5 основних помилок при пересадженні покупних квітів

28 вересня 2016

Квітку, виходячи зі своїх запитів, ви вибрали, і, задоволені покупкою, принесли додому. Тепер обов'язково треба виконати всі правила з пересадження, інакше через якийсь час доведеться проводити жалобну церемонію з виносу засохлого "тіла". Або, у найкращому разі квітка буде довго хворіти, звикати, але вже ніколи не стане такою ж гарною, як була спочатку.

Пересадження покупних квітів має свої нюанси, під час якого господарки часто допускають ті самі помилки. 

1. Помилка перша - після покупки, рослину відразу ж ставлять поруч з іншими домашніми квітами

Так робити не варто, тому як, якщо ваш "новачок" заражений шкідниками, це принесе шкоду і його сусідам. Тому після покупки відправляємо рослину на "карантин", за час якого вона, заодно, зможе "звикнути" до будинку. Зазвичай "квітковий карантин" має тривати 1-2 тижні, під час якого квітка акліматизується, а ми її не турбуємо, не вдобрюємо і не пересаджуємо.

Протягом цього часу спостерігаємо за рослиною і якщо на ній не з'явилися шкідники й патогени, то сміливо поміщаємо її у свою колекцію. Якщо ж з'явилися, то, шкідника "ідентифікуємо" і знешкоджуємо обробивши спеціальними препаратами.

2. Помилка друга - квітку, куплену в магазині, залишають рости в тім же горщику, у якому вона продавалася

Справа в тому, що транспортування природного ґрунту у відкритих контейнерах (якими і є квіткові горщики) через кордон заборонене. Тому виробники на час транспортування заміняють живильний ґрунт інертною сумішшю.

Інертна суміш являє собою сполучення кокосової стружки, перліту (природної форми вулканічного скла) і довго діючих концентрованих добрив. Жити й розвивати в такій суміші рослини можуть лише обмежений період часу. І якщо ви не позбавите від неї кореневу систему рослин, вони загинуть.

Як варіант, рослини в магазинах можуть утримуватися в торфі, що в домашніх умовах є також згубним для них.

3. Помилка третя - неправильно підібраний ґрунт

Зараз у продажі є ґрунти для різних видів рослин. Але все-таки вони не є ідеально підходящими для пересадження ваших зелених вихованців. І практично завжди, склад ґрунту доводиться коректувати.

Ґрунт може бути занадто щільним, тоді додаємо до нього добавки, які будуть розпушувати його, дозволивши дихати корінцям рослини. Можна додати грубозернистий пісок (річковий, озерний), або ж перліт, про який ми говорили вище, що у цьому випадку виконує функції піску. Або довговолокнистий торф (у якому ростуть імпортні рослини в магазинах).

Якщо ж ґрунт, навпаки, занадто торф'яний, потрібно ущільнити його, додавши до нього більш щільний і живильний типу дернової землі.

4. Помилка четверта - пересадження квітів здійснюється за щадною схемою

Тобто, квітку пересаджують у домашній горщик разом з частиною ґрунту з покупного горщика в якому вона росла. Ця методика для покупних квітів не підходить.

У пересадженні імпортних рослин найважливішу роль грає технологія, при ній, у першу чергу ми маємо очистити кореневу систему рослини від "субстрату", у якому вона перебувала з того моменту, як покинула закордонну теплицю й до моменту приїзду у ваш будинок.

Виймаємо рослину з транспортувального горщика і кладемо її корені у ємкість з теплою водою з-під крана, щоб вони відмокли. Поки квітка відмокає, на дно горщика укладаємо дренаж і насипаємо живильний ґрунт.

Коли основна частина субстрату "відпаде" з коренів рослин, акуратно дістаємо її, тримаючи за основу стовбура, і переносимо під проточну воду. Під струменем води повністю вимиваємо з коренів залишки субстрату. Після цього рекомендується обробити кореневу систему препаратом типу "Кореневин", але чесно кажучи, я так жодного разу не робила.

Обережно опускаємо рослину на приготовлений ґрунт і повністю присипаємо корені зверху. Після чого рясно поливаємо теплою вистояною водою. Пересаджену квітку оберігаємо від охолодження, протягів і перезволоження.

5. Помилка п'ята - раннє підживлення рослин

Після такого "жорстокого" пересадження, багато господарок хочуть допомогти своєму вихованцю оправитися й прижитися в нових умовах, для чого починають додавати різні підживлення. Але робити цього в жодному разі не можна. Підживлювати  пересаджену рослину можна буде починати не раніше, ніж через місяц-півтора і тільки після того, як вона до того ж виявить перші ознаки нормального вкорінення - з'являться нові листочки, паростки, пагони.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3449 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс