе аромат м'яти.

Однак це ще не всі кімнатні рослини, здатні цілюще впливати на організм. Якщо детально розглянути всі корисні властивості всім звичного алое, то стає зрозумілим, чому воно стоїть на вікні практично в кожному будинку. Наприклад, алое здатне нейтралізувати всі шкідливі речовини, які містяться в повітрі. Крім того, що сік алое корисний при застудних захворюваннях, він нормалізує роботу головного мозку, а саме, великих його півкуль, сприяє підтримці імунної системи та підвищує працездатність.

На жаль, ми живемо не в райських умовах. І далеко не кожна людина може дозволити собі приватний будинок із власним садом. Більшу частину часу люди змушені проводити на робочому місці в закритому приміщенні, які в найкращому разі обладнані вентиляційними системами, а в гіршому - мають вікна, які можна час від часу відкривати. Але й це не може заповнити того, що можуть нам дати кімнатні рослини. Тільки вони здатні поглинати з повітря велику частину шкідливих речовин, що доводять численні дослідження.

Як показує досвід і статистика, більшість сучасних людей проводять у закритих приміщеннях основну частину доби, і це при тім що екологічна обстановка що в будинку, що в офісі далека від ідеальної. Учені з Німеччини, провівши численні виміри повітря в приміщеннях, прийшли до невтішного висновку про концентрацію в повітрі 1000 шкідливих речовин, багато з яких належать до високотоксичних. А якщо сюди додати вміст формальдегіду й окис вуглецю, то стає по-справжньому страшно.

Жахнувшись таким даним, багато хто кинеться відкривати вікна в рятівній надії очистити повітря, але хіба повітря великого міста є набагато чистішим? Немає надії й на кондиціонери. Єдиним порятунком у цьому отрутному середовищі можуть стати кімнатні рослини. При цьому варто враховувати, що алое очистить будинок від формальдегіду, плющ успішно бореться з бензолом, хлорофітум і драцена ефективні проти трихлоретилену і т.д.

Також кімнатні рослини допомагають боротися з пилом у приміщенні, затримуючи його на собі. Залишається тільки не забувати їх вчасно мити, і вони знову будуть рятувати екологію наших приміщень.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3213 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс